Skocz do zawartości

KP płatność kartą bez dokumentu

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie płatności kartą.

Do niedawna mogłem wystawić na płatność kartą bez dokumentu księgowego i później tę płatność podpiąć pod zamówienie. Przydatne gdy np klient chciał zapłacić za zamówienie dwoma kartami, bo ma limity. Funkcja taka od wczoraj zniknęła (przynajmniej wczoraj zwróciłem na to uwagę). Z poziomu tworzenia ZK można podpiąć tylko jedną transakcję kartą. Pytanie jak mogę wystawić podpiąć kilka płatnością kartą do jednego zamówienia bez tworzenia FV zaliczkowej? Z tego co widzę na chwilę obecną takie KP mogę stworzyć tylko do dokumentu księgowego. Wczoraj była aktualizacja programu i jednocześnie przeszliśmy na wersję PRO. Nie wiem czy zniknięcie funkcji jest wiązane z aktualizacją czy z przejściem na PRO.

1.jpg

2.jpg

Link to postu
37 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Aby dodać przedpłatę kartą należy dodać wpłatę bezgotówkową, a nie wpłatę do kasy. Drugi zrzut ekranu świadczy o błędnej konfiguracji form płatności - zapewne "KARTA PŁATNICZA" została dodana jako typ płatności Gotówka.

Jest ustawione "karta płatnicza przy sprzedaży / bon obcy"

Link to postu
28 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Gdyby tak było, to nie dałoby się wybrać tej formy płatności na dokumencie KP. Czy powyższe zrzuty ekranu pochodzą z tego samego podmiotu?

Jest jeden podmiot i jest tak jak mówię (zdjęcie poniżej). Problem nie występował jeszcze przedwczoraj, a my ustawień nie zmienialiśmy. Tak jak pisałem wyżej była aktualizacja, a my przeszliśmy na pro. Dodatkowo z tego co wiem (od serwisantów InsERT) płatności kartą zawsze wchodzą do rejestru kasowego czyli poniekąd są traktowane jako gotówkowe.

 

1.jpg

Link to postu

Te ustawienia odpowiadają pierwszemu zrzutowi. A jak zrobił Pan drugi zrzut na którym KARTA PŁATNICZA jest widoczna?

7 minut temu, Piotr Pomawski napisał:

Dodatkowo z tego co wiem (od serwisantów InsERT) płatności kartą zawsze wchodzą do rejestru kasowego czyli poniekąd są traktowane jako gotówkowe.

Nigdy nie były traktowane jako gotówkowe, ale zawsze wchodziły do raportu kasowego jako bezgotówkowe.

Link to postu
1 minutę temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Te ustawienia odpowiadają pierwszemu zrzutowi. A jak zrobił Pan drugi zrzut na którym KARTA PŁATNICZA jest widoczna?

Nigdy nie były traktowane jako gotówkowe, ale zawsze wchodziły do raportu kasowego jako bezgotówkowe.

Jak odpowiadają pierwszemu zarzutowi, skoro napisał Pan, że nie możliwe żeby było wprowadzone jako karta płatnicza przy sprzedaży, bo "gdyby tak było..."? Proszę się nie gniewać ale z mojego punktu widzenia Pana wypowiedzi są troszkę niekonsekwentne.

Drugi zrzut ekranu zrobiłem z poziomu rozrachunków z kontrahentem - rozlicz operacją kasową.

 

Link to postu
29 minut temu, Piotr Pomawski napisał:

Jak odpowiadają pierwszemu zarzutowi, skoro napisał Pan, że nie możliwe żeby było wprowadzone jako karta płatnicza przy sprzedaży, bo "gdyby tak było..."? Proszę się nie gniewać ale z mojego punktu widzenia Pana wypowiedzi są troszkę niekonsekwentne.

Wszystko się zgadza. Napisałem:

1 godzinę temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Gdyby tak było, to nie dałoby się wybrać tej formy płatności na dokumencie KP. Czy powyższe zrzuty ekranu pochodzą z tego samego podmiotu?

Tak jest, więc nie da się wybrać tej formy płatności. Należy dodać wpłatę bezgotówkową. 

 

29 minut temu, Piotr Pomawski napisał:

Drugi zrzut ekranu zrobiłem z poziomu rozrachunków z kontrahentem - rozlicz operacją kasową.

Z tego poziomu widać tą formę płatności, ale po jej wyborze operacja zmienia się na bezgotówkową. Mylące może być to, ze przed zapisem nie zmienia się mnemonik formatki z KP na TP - dobrze by było, gdyby InsERT to poprawił. 

Edytowane przez Jacek Izydorczyk
Link to postu

OK rozwiązane. Po prostu mówimy trochę innymi językami :)

Jeszcze przed aktualizacją robiłem dodaj KP i wybierałem karta płatnicza (jak na drugim screenie). Najwidoczniej później subiekt to zmieniał na TP tak jak Pan napisał na końcu. Teraz nie mogę tak zrobić, ale mogę po prostu dodać płatność TP.

Dzięki

PS jak dodać plusik do Pana reputacji? :)

Edytowane przez Piotr Pomawski
Link to postu
46 minut temu, Piotr Pomawski napisał:

Jeszcze przed aktualizacją robiłem dodaj KP i wybierałem karta płatnicza (jak na drugim screenie). Najwidoczniej później subiekt to zmieniał na TP tak jak Pan napisał na końcu. Teraz nie mogę tak zrobić, ale mogę po prostu dodać płatność TP.

Dziwne :) Specjalnie sprawdziłem na wersji 31.1.2 bez PRO i jest tak jak obecnie - nie da się wybrać formy płatności kartą na dokumencie dodanym z poziomu modułu Kasa -> Dodaj wpłata do kasy. Co więcej, działa to tak odkąd pamiętam, może nawet od początku. Może jakoś się da, ale nie mam pojęcia, jak to się Panu udawało :)

51 minut temu, Piotr Pomawski napisał:

PS jak dodać plusik do Pana reputacji? :)

W prawym dolnym rogu każdego postu jest takie serduszko - należy kliknąć. Dziękuję :)

 

Przy okazji prośba do InsERT o uporządkowanie tego, bo jest to mylące. Z modułu Kasa mamy opcje:

- Dodaj -> Wpłata do kasy (tylko dla form gotówkowych). Może warto zmienić nazwę na "Dodaj wpłatę gotówki (albo gotówkową)".

- Dodaj -> Wpłata bezgotówkowa (tylko dla form bezgotówkowych)

Z poziomu rozliczania rozrachunków mamy:

- Rozlicz -> Operacją kasową (dla wszystkich form obsługiwanych w kasie). Tutaj należałoby zmieniać mnemonik formatki (KP -> TP) po zmianie formy płatności na bezgotówkową.

  • Lubię to 1
Link to postu

No i wracamy do problemu.

Mam zamówienie z sierpnia, na które dziś przyjąłem płatność zaliczki kartą. Nie mogę z poziomu zamówienia dodać płatności kartą. Nie można dodać płatności z datą, do której jest już wystawiony RK.

Zrobiłem TP. W jaki sposób mogę je podpiąć do zamówienia? Na chwilę obecną przyszła mi do głowy jedynie FV zaliczkowa cząstkowa. Jednak jak realizuję zamówienie taką fakturą to z poziomu zamówienia widnieje jako niezapłacone.

Prośba o jakąś radę.

Link to postu
3 godziny temu, Piotr Pomawski napisał:

Mam zamówienie z sierpnia, na które dziś przyjąłem płatność zaliczki kartą. Nie mogę z poziomu zamówienia dodać płatności kartą. Nie można dodać płatności z datą, do której jest już wystawiony RK.

No tak, nie można. To spowodowałoby utworzenie operacji w kasie z datą sierpniową, a to byłoby błędne.

 

3 godziny temu, Piotr Pomawski napisał:

Zrobiłem TP. W jaki sposób mogę je podpiąć do zamówienia?

Na TP, na zakładce PRZEDPŁATY powinno* być widoczne do odkliknięcia to zamówienie. Jeśli nie jest, to możne Pan przejść do tego zamówienia i tam w płatnościach podłączyć przedpłatę.

 

* - zauważyłem, że nie jest to możliwe, gdy na zamówieniu wybrana jest jakakolwiek odroczona forma płatności. Wydaje mi się, że to błąd.

Link to postu
11 godzin temu, Jacek Izydorczyk napisał:

No tak, nie można. To spowodowałoby utworzenie operacji w kasie z datą sierpniową, a to byłoby błędne.

 

Na TP, na zakładce PRZEDPŁATY powinno* być widoczne do odkliknięcia to zamówienie. Jeśli nie jest, to możne Pan przejść do tego zamówienia i tam w płatnościach podłączyć przedpłatę.

 

* - zauważyłem, że nie jest to możliwe, gdy na zamówieniu wybrana jest jakakolwiek odroczona forma płatności. Wydaje mi się, że to błąd.

OK działa. Nie pojawiały się przedpłaty przez to, że w "rodzaj operacji" dałem inny. Jak jest standardowo spłata to jest wszystko ok.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...