Skocz do zawartości

Dokument wstępny tworzony automatycznie

Polecane posty

Witam, 

Pracujemy na serwerze zewnętrznym do którego mamy dostęp zdalny. Chciałbym to wykorzystać i częściej po pracy zostawiać włączone Sello.

Chciałbym, żeby do pobranych transakcji automatycznie tworzyły się dokumenty wstępne ZK+R. Jednak nie wiem, czy jeżeli ustawię taką opcję, to czy dokumenty wstępne zostaną stworzone tylko do transakcji znajdujących się w folderze "Do paczek" czy do wszystkich pobranych transakcji, więc również tych z folderu "Oczekujące na płatność" ? 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Ale to będzie powodowało wielokrotne dodawanie kolejnych adresów e-mail w kontrahencie w Subiekcie, gdy klient będzie kupował wielokrotnie - a przy dwóch i więcej zakupach dokonanych w tym samym czasie adresy te się nadpiszą. Lepiej by było ten adres e-mail wrzucić na dokumenty do uwag - tym bardziej, że to jest już teraz możliwe.

Link to postu

Dodawanie następnego adresu email do kontrahenta i ustawaniem go jako domyślny nie jest problemem żadnym w mojej ocenie. Szczególnie że byłaby to opcja do wyboru gdyby się tak dało. Sprawa zakupu dwóch przedmiotów w tym samym czasie i nadpisywania się adresów email jest problemem marginalnym i tak naprawdę jest problemem dopiero wtedy gdy kupujący dokonuje zakupu na dwóch różnych kontach allegro. Gdy kupuje na tym samym koncie to i tak na ogół jest grupowana transakcja. Zakupy od jednego klienta na dwa różne adresy w tym samym czasie to sytuacja niezwykle rzadka. Wydaje mi się że zostało to przezwyciężone dawno temu ale nie śledziłem tego problemu bo taka sytuacja ma miejsce może z raz na 30 tys transakcji. I, jak wspominałem, nie byłby to domyślny proces to tylko możliwość zmiany w wybranych transakcjach.

 

Uważam z kolei że dodawanie się (opcjonalne, nie obowiązkowe) adresów email do kontrahenta i ustawianie go jako domyślny ułatwiłoby znacznie funkcjonowanie integracji wysyłkowych. Mi na pewno.

 

Jeśli dodanie funkcji zbiorczego dodawania lub nadpisywania emaili w karcie kontrahenta przez emaile z transakcji i zmiana ich na domyślny nie byłby dużym wyzwaniem to ja osobiście byłbym bardzo wdzięczny.

  • Lubię to 1
Link to postu
11 godzin temu, Kamil Wojtulewicz napisał:

taka sytuacja ma miejsce może z raz na 30 tys transakcji

Mam tutaj inne doświadczenie. Niemal codziennie zdarza się, że jedna osoba kupuje kilkukrotnie i nie mamy 30 tys transakcji dziennie :)

Czasem są to zakupy na różnych naszych kontach, czasem z jednego ale oddzielne (np. bo smart ma max 4 paczki, więc klient rozbija na kilka zamówień) a czasem po prostu omyłkowo zdublowane zamówienie. Wielokrotnie miewaliśmy problemy z adresami mailowymi. Teraz zamieszczamy je w Polu własnym ZK, dzięki czemu jest zawsze jeden adres przypisany do jednej transakcji.

 

Oczywiście wdrożenie wspomnianej funkcji z możliwością wyboru jej włączenia, nikomu nie będzie przeszkadzało a niektórym osobą się to może nawet przydać.

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 28.12.2020 o 22:47, Kamil Wojtulewicz napisał:

Jeśli dodanie funkcji zbiorczego dodawania lub nadpisywania emaili w karcie kontrahenta przez emaile z transakcji i zmiana ich na domyślny nie byłby dużym wyzwaniem to ja osobiście byłbym bardzo wdzięczny.

A czy nie lepiej zrobić opcję aby w adresie nabywcy w transakcji pojawiał się również adres z + (po włączeniu odpowiedniej funkcji)? Dalej ten adres byłby już propagowany do Subiekta.

Link to postu
  • 1 rok później...

Witam,, podepnę się pod temat aby nie tworzyć kolejnego.

 

Mam w Sello zaznaczone aby dokument wstępny tworzył się przy synchronizacji.

648503341_2022-05-2409_19_07-Window.png.82b95b343c08b77db1b52fa52641dfce.png

 

W moim przypadku, niestety, nie wywołuje to żądanego efektu.

Czy i gdzie są jakieś opcje, które muszą być jednocześnie włączone aby to zadziałało?

 

Może ostatni checkbox w tej kategorii: "twórz zamówienia automatycznie tylko dla transakcji..."?

 

Dzięki.

Link to postu
19 minut temu, Dominik kidl napisał:

Dzięki, nie miałem ustawionych tych dokumentów - poprawiam i testuje.

 

Użytkownika z pierwszej zakładki mam ustawionego. 👍

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...