Skocz do zawartości

Aktualizacja 2020.09

Polecane posty

Informujemy, że w dniu 28 września 2020 między godziną 5:00, a 6:00 rano, planujemy wdrożenie nowej wersji Subiekta 123.
W nowej wersji wprowadziliśmy następujące zmiany: 

  • Możliwość wystawiania faktur zaliczkowych w walutach obcych,
  • Możliwość wydruku oznaczeń JPK na dokumentach,
  • Parametr określający koniec okresu generowania faktury cyklicznej,
  • Możliwość zmiany tapety na pulpicie,
  • Wielolinijkowe kontrolki tekstowe w nazwie produktu w kartotece oraz na dokumencie, oraz w opisie pozycji na dokumencie (możliwość przejścia do nowej linii za pomocą Shift+Enter).
  • Nowe autoteksty w szablonach wiadomości email z dokumentami: rachunek bankowy i nazwa banku,
  • Nowy autotekst w przypomnieniu o płatności: liczba dni spóźnienia,
  • Poprawa znanych błędów i problemów.
Link to postu
3 minuty temu, Ireneusz Kaźmierczak napisał:

Faktury cykliczne. Dla dotychczas istniejących schematów oznaczenia JPK są nie widoczne na fakturze. Nowy schemat działa poprawnie.

Istniejące faktury cykliczne (schematy) trzeba edytować i samodzielnie nadać odpowiednie oznaczenia. Dopiero wówczas będą one przenosić się na nowo wystawiane dokumenty.

Link to postu
3 minuty temu, Radosław Czerkawski napisał:

Czy teraz podczas wystawiania faktury będzie możliwość określenia symbolu GTU ? 

Tak, kody GTU i pozostałe oznaczenia JPK można ustawiać zgodnie z instrukcją https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/5801,subiekt-123-jak-dodac-oznaczenie-jpk-na-dokumencie.html
Same kody GTU można też przypisać w kartotece produktów i wówczas podczas dodawania ich do dokumentu będą się one przepisywać do dokumentu.

Można też oznaczenia JPK dodać do wydruków dokumentów zgodnie z poradnikiem https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/6964,subiekt-123-jak-dodac-oznaczenia-jpk-do-wydruku-dokumentu.html

 

Link to postu
10 minut temu, Jarek Kułakowski napisał:

po zaznaczeniu kodu JPK  u góry jak i w produktach na fakturze nigdzie nie ma tego ... prosze o porade jak to zrobic ?

Proszę dodać oznaczenia do wydruku zgodnie z poradnikiem https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/6964,subiekt-123-jak-dodac-oznaczenia-jpk-do-wydruku-dokumentu.html

Link to postu

Dzień dobry.

Dziękuję za informację.

Jednak w tej aktualizacji nie zauważyłem przydatnej dla mnie funkcjonalności, którą miałem w SAGE.

Otóż, czy można wprowadzić w formatce faktury, będącej na podglądzie, wyliczenia także wartości brutto (obok netto)?

Jest to przydatne do wyliczenia wstecznego wartości netto, przy ustalonej wartości brutto (na razie muszę to robić na kalkulatorze).

Mowa o pozycji, nie o sumie faktury, gdzie oczywiście wartość brutto istnieje. 

Z poważaniem

Marian Nocoń 

Edytowane przez Marian Nocoń
Link to postu
14 godzin temu, Sabina Błędzińska napisał:

po aktualizacji występuje problem z logo, najpierw był komunikat, że nie można załadować obrazka, teraz nic się nie wyświetla, usunąłem obrazek żeby ponownie go wczytać i dostaję komunikat, że nie można wczytać tego formatu - logo przygotowane w png.

Proszę spróbować ponownie - powinno już wszystko działać.

  • Lubię to 1
Link to postu
43 minuty temu, Emil Paszko napisał:

czy jest albo będzie możliwość zapisania oznaczenia JPK na fakturach. W wiekszości przypadków będzie to te same oznaczenie, wiec fajnie byłoby to zapisać i korzytać z autouzupełniania w nowych fakturach.

Oznaczenia kodów GTU 1-13 można zapisać w kartotece produktów. Później, kiedy takie produkt zostanie dodany do dokumentu, oznaczenie przeniesie się automatycznie na dokument.
Natomiast na ten moment nie ma możliwości ustawienia domyślności pozostałych oznaczeń JPK. Zapisuję na liście sugestii i przemyślimy sprawę czy, gdzie i jak zrealizować domyślność pozostałych oznaczeń.

Link to postu
6 minut temu, Maciek Wadowski napisał:

Dzień dobry, po aktualizacji nie mam możłiwości wygenerowania pliku wymiany. Co zrobić? Wyskakuje z klucza informacja "invalid date".

Poproszę o zrzuty ekranu prezentujące problem. Proszę też o informację jakiej przeglądarki Pan używa. 
Może być w wiadomości prywatnej.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
9 godzin temu, Piotr Gasz napisał:

Dobry wieczór 

Mam pytanie odnośnie programu. Otóż po zalogowaniu na konto i wejściu w subiekta widzę na ekranie tylko biały ekran, a nie tak jak zawsze niezapłacone faktury i inne informacje

Dzień dobry

Proszę sprawdzić, czy używa Pan zaktualizowanej przeglądarki internetowej. Jeśli tak, proszę spróbować przeładować stronę za pomocą klawiszy Ctrl+F5.

Jeśli to nie pomoże to proszę, w wiadomości prywatnej, przesłać mi jakiej przeglądarki i w jakiej wersji Pan używa oraz zrzut ekranu z konsoli deweloperskiej (klawisz F12) po wejściu na tą białą stronę.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...