Skocz do zawartości

Aktualizacja 2020.09

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...
3 minuty temu, Aneta Rybus napisał:

jak pobrać aktualizację  subiekta 123? coś sie zmieniło w jpk i wyświetla mi błąd kiedy pobieram transmisję danych. 

Dzień dobry

Do Subiekta 123 nie trzeba pobierać aktualizacji, ponieważ są one wdrażane dla wszystkich użytkowników jednocześnie.
Proszę o informację jaki to jest błąd, czym się objawia. Przydatne będą zrzuty ekranu prezentujące problem.

Link to postu

Dzień dobry, 

Po wygenerowaniu pliku EDI++, po przesłaniu pliku do księgowej, pliku nie da sie zaimportować. Pojawia się komunikat `Brak schematu importu dla dokumentu, jego kategorii, sposobu rozliczania VAT lub rodzaju zwrotu detalicznego`. Wcześniej podczas importu wygenerowanego pliku z opcją `JPK_VAT(v3)` nie pojawiały się dodane kody GTU. Prosiłbym o podanie sposobu, w jaki księgowość, może zaimportować dokumenty, tak aby widziała dodane przeze mnie kody.

Link to postu

Dzień dobry

11 godzin temu, Szymon Głąb napisał:

Po wygenerowaniu pliku EDI++, po przesłaniu pliku do księgowej, pliku nie da sie zaimportować. Pojawia się komunikat `Brak schematu importu dla dokumentu, jego kategorii, sposobu rozliczania VAT lub rodzaju zwrotu detalicznego`.

Przede wszystkim należałoby sprawdzić zgodnie z komunikatem, czy w systemie księgowym są odpowiednie schematy importu.

11 godzin temu, Szymon Głąb napisał:

Wcześniej podczas importu wygenerowanego pliku z opcją `JPK_VAT(v3)` nie pojawiały się dodane kody GTU.

Ponieważ stare pliki JPK nie mają oznaczeń GTU

11 godzin temu, Szymon Głąb napisał:

Prosiłbym o podanie sposobu, w jaki księgowość, może zaimportować dokumenty, tak aby widziała dodane przeze mnie kody.

Można w tym celu użyć plików JPK_V7M, czyli nowych plików JPK, które mają w sobie oznaczenia GTU.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry

Subiekt 123 nie generował deklaracji VAT kiedy była ona osobnym dokumentem i nadal nie generuje jej w pliku JPK. Nic się tu nie zmieniło. Preferowaną metodą generowania deklaracji (pliku z deklaracją) zawsze było i nadal jest użycie programu księgowego, do którego importuje się dane z Subiekta.
Alternatywną metodę uzupełnienia pliku o część deklaracyjną można znaleźć w tym poście: 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...