Skocz do zawartości

Faktury bez Paragonu

Polecane posty

5 minut temu, Piotr G napisał:

Ogólnie chodzi mi o to, że jak jest faktura, to żeby nie drukował się paragon do niej, a mam tak, że jak jest faktura to drukuje się też paragon do niej-moja księgowa tak nie chce, jak jest wybrana faktura ma być sama faktura beż paragonu.

A tu w Subiekcie jak masz ustawione?

obraz.png.be77ab2c607fb537f44ab2930ac76237.png

Link to postu
Dnia 20.10.2020 o 10:27, Piotr G napisał:

jest wyłączone ,jak na obrazu...

Tobie chodzi o faktury detaliczne, skoro posiadasz kasę to właśnie tam powinieneś zarejestrować dokument sprzedaży do takiej faktury - innego wyjścia nie ma, sprawdź w przepisach, oczywiście zwykłe FS na firmy solo, niemniej sprzedaż dla klientów detalicznych musi być rejestrowana na kasie jeśli taką posiadasz, jest zarejestrowana, prowadzisz czasem sprzedaż gotówkową, do faktury detalicznej musi zostać podpięty paragon - ja chyba polecił bym zmienić księgową, chyba że nie wyjaśniłeś do końca 

Link to postu
47 minut temu, Łu kasz napisał:

Tobie chodzi o faktury detaliczne, skoro posiadasz kasę to właśnie tam powinieneś zarejestrować dokument sprzedaży do takiej faktury - innego wyjścia nie ma, sprawdź w przepisach, oczywiście zwykłe FS na firmy solo, niemniej sprzedaż dla klientów detalicznych musi być rejestrowana na kasie jeśli taką posiadasz, jest zarejestrowana, prowadzisz czasem sprzedaż gotówkową, do faktury detalicznej musi zostać podpięty paragon - ja chyba polecił bym zmienić księgową, chyba że nie wyjaśniłeś do końca 

Nie masz racji. To Ty powinieneś zmienić księgową. To o czym mówisz, fakt było tak z rok może dwa lata wstecz.  Trzeba było wystawić PA i do niego ewentualnie FV. Było to spowodowane niedoskonałością nowości w tamtym czasie, w postaci pliku JPK.
JPK wywalał błąd przy fakturach  bez NIPu.  Obecnie tego problemu nie ma i dla osób prywatnych można wystawiać FV bez paragonu. 

 

 

Dnia 20.10.2020 o 10:07, Piotr G napisał:
  • Smutny 1
Link to postu
1 godzinę temu, Paweł Nitendel napisał:

Nie masz racji. To Ty powinieneś zmienić księgową. To o czym mówisz, fakt było tak z rok może dwa lata wstecz.  Trzeba było wystawić PA i do niego ewentualnie FV. Było to spowodowane niedoskonałością nowości w tamtym czasie, w postaci pliku JPK.
JPK wywalał błąd przy fakturach  bez NIPu.  Obecnie tego problemu nie ma i dla osób prywatnych można wystawiać FV bez paragonu. 

 

 

Tak oczywiście, można wystawiać i nie ma z tym żadnego problemu, ale są określone wymagania względem FD bez PA, jak w/w ale nie będę wdawać się w dyskusję, powodzenia zatem

Edytowane przez Łu kasz
Link to postu

ok, Panowie bez kłótni jest teraz tak, że faktura bez paragonu-nie tyle co nie musi być, ale jest lepiej dla księgowej, i nie musi być ten paragon do faktury-takie przepisy,

 teraz pogrzebałem-tzn.znajomy od subiekta mi pomógł, zrobiłem jeszcze mały myk z "Z Odbiorcą Detalicznym" i faktury wychodzą bez paragonu...Dzięki wszystkim za Pomoc :)

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...