Skocz do zawartości

Wznawianie aukcji

Polecane posty

Mamy to w planach jako kolejny krok po wprowadzeniu możliwości ręcznego wznawiania, ale niestety trudno mi teraz podać kiedy będziemy mogli wprowadzić tę funkcję. Są jeszcze pewne zaległości w obsłudze Allegro do nadrobienia a dodatkowo Allegro nie śpi i dorzuca kolejne :), mniej lub bardziej istotne.

Link to postu

Również na to czekam. Pytałem o to rok temu. A czy mniej więcej wiadomo kiedy ta ręczna metoda wznawiania sie pojawi? Chciałbym chociaż aby po wyprzedaniu produktu aukcja się zamknęła, a ja potem np. codziennie miał możliwość wylistowania nieakatywnych aukcji gdzie jest produkt na stanie  i jej wznowienia. Idealnie gdyby szło to automatem ale boję sie że za rok będe pytał o to samo ;)

Edytowane przez Marek Badowski
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Witam odgrzewam kotleta, wiem że temat poruszany, wiem także, że wprowadziliście pewną możliwość automatycznego wznawiania w aukcjach zakończonych ale mnie bardziej interesuje wznawianie aukcji z zakładki towary. Jest to mega ważna sprawa. Obecnie dwie osoby siedzą i klikają cały czas wznów aukcje w momencie jak towar pojawia się na magazynie.

Kiedy uda się wprowadzić tą funkcjonalność.

pozdrawiam

Link to postu
47 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Szczerze mówiąc, ja również się nie spodziewałem :). Mieliśmy dodać filtr umożliwiający filtrowanie aukcji do wznowienia, ale jego realizacja okazała się dość skomplikowana. Stąd padła decyzja, że już lepieje zrobić automatyczne wznawianie, zamiast dodawać jakieś półśrodki, no i jest :).

Opcja extra, ale przy okazji dopytam: gdzieś chyba pisałeś, że wznawianie będzie także z sekcji TOWARY, ale chyba nie ma na razie? Albo nie widzę jak to zrobić?

Link to postu
6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Jeśli masz na myśli automatyczny wybór aukcji do wznowienia to nie, takiej opcji nie ma. Muszą zostać najpierw na konkretnych aukcjach włączone wznawianie. Wtedy można wymusić zadziałanie mechanizmu za pomocą:

obraz.png.85af6a197050256ade6e0532841a9d10.png

Mam na myśli wejście w TOWARY, w przefiltrowaną listę na której są tylko towary do wznowienia/wystawienia, zaznaczenie jej ctrl+A i opcję: wznów lub wystaw ponownie. Wtedy nie trzeba by było wybierać aukcji do wznowienia w ZAKOŃCZONYCH.

Link to postu

No to tak zadziała ta właśnie funkcja, ale Sello musi najpierw mieć zaznaczone aukcje do wznowienia. Nie potrafi samo ustalić którą aukcję wznowić, bo to jest problematyczne, zwłaszcza gdy handlujesz na wielu kontach tym samym. Musiał by powstać mały kombajn do obsługi tego typu sytuacji, a nie wiem czy to jest konieczne. Jeśli już oznaczysz trwające i nowe + ręcznie wznowisz po staremu zakończone i je również oznaczysz to mechanizm wznawiania będzie już dalej działał sam.

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

No to tak zadziała ta właśnie funkcja, ale Sello musi najpierw mieć zaznaczone aukcje do wznowienia. Nie potrafi samo ustalić którą aukcję wznowić, bo to jest problematyczne, zwłaszcza gdy handlujesz na wielu kontach tym samym. Musiał by powstać mały kombajn do obsługi tego typu sytuacji, a nie wiem czy to jest konieczne. Jeśli już oznaczysz trwające i nowe + ręcznie wznowisz po staremu zakończone i je również oznaczysz to mechanizm wznawiania będzie już dalej działał sam.

Przepraszam, bo podnoszę alarm bez powodu... Dopiero teraz zauważyłem, że w TOWARACH też jest dostępne obraz.png.9aaf7d6deea9aba8b7ff813e58595e69.png ! ?

To rzeczywiście zostaje tylko zadanie oznaczenia aukcji do wznawiania w ZAKOŃCZONYCH...

 

A jak ta opcja zakończ/wznów w TOWARACH zadziała w wypadku towarów możliwych do wznowienia i tych, których już nie ma w allegro i nie można ich wznowić?

Czy możliwe do wznowienia wznowi a pozostałe utworzy w PRZYGOTOWANYCH?

Link to postu
4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Tego Sello nie wie, które aukcje są jeszcze dostępne a które nie.

No tak, nie ma takich zapisów. Ew. gdyby nie dało się pobrać pełnych danych, to oznaczało by, że ich nie ma w allegro. Ale to dodatkowa funkcjonalność.

Zatem na chwilę obecną ta opcja zaznaczy w ZAKOŃCZONYCH do wznowienia wszystkie aukcje z wybranymi towarami (oznaczonymi obiema strzałkami), a dopiero przy wznawianiu okaże się, czy wszystko się udało wznowić? To dało by możliwość weryfikacji, czy pozostałe w TOWARY towary (niewystawione) mają zaznaczoną w ZAKOŃCZONE wznawianie? lub że są po prostu do wystawienia od nowa...?

Może zagmatwałem ale chyba tak to zadziała? I na razie tak by zostało?

Link to postu
17 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Zatem na chwilę obecną ta opcja zaznaczy w ZAKOŃCZONYCH do wznowienia wszystkie aukcje z wybranymi towarami (oznaczonymi obiema strzałkami), a dopiero przy wznawianiu okaże się, czy wszystko się udało wznowić?

Tak właśnie.

Jeśli Allegro zwróci błąd 404 (najprawdopodobniej) dla takich przeniesionych do Archiwum ofert, trzeba je będzie wystawić ponownie, a błędy z tych zakończonych usunąć Ctrl+Shift+B.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...