Skocz do zawartości

Adres punktu odbioru i adres wysyłki - zmiany w 1.37.

Polecane posty

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba by włączyć logowanie i zajrzeć do logu, bo obecnie informacje o tym które pola dotyczy problem nie są wyświetlane w treści błędu.

Spróbuje najpierw z ShipX. Zacząłem natomiast dodawanie przewoźnika UPS, i kolejny problem. W jaki sposób mam to skonfigurować? Brakuje mi wzoru wydruku. Żadna z dodanych nawet nie jest podobna do UPS.

Edit. to samo jest z pocztą polską. Jak to wszystko poskładać do kupy? Czytałem poradnik dla zielonych ale nic tam nie ma opisane w tym kotekscie.

Edytowane przez Dominik Heidemann
Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Dostawy WzA mają jeden (dwa) sztuczne wzorce wydruku:

  • WzA - Etykieta
  • WzA - lista wysyłkowa

W każdej dostawie synchronizowanej z WzA należy dodać te wydruki - są one pobierane z serwisu WzA i są różne w zależności od dostawcy.

 

W takim razie mam coś nie zaaktualizowane? Wersja 1.37.4

 

2021-02-10 17_48_50-InPost - Allegro Paczkomaty 24_7 InPost po przedpłacie.png

2021-02-10 17_52_28-HEIDEMANN SELLO 1.37 na serwerze SERVER_BAZA - Sello.png

Edytowane przez Dominik Heidemann
Link to postu
15 godzin temu, Dominik Heidemann napisał:

W takim razie mam coś nie zaaktualizowane? Wersja 1.37.4

Zdecydowanie coś jest nie tak. Czy aktualizacje przebiegały bez problemów?

 

Poniżej SQL, który doda te brakujące wydruki - można wykonać go za pomocą programu serwisowego do Sello (admin.exe):

if not exists(select * from pf_printform where pf_id = 36)
 insert into pf_PrintForm values (36, 'WzA - Etykieta', NULL, 1, 0, 0, NULL, 1, 0, 1)

if not exists(select * from pf_printform where pf_id = 37)
 insert into pf_PrintForm values (37, 'WzA - Lista wysyłkowa', NULL, 1, 0, 1, NULL, 1, 0, 1)

 

  • Lubię to 1
Link to postu
13 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A tu pobrałeś dostawy?

Tak, pomyślałem o tym i pobrałem. Nic nie zmieniło

Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Zdecydowanie coś jest nie tak. Czy aktualizacje przebiegały bez problemów?

 

Poniżej SQL, który doda te brakujące wydruki - można wykonać go za pomocą programu serwisowego do Sello (admin.exe):

 

Tak, aktualizacja bez problemu, nie wiem jak na serwerze bo to robił informatyk. Przekaże i zobaczymy.

Link to postu
8 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nie bardzo wiem, o co pytasz. W każdym bądź razie działa poprawnie ze smartem.

Skoro działa to najwyżej później się będę zastanawiać, natomiast nie mogę wygenerować etykiety dla InPost.

Cytat

Nie można pobrać wydruku dla paczki '5/2021' ponieważ nie została ona utworzona w zewnętrznym systemie.

 

Link to postu
36 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A wysłałeś/pobrałeś paczki? W/O > Dostawcy paczek?

 

Piszesz o WzA czy ShipX?

Robię to pierwszy raz więc najpierw trzeba przeczytać poradnik :) Wszystko z InPost przez ShipX działa. Nie drukowało dlatego że nie wysłałem i nie pobrałem niczego. Próbuje teraz Pocztę Polską i UPS przez WzA

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Zdecydowanie coś jest nie tak. Czy aktualizacje przebiegały bez problemów?

 

Poniżej SQL, który doda te brakujące wydruki - można wykonać go za pomocą programu serwisowego do Sello (admin.exe):


if not exists(select * from pf_printform where pf_id = 36)
 insert into pf_PrintForm values (36, 'WzA - Etykieta', NULL, 1, 0, 0, NULL, 1, 0, 1)

if not exists(select * from pf_printform where pf_id = 37)
 insert into pf_PrintForm values (37, 'WzA - Lista wysyłkowa', NULL, 1, 0, 1, NULL, 1, 0, 1)

 

Zadziałało, mam potrzebne wydruki, niestety pojawiają się błędy. Akurat mam jedną pocztę polską do punktu, , UPS przedpłate, Kurier UPS do 10 kg oraz UPS pobranie. Ostatnie nie mogę w ogóle W/O paczek, wyskakuje błąd

Cytat

Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "24/2021" na koncie "arturhei" (2538609): nie może być puste
Invalid value: HTTP Status: Bad Request (400)

Pozostałe to "musi pasować do wzorca". Wydaje mi się że nie powinno być w konfiguracji żadnych znaków zabronionych. Wszędzie jest ustawione tak samo, oczywiście oprócz wymiarów.

2021-02-11 13_33_57-Window.png

Link to postu

Prawdopodobnie chodzi o punkt odbioru przesyłki przez kuriera, bo tylko to pole jest puste.

 

Pozostałe błędy, tak jak wspomniałem nie zawierają pełnej treści błędu zwracanej z Allegro (bo ich struktura się nieco różni od innych błędów zwracanych), więc aby sprawdzić jaki faktycznie Allegro zwraca błąd trzeba włączyć logowanie  komunikacji i sprawdzić w tym logu, albo podesłać do nas do sprawdzenia.

 

 

Link to postu
19 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Prawdopodobnie chodzi o punkt odbioru przesyłki przez kuriera, bo tylko to pole jest puste.

 

Pozostałe błędy, tak jak wspomniałem nie zawierają pełnej treści błędu zwracanej z Allegro (bo ich struktura się nieco różni od innych błędów zwracanych), więc aby sprawdzić jaki faktycznie Allegro zwraca błąd trzeba włączyć logowanie  komunikacji i sprawdzić w tym logu, albo podesłać do nas do sprawdzenia.

 

Włączyłem logowanie, jeszcze raz próba wydrukowania etykiet - gdzie znajde te logi żeby dowiedzieć się co jest problemem?

 

 

@edit. już przeczytałem instrukcje.

Edytowane przez Dominik Heidemann
Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Prawdopodobnie chodzi o punkt odbioru przesyłki przez kuriera, bo tylko to pole jest puste.

 

Pozostałe błędy, tak jak wspomniałem nie zawierają pełnej treści błędu zwracanej z Allegro (bo ich struktura się nieco różni od innych błędów zwracanych), więc aby sprawdzić jaki faktycznie Allegro zwraca błąd trzeba włączyć logowanie  komunikacji i sprawdzić w tym logu, albo podesłać do nas do sprawdzenia.

 

 

 

Cytat

{"errors":[{"code":"VALIDATION_ERROR","message":"musi pasować do wzorca \"[A-Za-z0-9-_]+\"","details":"Invalid value: ","path":"getLabel.parcelId","userMessage":"musi pasować do wzorca \"[A-Za-z0-9-_]+\""}]}

getLabel.parcelId - mam rozumieć że tutaj jest problem?

Edytowane przez Bartosz Rosa
usunięcie logu, zawiera wrażliwe dane
Link to postu
34 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Prawdopodobnie chodzi o punkt odbioru przesyłki przez kuriera, bo tylko to pole jest puste.

W takim razie w jaki sposób to naprawić? Kurier odbiera paczki z firmy więc skąd wziąć ID punktu?

 

16 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

musisz wpisać nr PNI Urzędu, gdzie nadajesz paczki.

Na początku nadawaliśmy w FUPie, teraz kurier przyjeżdża do firmy. Wpisałem pni tego punktu jednak zobaczymy jak rozwiąże się problem z "musi pasować do wzorca"...

Link to postu
1 minutę temu, Dominik Heidemann napisał:

Kurier odbiera paczki z firmy więc skąd wziąć ID punktu?

Może być tak jak z DHL-em z którego korzystam, gdzie trzeba było w Sello przeprogramować DHL-a na niewysyłanie danych tego punktu. Jakby allegro wstawiło za dużo o jedno pole, do niczego nie potrzebne. Ale to już Bartek musi się wypowiedzieć.

 

2 minuty temu, Dominik Heidemann napisał:

Na początku nadawaliśmy w FUPie, teraz kurier przyjeżdża do firmy. Wpisałem pni tego punktu jednak

No ciekawe, bo "musi pasować" to kwestia jakichś niedozwolonych znaków w danych.

Może wpisz nr PNI Poczty na którą kurier zawozi paczki (pewnie na Główną?)... Coś trzeba wpisać, bo pole nie może być puste.

Link to postu
1 minutę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może być tak jak z DHL-em z którego korzystam, gdzie trzeba było w Sello przeprogramować DHL-a na niewysyłanie danych tego punktu. Jakby allegro wstawiło za dużo o jedno pole, do niczego nie potrzebne. Ale to już Bartek musi się wypowiedzieć.

 

No ciekawe, bo "musi pasować" to kwestia jakichś niedozwolonych znaków w danych.

Może wpisz nr PNI Poczty na którą kurier zawozi paczki (pewnie na Główną?)... Coś trzeba wpisać, bo pole nie może być puste.

Z tych logów rozumuje że są niepoprawne znaki właśnie w punkcie ID. Poczta ma już swoje PNI UPS natomiast nie. Pomijając to że w poczcie PNI składa się z dozwolonych znaków tj liczb

Link to postu
getLabel.parcelId

 

Tutaj chodzi o to, że przesyłka ta nie została jeszcze utworzona, albo w Sello nie ma jej numeru nadawczego. Proszę pobrać dane z Wyślij Odbierz -> Dostawy paczek -> Odbierz. W przypadku sięgania po wydruk musi być w Sello możliwość zidentyfikowania tego wydruku po numerze przesyłki.

 

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

getLabel.parcelId

 

Tutaj chodzi o to, że przesyłka ta nie została jeszcze utworzona, albo w Sello nie ma jej numeru nadawczego. Proszę pobrać dane z Wyślij Odbierz -> Dostawy paczek -> Odbierz. W przypadku sięgania po wydruk musi być w Sello możliwość zidentyfikowania tego wydruku po numerze przesyłki.

 

Z zakładki transakcje zrobiłem paczki. Za pierwszym razem wysłałem i odebrałem. Teraz mogę jedynie odebrać dla jednej która jest pobraniowa. Reszta jakby już została pobrania. Natomiast w konfiguracji poprawiłem pole Numer referencyjny z [Paczka::Symbol|replace=`/==-`] na [Klient::Nick]  po czym udało mi sie wygenerować etykiete dla UPS przedpłata. Po tej zmianie usunałem paczke i dodałem ją na nowo. Testuje z resztą

Link to postu
23 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

getLabel.parcelId

 

Tutaj chodzi o to, że przesyłka ta nie została jeszcze utworzona, albo w Sello nie ma jej numeru nadawczego. Proszę pobrać dane z Wyślij Odbierz -> Dostawy paczek -> Odbierz. W przypadku sięgania po wydruk musi być w Sello możliwość zidentyfikowania tego wydruku po numerze przesyłki.

 

Po poprawieniu jak wyżej działa mi jedynie UPS przedpłata. Pobranie wyrzuca ten sam błąd "nie może być puste" a pozostałe o błędnych znakach. Wszystko wyskakuje gdy klikam Wyślij Odbierz Dostawy paczek

Link to postu
16 godzin temu, Dominik Heidemann napisał:

Pobranie wyrzuca ten sam błąd "nie może być puste"

Treść błędu jest ta sama, ale czy w szczegółach (w logu) dotyczy tego samego pola? Przy pobraniach trzeba dodatkowo skonfigurować numer konta bankowego -  może te wartości są puste?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...