Skocz do zawartości

Adres punktu odbioru i adres wysyłki - zmiany w 1.37.

Polecane posty

8 minut temu, Krzysztof Kloska napisał:

Nie ma do tego jakiegoś poradnika?

Jest.

Każda nowość w Sello opisywana jest pod nr wersji na stronie: https://www.sello.pl/o-programie/lista-zmian/

 

Punkt odbioru to jest PNI Twojej Poczty, gdzie nadajesz?

Oczywiście na umowie z Pocztą masz aneks 'allegro'?

 

Po nieudanej próbie generowania paczki w Sello wybierz obraz.png.478cd501b90175480fab7d845a1cb01c.png i puść ją jeszcze raz. Jakie są teraz błędy?

Link to postu
17 godzin temu, Krzysztof Kloska napisał:

Bardzo pomocny...

Taki błąd zwraca serwis Allegro WzA. Sello go jedynie prezentuje.

Trzeba by było zgłosić ten problem do Allegro, najlepiej podesłać im od razu odpowiedni fragment logu komunikacji z WzA.

W wersji 1.38 w programie serwisowym logowanie można włączyć w menu KOMPUTER.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

@Krzysztof Kloska problemem w tym przypadku jest, cytuję:

Cytat

nieprawidłowa placówka nadawcza (pickup point) - powinna ona być zgodna z tą podaną podczas konfiguracji przewoźnika

Chodzi o identyfikator punktu odbioru (id) przez kuriera w konfiguracji WzA w Sello. Czy w serwisie WzA jest miejsce na podanie tej placówki i czy one są tutaj takie same?

 

Treści komunikatów zostaną niebawem przez Allegro zmienione aby były bardziej treściwe :).
 

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeszcze pytanie odnośnie PwR. Czy nadal ten problem z nieprawidłowymi identyfikatorami występuje? @MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0

Odkąd ustaliłem, że w Sello nie działa to wysyłam przez www RUCHu. A ostatnio mało takich paczek miałem...

Link to postu
W dniu 22.04.2021 o 09:47, Bartosz Rosa napisał:

Sądząc po ich API w tej rozszerzonej z myślnikami, ale to przechodzi jeszcze przez WzA więc kto wie. Niestety te informacje nie są nigdzie publikowane. W API WzA widnieje jedynie informacja, że dane te można wziąć z zamówienia bądź bezpośrednio od kuriera.

Niestety nie wypróbuję opcji. Obecnie na stronie RUCH-u ani w WzA nie widać kodów kiosków RUCH w związku z czym już w ogóle nie wiadomo co wpisać w konfigurację w Sello...

 

W WzA widać tylko komunikat (w szablonie):

obraz.png.6c26e2ae166ff8e7e659480d369a1d93.png

lub (w edycji paczki):

obraz.png.b69704d7553d74bedb83632f80c00522.png

 

A w RUCHu jest tak (wcześniej pokazywał się ID punktu):

 

obraz.png.24b5201ad5dcf98536e4a63347041527.png

 

 

 

W dniu 22.04.2021 o 09:47, Bartosz Rosa napisał:

że dane te można wziąć z zamówienia

Trzeba im uświadomić, że w ZAMÓWIENIU klient nie wybiera punktu w którym nadam paczkę. Chyba nie rozumieją faktu, że RUCH tego NIE WYMAGA, można nadać w każdym punkcie - PaniZOkienka skanuje paczkę i tyle (oczywiście jeżeli dane są już dostępne na serwerze RUCHu, a to czasem trwa i godzinę od wygenerowania etykiety...)

 

 

PS
a może pomogło by wyłączenie nadawania czegokolwiek w tym polu, tak jak zrobiono w DHL?

lub dodanie pola, gdzie można by wpisać adres (rzekomego) punktu nadawczego? tylko czy allegro by to sobie umiało przetłumaczyć?

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Który problem?

Zaznaczam, że implementacja obsługi WzA w Sello jest jedna i w żaden sposób nie promuje wyboru jednej usługi nad inną. Jeśli występują problemy to jest to kwestia konfiguracji i obligatoryjności poszczególnych pól konfiguracji oraz dopuszczalnych wartości jakie narzuca sama usługa WzA oraz poszczególne API kurierów. Niestety na testowej wersji serwisu nie ma dostępnych wszystkich usług dostępnych w Allegro więc weryfikacja konkretnych usług jest utrudniona.

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.04.2021 o 12:20, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.1 napisał:

Niestety nie wypróbuję opcji. Obecnie na stronie RUCH-u ani w WzA nie widać kodów kiosków RUCH w związku z czym już w ogóle nie wiadomo co wpisać w konfigurację w Sello...

Nie wiem czy sprawa nadal aktualna, czy udało się coś podziałać, ale numery widoczne są przy wyborze manager.paczkawruchu.pl dla przykładu jakiś losowy kiosk w Sosnowcu ;) 

image.png.747f7ace07d00a80c9a20f12f960c2fa.png

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Ratunku!!!! W piątek bez problemu utworzyłam etykiety do przesyłek Allegro UPS w sello, natomiast dziś wyskakują te błędy:

Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "1348/2022" na koncie ....

musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9 _-]*"
 
Przeczytałam to co tutaj w poście wyżej, ale nadal nie wiem co ja mam na to poradzić, jak to naprawić, żeby nadać przesyłki...
Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Przy nadawaniu paczek przez Allegro paczkomaty nie mogę wygenerować etykiety, za każdym razem pojawia się komunikat "Punkt odbiorcy jest niepoprawny", w konfiguracji wysyłki towarów dodałam pola żeby pojawiał się paczkomat ale mimo to etykieta się nie generuje. Proszę o podpowiedź gdzie jeszcze można ustawić ten parametr tak aby działa poprawnie.

Dodam że posiadam najnowszą wersję Sello 1.42.3

Edytowane przez Daria Pych
Link to postu

Witam

 

Podepnę się pod wątek.

 

Pojawiły się nowe dostawy Allegro :

 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowe-metody-dostawy-pocztex-informacje-dla-sprzedajacych-VL11Z14VmS8

 

Kiedy można się spodziewać dostaw w  słownikach Sello do powiązania wysyłki Allegro ? 

 

 

  • Allegro Kurier Pocztex
  • Allegro Kurier Pocztex pobranie
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex
  • Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex pobranie
  • Allegro Automat Pocztex

 

pozdrawiam

Edytowane przez Łukasz Ruda
błąd
Link to postu

Dane te Sello potrafi samo zaktualizować. Wystarczy wybrać menu Sello (lewy górny róg) => Narzędzia => Synchronizuj parametry z serwisu -> wybrać lista dostaw dostępnych w ofertach.

 

image.png.c86095cf30dcbd6f20c2eef297e54608.png

Po ich pobraniu w dostawach Sello będzie można powiązać nowe dostawy Allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...