Skocz do zawartości

JPK_VAT a transakcje z Podmiotem Powiązanym

Polecane posty

Klient posiada 2 spółki powiązane kapitałowo

Na dokumencie Sprzedaży w zakładce VAT należy zaznaczyć w oknie "Oznaczenia dla JPK VAT" pole "TP - transakcje między podmiotami powiązanymi"

Gdyby pole "TP"  dodać do Kartoteki Kontrahenta, można by automatycznie przenosić jego wartość na dokumenty.

Wydaje się nietrudne, a pozwoli uniknąć wielokrotnie ew. błędu.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Czy już wiadomo, w której wersji będzie ta zmiana?

Nie.

 

8 godzin temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Czy zdążymy przed pierwszym JPK_VAT7?

Jest szansa tylko to niczego nie zmieni w kontekście deklaracji - dokumenty za październik należy oznaczyć ręcznie.

Link to postu
15 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jest szansa tylko to niczego nie zmieni w kontekście deklaracji - dokumenty za październik należy oznaczyć ręcznie.

Dlaczego? Przecież jeśli przed wprowadzeniem październikowych faktur sprzedaży do Rewizora lub Rachmistrza, w kartotece kontrahentów oznaczę, że dana klient jest powiązany z firmą -klientem biura - to każda wprowadzona w listopadzie październikowa faktura sprzedaży powinna automatycznie otrzymać znacznik TP.  Czyż nie?

Link to postu
5 godzin temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Dlaczego? Przecież jeśli przed wprowadzeniem październikowych faktur sprzedaży do Rewizora lub Rachmistrza, w kartotece kontrahentów oznaczę, że dana klient jest powiązany z firmą -klientem biura - to każda wprowadzona w listopadzie październikowa faktura sprzedaży powinna automatycznie otrzymać znacznik TP.  Czyż nie?

Przy takich założeniach tak. Mam tylko pytanie - ile takich faktur będzie ?

Link to postu
48 minut temu, Marek Tosti napisał:

Mój klient ma ich kilka dziennie. Kilkadziesiąt miesięcznie.

Niestety coraz mniej rozumiem - wcześniej napisał Pan, że dokumenty są wystawiane w miesiącu bieżącym za poprzedni (na przykład w listopadzie za październik), zrozumiałem, że chodzi o fakturowanie klientów biura, a teraz pisze Pan, że dokumenty są wystawiane codziennie i dotyczy to klienta biura ? 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
Dnia 16.10.2020 o 16:22, Daniel Kozłowski napisał:

Niestety coraz mniej rozumiem - wcześniej napisał Pan, że dokumenty są wystawiane w miesiącu bieżącym za poprzedni (na przykład w listopadzie za październik), zrozumiałem, że chodzi o fakturowanie klientów biura, a teraz pisze Pan, że dokumenty są wystawiane codziennie i dotyczy to klienta biura ? 

:)

Nie jestem Biurem Rachunkowym, tylko firmą IT. A wpis nr 1 dotyczył Subiekta GT. Bo to wątek dotyczący Subiekta GT. :)

Link to postu
17 godzin temu, Marek Tosti napisał:

:) to nie ja ...

Ja tylko to skomentowałem. Dokumenty wystaiane są w Subiekcie a kiedy księgowane, to akurat nie moja działka :)

No odniósł się Pan do specyficznego przypadku, który był omawiany - faktur wystawianych w danym miesiącu za miesiąc poprzedni - rozumiem, że błędnie, w Pana przypadku taka sytuacja nie zachodzi i dokumenty są wystawiane na bieżąco.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...