Skocz do zawartości

Adres punktu odbioru i adres wysyłki - zmiany w 1.37.

Polecane posty

Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Treść błędu jest ta sama, ale czy w szczegółach (w logu) dotyczy tego samego pola? Przy pobraniach trzeba dodatkowo skonfigurować numer konta bankowego -  może te wartości są puste?

Faktycznie numer konta bankowego był problemem. Teraz niestety coś czego nie rozumiem - wyskakuje błąd w logach że numer referencyjny jest błędny chociaż jest ustawiony nick klienta i w przypadku UPS przedpłata działa bez problemu a konfiguracje różnią się tylko numerem konta do wpłat. Nie robi różnicy inny modyfikator i nie działa również puste pole

Cytat

{"errors":[{"code":"VALIDATION_ERROR","message":"musi pasować do wzorca \"[A-Za-z0-9-_]+\"","details":"Invalid value: Client:45695703","path":"label.referenceNumber","userMessage":"musi pasować do wzorca \"[A-Za-z0-9-_]+\""}]}

 

Link to postu
Teraz, Bartosz Rosa napisał:

A nick klienta nie zawiera jakichś znaków spoza dozwolonych a-z A-Z 0-9 - oraz _?

Tak, zawiera Client:xxx - problemem jest : ale nie jest to dziwne bo dużo nicków z allegro właśnie w takiej formie jest zapisana. Po zmianie modyfikatorem na - już generuje normalnie.

Cytat

[Klient::Nick | replace_many=` ==-;:==-`]

 

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Ja mam natomiast problem z Paczką w Ruchu, dostaję komunikat:

Cytat
Punkt punktu nadania przesyłki jest niepoprawny
 
[ERROR]: Punkt punktu nadania przesyłki jest niepoprawny
ścieżka: pickup.pointId
[ERROR]: Punkt odbiorcy jest niepoprawny
ścieżka: receiver.pointId
[ERROR]: Maksymalne wymiary paczki to dł. 30 cm, szer. 20 cm, wys. 50 cm
ścieżka: items.dimensions

Ustawienia:

 

 

Screenshot_1.png

Link to postu

W punkt odbioru (id) w konfiguracji nie należy podawać punktu odbioru z transakcji - to jest punkt odbioru wybrany przez kupującego i on nie podlega ustawieniom. Sello ustawia go domyślnie z adresu punktu odbioru z transakcji. Natomiast w konfiguracji należy podać punkt odbioru przesyłki przez kuriera od sprzedawcy (pasek powyżej ustawień o tym mówi). Należy tutaj podać identyfikator punktu, z którego kurier zabiera paczkę. Nazewnictwo odzwierciedla to co jest w API WzA i może nieco wprowadzać w błąd.

Identyfikator ten można pozyskać klikając na mapce z wyborem punktu odbioru w punkt, z którego kurier zabiera paczki. Ewentualnie zapytać opiekuna z Ruchu.

 

Druga sprawa, Allegro zwraca w zamówieniu identyfikator punktu odbioru nieco  inny niż ten, który należy podać w API Ruchu i trzeba dokonywać ręcznych modyfikacji w adresie punktu odbioru w transakcji/paczce. Mówi o tym drugi błąd (Punkt odbiorcy jest niepoprawny). O ile pamiętam to Allegro zwraca coś w stylu 123-123456-890 a WzA przyjmuje jako poprawny punkt środkową część tego identyfikatora (123456), który znajduje się w nazwie punktu odbioru.

 

Maksymalne wymiary paczki to trzeba zajrzeć do paczki, jakie tam zostały ustawione.

 

Link to postu
W dniu 20.03.2021 o 15:52, Sebastian Olszowski napisał:

obraz.png.0ae963f6057bc9b4540eb4a58f272609.png

 

?!?!!?!?!??!?!!?!?!??!?!!?!?!?

Miałem to samo. Problem polega na tym, że jak masz pewnie dwa konta to nazwę tej umowy musisz mieć taką samą na dwóch kontach, w przeciwnym przypadku taki efekt ja jak u ciebie. Pokrętne ale nie intuicyjne.

Link to postu

Witam, przy DPD WzA wyrzuca błędy paczki o niedozwolonych znakach. Problem pojawia się dla użytkowników typu Client:xxxxx

Dla segregacji listów przewozowych dodaliśmy TAG Nik w polu Numer referencyjny. Niestety nie znalazłem innego miejsca w którym mogę dodać nick klienta.

Dla Nicków bez znaków specjalnych typu : działa prawidłowo

W którym miejscu można dodać Nick odbiorcy aby był drukowany na liście przewozowym?

Link to postu
4 minuty temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

Witam, przy DPD WzA wyrzuca błędy paczki o niedozwolonych znakach. Problem pojawia się dla użytkowników typu Client:xxxxx

Dla segregacji listów przewozowych dodaliśmy TAG Nik w polu Numer referencyjny. Niestety nie znalazłem innego miejsca w którym mogę dodać nick klienta.

Dla Nicków bez znaków specjalnych typu : działa prawidłowo

W którym miejscu można dodać Nick odbiorcy aby był drukowany na liście przewozowym?

U mnie działa taki wpis likwidujący problem z 2-kropiem: [Klient::Nick | replace_many=`:==;!==`]

 

  • Lubię to 1
Link to postu
Teraz, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

U mnie działa taki wpis likwidujący problem z 2-kropiem: [Klient::Nick | replace_many=`:==;!==`]

 

Próbowałem i nadal zwraca nam błąd przy DPD

A w którym miejscu wstawiałeś ten TAG? W Numerze referencyjnym?

 

Link to postu
1 minutę temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

Próbowałem i nadal zwraca nam błąd przy DPD

A w którym miejscu wstawiałeś ten TAG? W Numerze referencyjnym?

 

Tak. Ale w Poczcie. W DPD mam Symbol, ale tagi sello chyba powinny działać w każdym dostawcy...

Link to postu
4 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Tak. Ale w Poczcie. W DPD mam Symbol, ale tagi sello chyba powinny działać w każdym dostawcy...

Jeszcze spróbuję w polu Opis Zawartości dać tag: Dotyczy:[Klient::Nick]  Nie ma go na liście do wybory, ale może zadziała wpisany ręczne. Teraz czekamy na zakup :) Dam znać czy się udało

Link to postu
36 minut temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

Jeszcze spróbuję w polu Opis Zawartości dać tag: Dotyczy:[Klient::Nick]  Nie ma go na liście do wybory, ale może zadziała wpisany ręczne. Teraz czekamy na zakup :) Dam znać czy się udało

Działa, Dotyczy:[Klient::Nick] w polu Opis zawartości

  • Lubię to 1
Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

A jaki błąd zwraca Allegro w polu numer referencyjny?

Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "3435/2021" na koncie "kut-met" (2344019): musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"

Kod błędu: 400 Bad Request

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
ścieżka: getLabel.parcelId
detale: Invalid value:

 

Wcześniej podawało treść dla Invalid value ale tego błędu już nie mam w raorcie

Link to postu
W dniu 12.04.2021 o 22:28, Leszek Oleszczuk napisał:

Miałem to samo. Problem polega na tym, że jak masz pewnie dwa konta to nazwę tej umowy musisz mieć taką samą na dwóch kontach, w przeciwnym przypadku taki efekt ja jak u ciebie. Pokrętne ale nie intuicyjne.

Muszę mieć tę samą nazwę umowy dla obu kont, tzn. z poziomu e-nadawca → Ustawienia → Umowa (pole opłata/umowa)?

Link to postu
20 godzin temu, Radosław www.sklep.kut-met.pl napisał:

ścieżka: getLabel.parcelId

Błąd podaje, że problem dotyczy pola z identyfikatorem przesyłki, a nie numeru referencyjnego. Czy ta przesyłka została wcześniej utworzona przed próbą wydrukowania etykiety?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...