Skocz do zawartości

Kolejność wypełniania pól na dok.

Polecane posty

Witam

 

Nie mogę się doszukać, gdzie mogę zmienić kolejność wypełnianych pól na dokumentach?

 

Wprowadzając kilka produktów na dokumenty np. PA, PZ, ZK itp. najpierw wpisujemy  nazwę produktu, potem, ilość, cenę itp.

Chciałbym zmienić układ tak aby po wprowadzeniu (czytnikiem kodów kreskowych) kodu i przypisaniu go do produktu, kursor przeskakiwał na pole poniżej do następnego produktu a nie na pole ilość.

Ułatwi to wczytywanie kilku produktów na PA skanując czytnikiem.

Potem wypełnię lub poprawę dane jak rabat.

 

Jak to wykonać ?

Link to postu

Dziękuję za odp. lecz ta opcja powoduje ukazanie się nowego okna.

To nie rozwiązuje mojej potrzeby.

 

Mam przed sobą 40 produktów.

Chciałbym utworzyć np. PZ i tylko czytnikiem, skanując kody kreskowe, dodawać każdą pozycję osobno.

Obecnie kłopotem jest fakt iż po wczytaniu kodu, w nazwie pojawia się prawidłowy towar, lecz zamiast przeskakiwać do nowej pozycji aby wczytać nowy towar, kursor udzie na pozycję iloć, potem cena, potem rabat itp.

 

Chciałbym aby po wczytaniu kodu kreskowego i przypisaniu produktu, kursor przeskakiwał na nową pozycję do wpisania nowego produktu.

 

Na dziś dzień omijamy to wczytując trzykrotnie specjalny kod kreskowy znaku nowej linii (enter).

Czyli

Tworzę PZ, czytnikiem czytam kod 1 produktu , potem trzy razy czytam kod ENTER z karki (co ustawia kursor na nowej pozycji), potem czytam kod 2 produktu, potem 3x ENTER.

Uciążliwe.

Jak zmienić, tak aby system przeskakiwał sam ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...