Skocz do zawartości

Skalowanie ekranu do 125% w WIN10 a brak ładowania aktualnie podglądanej wiadomości

Polecane posty

Używamy monitorów o wysokiej rozdzielczości, co implikuje, że elementy interfejsu są małe.
Małe na tyle, że obsługa WIN 10 (np. przeglądarki) sprawia pewien dyskomfort.

Z pomocą przychodzi skalowanie (czerwona obwiednia) ekranu dostępne w WIN10 - jak na poniższym ekranie:
ekran.thumb.jpg.6743a49bacc31fc98454c4c30922f96b.jpg

 

Po ustawieniu 125% j/w, interfejs samego systemu (np. Panel sterowania), aplikacji domyślnie zainstalowanych (np. Paint) oraz zainstalowanych przez usera (np. Chrome) jest ostry i w rozmiarze bardziej ergonomicznym - czyli uzyskujemy pożądany rezultat.

Problem występuje jednak w samym NEXO a dokładnie w Gestorze.
Problem objawia się tym, że przy przeglądaniu poczty (oraz przełączaniu się w drzewie z skrzynkami) w którymś momencie (powiedzmy po przejrzeniu ok. 20 przykładowych wiadomości e-mail) w oknie podglądu wiadomości zaprzestaje być ładowany podgląd aktualnie przeglądanej wiadomości. Gdy problem wystąpi, mimo przełączania się między kolejnymi wiadomościami, w oknie widnieje nadal treść ostatniej poprawnie wyświetlonej wiadomości. Nagłówek, tj. od, do, temat są poprawnie przeładowywane.

W/w problem występuje niezależnie czy dla danej aplikacji włączone jest skalowanie systemowe czy pochodzące z aplikacji (patrz zielona obwiednia)  

subiekt.jpg.f788b2a9876a3c219ed46e1eb3cbbe81.jpg 

Link to postu

Nie udaje nam się powtórzyć problemu w taki sposób jak Pan to opisał na monitorze z równie dużą rozdzielczością ekranu. Czy podgląd wiadomości zatrzymuje się zawsze na tej samej wiadomości czy są to zupełnie losowe wiadomości ? Czy mógłby Pan przesłać do mnie wiadomość taką na której zatrzymał się podgląd, wyeksportowaną do pliku .eml ?

Link to postu

Jak już rozmawiamy o skalowaniu itp. to się wtrące ;) Jako główny monitor mam monitor 4K, ustawiony na 200% w skalowaniu. Drugi monitor ma 2560x1080 pikseli i skalowanie ustawione na 100%. Jak odpalę NEXO, na monitorze głównym, wszystko oczywiście się skaluje i obraz jest żyleta. Jak ten odpalony NEXO przeniosę na ten drugi monitor, to wychodzi trochę ciapa w jakości czcionek - screen może tego nie oddać, ale na moje jest słabo z ich ostrością:

ciapa.thumb.JPG.9818d6d1f59a7ca1b8b4b1418b33b886.JPG

Ogólnie, problem dotyczy wielu programów, ale niektóre z nich, po przeniesieniu, jakby renderują się na nowo, przez co jest ok. Jakbyście rzucili okiem na to, przy okazji działania z wątkiem o wielu monitorach, było by miło:

 

Link to postu
1 godzinę temu, Radomił Ząbik napisał:

Ogólnie, problem dotyczy wielu programów, ale niektóre z nich, po przeniesieniu, jakby renderują się na nowo, przez co jest ok. Jakbyście rzucili okiem na to, przy okazji działania z wątkiem o wielu monitorach, było by miło

Przyjrzymy się temu problemowi. 

Link to postu
2 godziny temu, Igor Bernakiewicz napisał:

Nie udaje nam się powtórzyć problemu w taki sposób jak Pan to opisał na monitorze z równie dużą rozdzielczością ekranu. Czy podgląd wiadomości zatrzymuje się zawsze na tej samej wiadomości czy są to zupełnie losowe wiadomości ? Czy mógłby Pan przesłać do mnie wiadomość taką na której zatrzymał się podgląd, wyeksportowaną do pliku .eml ?

Sprawę zgłaszałem na priv swego czasu Panu Markowi Pyznarskiemu i z tego co pamiętam, powtórzył po Państwa stronie opisywany błąd.
Proszę może temat skonsultować bo być może powstała jakaś diagnoza/przypuszczenie.

Odpowiadając:
Zaprzestanie "odświeżania" podglądu następuje dla różnych wiadomości e-mail, od różnych nadawców.
Powyższe dzieje się przy parzystym 1,2 i nieparzystym 1,1 zoomie w aplikacji (w zakładce Zgodność, mam zaznaczone, że to aplikacja decyduje o skalowaniu - zaznaczony ptaszek) 

Gdy wydarzyło się opisywane zjawisko, czasem jest tak, że podgląd przycina się definitywnie i pomaga (na jakiś czas) wyłączenie zakładki z klientem poczty.
Zdarzyło mi się też tak, że podgląd przytkał się na chwilę i po przeklikaniu kolejnych iluś tam maili "odetkał się".


Przykładową wiadomość na której podgląd się zatrzymał wysyłam Panu na PRIV.

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Czy coś udało się ustalić w temacie?


Upgradowaliśmy Windowsa 10 do najnowszej stabilnej i zalecanej wersji, tj. 1903 ale na wszystkich komputerach (mamy je takie same - ten sam model DELL) problem z przycinaniem nadal występuje.

Po aktualizacji zmienił się chyba widok tam gdzie ustawia się zgodność.
Pracujemy w multiprogramie, czy wystarczy, ze np. w Subiekcie dokonamy stosownych zmian?
Jakie nastawy w Zakładce Zgodnosć są własciwe majac na uwadze opisywane anomalia?

zgodnosc.thumb.jpg.0af62cfeb1234755fff4c50d20e21652.jpg

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Przedmiotowy problem chyba został wyeliminowany (wciąż testuje nową ver 27) ale pojawiły się w zamian inne problemy, w zasadzie 2:
1/ wyświetlana wiadomość e-mail nie jest ostra (przesyłam printscreen Panu Igorowi na priv)
2/ wyświetlanie odbywa się na jasnoszarym tle (jeśli to celowe to nie wiem czy to szczęśliwy pomysł - przykładowo - gdy ktoś w stopce maila ma wklejony obrazek gdzie jest dużo bieli, to obecnie to jasnoszare tło dziwnie koresponduje i podkreśla obwiednie tego obrazka..)

Dodam, że używam zoomu aplikacyjnego oraz widoku panoramicznego.
Beż zoomu, czyli na 1.00 obraz jest ostry.

Wcześniej, tj. na poprzednich wersjach były też problemy z ostrością (a w zasadzie obraz się rozjeżdżał) ale wystarczyło zmienić stosunek okna odczytu wiadomości do okna listy wszystkich wiadomości i problem znikał. Obecnie zmiana stosunku nie ma wpływu na ostrość.

Co robić? 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

W wersji 27.0.2 mamy białe tło + ostrość więc dziękujemy za poprawkę.

Nadal jest jednak problem z "przeskakującym" zoomem.
Optymalne ustawienie dla mnie to 1.4 wtedy czcionka jest dostatecznie duża. 
Problem w tym, że każdy restart komputera (czy też wyłączenie i ponowne włączenie aplikacji) powoduje, że czcionka staje bardzo mała - mimo, że na suwak mam nadal na 1.4.
Co ciekawe samo wylogowanie się i ponowne zalogowanie nie powoduje problemu opisanego wyżej.

Gdy ta czcionka po restarcie jest tak mała, to owe 1.4 na suwaku zmieniam na 1.3 a później znów na 1.4... taki zabieg powoduje, że czcionka jest znów większa.
Tu kolejna ciekawostka: wywołanie F5 po w/w manewrach powoduje, że czcionka staje się jeszcze większa.

Da się pewnie z takich zachowaniem żyć (każdego ranka ustawiając sobie zoom na nowo) no ale poprawcie to proszę bo NEXO to zbyt poważny produkt by tak było w nieskończoność :)

 

Link to postu

Okej. To czekamy. 
Opisując problem skupiłem się na oknie odczytu. 
Problem występuje też przy okazji tworzenia wiadomości, tym razem literki nie tyle co nie są ostre co się rozjeżdzają (załacznam printscreena dokumentujacego usterkę)
Teoretycznie wystarczy ruszyć proporcją okna (przesuwając boczne MENU) ale też nie do końca bo przykladowo dodanie załacznika znów zaburza proporcje okna co pociąga znów rozsypanie się tekstu. Ten problem na starej kontrolce też był, z tym, że ogarnieto to ostatecznie i edytor działał OK :)
Mówiac krotko, temu też sie przyjrzyjcie, dziekuję :) 

 nex_pro.jpg.fe45a79ea20e0f54d55a6ae0353ad97b.jpg  

Link to postu
Dnia 13.11.2019 o 18:14, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Okej. To czekamy. 
Opisując problem skupiłem się na oknie odczytu. 
Problem występuje też przy okazji tworzenia wiadomości, tym razem literki nie tyle co nie są ostre co się rozjeżdzają (załacznam printscreena dokumentujacego usterkę)
Teoretycznie wystarczy ruszyć proporcją okna (przesuwając boczne MENU) ale też nie do końca bo przykladowo dodanie załacznika znów zaburza proporcje okna co pociąga znów rozsypanie się tekstu. Ten problem na starej kontrolce też był, z tym, że ogarnieto to ostatecznie i edytor działał OK :)
Mówiac krotko, temu też sie przyjrzyjcie, dziekuję :) 

 nex_pro.jpg.fe45a79ea20e0f54d55a6ae0353ad97b.jpg  

Zapamiętywanie zoomu zostanie poprawione do wersji 28. 

Ten problem który wyżej Pan opisuje to przy każdym ustawieniu zoomu występuje, czy przy jakimś konkretnym?

Link to postu

Odpowiadając na Pana pytanie nie wiem - nie odkryłem zależności kiedy tekst się rozlatuje jak wyżej.

Dodatkowo zauważyłem, że niekiedy:
a/ podczas tworzenia nowej wiadomości biała przestrzeń na wpisanie wiaodmości jest zdecydowanie mniejsza niż normlanie (wówczas od dołu jest szare tło).
Jak się już tak zadzieje, wystarczy zamknąć i ponownie otworzyć nową wiadomość lub też pomaga dodanie Enterów, co powoduje, że ta szara przestrzeń zmniejsza się na rzecz białego okna.  
b/ podczas tworzenia wiadomosci nagle w oknie gdzie wpisuję wiadmość pojawiły się migający jasnoszary kwadrat o boku mniej wiecej 8cm.
 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...