Skocz do zawartości

Nabywca / Płatnik - Gestor Vs. ZK Subiekt GT - cesja

Polecane posty

Dzień dobry. 

Mamy w kartotece klienta ustawione w zakładce płatności: innego nabywcę/ płatnika. Po ustawieniu tej opcji wypisujemy ZK i pojawiają się dane 2 kontrahentów: osobno odbiorca i osobno płatnik (rasowa cesja). Tu działa to prawidłowo/

I teraz robimy tą czynność przez Gesotra GT, czyli wybieramy danego kontrahenta, wypisujemy na niego szanse sprzedaży, po czym po 100% powodzenia z tej szansy sprzedaży tworzymy ZK na którym nie pojawia się osobno NABYWCA i Płatnik, a jedynie dane pierwotnego kontrahenta... Co robię źle ?? 

Link to postu

Nie powtarzam problemu, na ZK poprawnie przypisał się płatnik - proszę dokładniej opisać wykonywane czynności, przede wszystkim zamiast pojęcia "kontrahent" proszę posługiwać się pojęciami "płatnik" i "odbiorca", zrzuty ekranu jak zawsze mile widziane.

Link to postu

Panie Danielu, mamy kartotekę kontrahenta A, w nim w zakładce płatności nabywcę / płatnika - B.  wypisujemy ZK na kontrahenta A - pojawia się on na tym dokumencie jako odbiorca oraz jak płatnik pojawia się kontrahent B. 
Jeśli W Gestorze GT wypiszemy szansę sprzedaży na tegoż kontrahenta A i zakończymy ją dokumentem ZK to na tym dokumencie nie pojawi się kontrahent B - płatnik. Na takim ZK widzimy tylko kontrahenta A - odbiorcę. 

 

 

Link to postu

Zgadza się, dałeś mi domyślenia i od razu się wyjaśniło - na mojej bazie testowej miałem uruchomioną wcześniejszą funkcjonalność wyboru płatnika dla odbiorcy, czyli miałem zdefiniowane "Zapytanie SQL wybierające płatnika dla kontrahenta" w oparciu o nowe wskazania płatnika dla odbiorcy i stąd uzyskałem oczekiwany efekt. 

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...