Skocz do zawartości

Wydruk etykiet InPost - błędna kolejność

Polecane posty

Czyli InPost zaczął zwracać etykiety sortowane po numerze przesyłki najwyraźniej.

Czy innym też to rozwiązanie na tę chwilę wystarczy? Jak będę wiedział dlaczego zmienili sposób generowania etykiet i czy to jest awaria czy celowa zmiana i jak to poprawić to podejmiemy odpowiednie kroki jeśli będą w naszych możliwościach.

Link to postu

Nic nie nie pomaga. Bo  najpierw wystawiamy paragony, a zaś później dokumenty. Więc u nas sortowanie idzie według numeru końcowego dokument fiskalnego. I na podstawie tego drukujemy. W tym przypadku sprawa się sprowadza do tego, że albo ręcznie układamy paragonu lub ręcznie układamy etykiety :)

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Czyli InPost zaczął zwracać etykiety sortowane po numerze przesyłki najwyraźniej.

Czy innym też to rozwiązanie na tę chwilę wystarczy? Jak będę wiedział dlaczego zmienili sposób generowania etykiet i czy to jest awaria czy celowa zmiana i jak to poprawić to podejmiemy odpowiednie kroki jeśli będą w naszych możliwościach.

 

Link to postu
1 minutę temu, Menachem Misinkevich napisał:

Nic nie nie pomaga. Bo  najpierw wystawiamy paragony, a zaś później dokumenty. Więc u nas sortowanie idzie według numeru końcowego dokument fiskalnego. I na podstawie tego drukujemy. W tym przypadku sprawa się sprowadza do tego, że albo ręcznie układamy paragonu lub ręcznie układamy etykiety

A paragony "idą" ręcznie czy zbiorczo?

Bo jeśli pojedynczo, to po każdym paragonie można by utworzyć paczkę. Wtedy (tak mi się wydaje) kolejność nr paragonów i nr paczek > etykiet będzie taka sama.

Link to postu

Automatycznie, bo mam 300 paczek zazwyczaj dziennie. Dlatego hurtem wystawiam paragony, później tworzę paczki. Sortuje paczki według numerów paragonów i drukuję.

Co ciekawe, właśnie mam taka przygodę jak w załączniku. Numery paczek idą po kolei. Drukuje etykiety zbiorcza i mi znów te etykiety nie po kolei idą :/ Więc chyba metoda Bartka zawodzi.

2020-10-16_09-47-45.png

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Mam wrażenie, że u mnie drukowanie paczek według Symbolu paczki nie działa. Etykiety drukują się w kolejności: najpierw Smarty, a później niesmartowe. Czy można ustawić kolejność w taki sposób, żeby etykiety drukowały się w odwrotnej kolejności wg. symbolu paczki w Sello, tzn., żeby drukowały się malejąco od największego numeru do najmniejszego, tak aby po skończonym drukowaniu pierwsza etykieta wystająca z drukarki miała największy numer (symbol paczki)?

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
5 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Mam wrażenie, że u mnie drukowanie paczek według Symbolu paczki nie działa. Etykiety drukują się w kolejności: najpierw Smarty, a później niesmartowe. Czy można ustawić kolejność w taki sposób, żeby etykiety drukowały się w odwrotnej kolejności wg. symbolu paczki w Sello, tzn., żeby drukowały się malejąco od największego numeru do najmniejszego, tak aby po skończonym drukowaniu pierwsza etykieta wystająca z drukarki miała największy numer (symbol paczki).

A ja bym chciał drukować wg kolumny posortowanej po numerach. paragonów. Ale nie etykiety tylko "mój" wydruk z edytora wydruku dla każdej paczki. ?

Ale najpierw nowy synchronizator.

Link to postu
8 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Mam wrażenie, że u mnie drukowanie paczek według Symbolu paczki nie działa. Etykiety drukują się w kolejności: najpierw Smarty, a później niesmartowe.

Tak zwracane są PDFy z wydrukami z Inostu. Najpierw lecą przesyłki Smart potem zwykłe. Stąd też były problemy na początku z ich drukowaniem, bo zamiast jednego pliku PDF z kolejnymi wydrukami API zwracało plik ZIP z dwoma PDFami osobnymi.

8 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Czy można ustawić kolejność w taki sposób

Sello wysyła do Inpostu zlecenie wydrukowania paczek w kolejności takiej jak aktualne sortowanie na liście paczek. Natomiast jeśli Inpost sobie posortuje te przesyłki po swojemu to na to już wpływu nie mamy.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 9 miesięcy temu...
2 godziny temu, HotKey . napisał:

Dziwne jest to, że jak się tam poklika i poklika, to za którymś razem lecą posortowane. ALe nie znalazłem schematu co i jak wcisnąć, aby posortować. Szukałem długo.

Ja robię tak:

- paragony wg SMART i nie SMART, np. Paczkomaty zwykłe i robię paczki; w PACZKACH sortuję po nr paragonu i drukuję tylko "zwykłe" etykiety

- potem SMARTY paragony w "DO PACZEK" i w "PACZKI" druk wg posortowanej kolumny

 

Analogicznie inne wysyłki. Dzięki temu - choć porcajmi - ale paragony są ułożone w kolejności etykiet.

  • Dziękuję 1
Link to postu
Godzinę temu, HotKey . napisał:

Ja jeszcze zauważyłem, że na koniec wpadają mi pobrania.

Czyli najpier jadą normalne bez pobrań, potem pobrania i jeszcze jest jakiś trzeci rodzaj etykiet.

Mam po prostu jakby w 3 seriach je drukowane. Kłopotliwe.

Ale na razie IMO jedyne wyjście.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...