Skocz do zawartości

MASOWA ZMIANA części opisu

Polecane posty

Cześć, czy istnieje może możliwość masowej zmiany części opisu akcji za pomocą Sello? Chodzi o to, że sprzedawany produkt często wymaga aktualizacji - dodania listy modeli nowych produktów, do których pasuje. Czy jest możliwość aby zmieniać to masowo? Informacja ta w kilku z aukcji jest taka sama, podmiana na inną (ale taką samą dla każdej z aukcji).

Druga sprawa - marka: inna. Czy jest możliwość dopisania własnego parametru? Nie widzę odpowiedniego miejsca. Czy dobrze widzę, że możliwość taka będzie dopiero w nowej wersji?

Edytowane przez MM N
Link to postu

Jeżeli chodzi o opis to jak najbardziej. Trzeba przygotować szablon w którym zmieniamy daną informację a potem aktualizujemy ofertę na podstawie szablonu. Jeżeli chodzi o listę "Pasuję do" to Sello tego jeszcze nie obsługuje.

17 godzin temu, MM N napisał:

Druga sprawa - marka: inna. Czy jest możliwość dopisania własnego parametru? Nie widzę odpowiedniego miejsca. Czy dobrze widzę, że możliwość taka będzie dopiero w nowej wersji?

Z parametrem "producent części" w dziale motoryzacja jest tak samo. W Sello podczas tworzenia aukcji nie trzeba podawać tego parametru tekstowo tylko wystarczy wybrać "Inny" ale potem jak edytuje się ofertę przez Allegro to oprócz wyboru tego parametru trzeba jeszcze wpisać wartość bo się oferta nie zaktualizuje.

image.png.34462a1eb13f4ce4a287cf75b929b1f8.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
8 minut temu, MM N napisał:

ooo... tego nie wiedziałem, mógłbyś zaprezentować na screenach? Będę wdzięczny :)

Jak nie masz szablonów to w skrócie tak:

otwierasz aukcję w sekcji TRWAJĄCE i wybierasz "Zapisz jako szablon":

obraz.png.65722d21f33fd2ce0c16068a13844c22.png

Posprawdzaj czy wszystko się ustawiło poprawnie w odniesieniu do aukcji i nanieś wymagane poprawki.

 

Wejdź do TOWARU  z aukcji i podepnij na zakładce SERWISY stworzony SZABLON:

obraz.png.7b348e975070da060a90b5d2c4225c35.png

 

Potem w TRWAJĄCYCH i ZMIANACH ZBIORCZYCH > OPIS wybierasz:

obraz.png.4884baf87d1d28d5f46b713b1512e73e.png

 

 

Nie wiem, czy w każdej kategorii, ale jak w zabawkach wybieram Inny producent to w szablonie pojawia się okno do ręcznej edycji/wpisu nazwy producenta.

Link to postu
Dnia 25.10.2020 o 15:16, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jak nie masz szablonów to w skrócie tak:

otwierasz aukcję w sekcji TRWAJĄCE i wybierasz "Zapisz jako szablon":

obraz.png.65722d21f33fd2ce0c16068a13844c22.png

Posprawdzaj czy wszystko się ustawiło poprawnie w odniesieniu do aukcji i nanieś wymagane poprawki.

 

Wejdź do TOWARU  z aukcji i podepnij na zakładce SERWISY stworzony SZABLON:

obraz.png.7b348e975070da060a90b5d2c4225c35.png

 

Potem w TRWAJĄCYCH i ZMIANACH ZBIORCZYCH > OPIS wybierasz:

obraz.png.4884baf87d1d28d5f46b713b1512e73e.png

 

 

Nie wiem, czy w każdej kategorii, ale jak w zabawkach wybieram Inny producent to w szablonie pojawia się okno do ręcznej edycji/wpisu nazwy producenta.

Niestety tym sposobem Sello nie jest w stanie dodać wartości w polu Marka - podaj wartość w przypadku wybrania Marka inna. Masz jakiś pomysł jak to inaczej zrobić? Mamy sporo ofert, gdzie mamy markę inną i trzeba uzupełnić wartość.

Link to postu
1 minutę temu, Piotr Sokołowski napisał:

Robiłem i tak i niby parametr się dodawał i wysyłał, a w rzeczywistości tak nie było.

marka.jpg

marka 2.jpg

A widzisz, bo źle Ci podpowiedziałem. Teraz to skojarzyłem.

Trzeba wybrać (bo to chodzi o TRWAJĄCE a nie PRZYGOTOWANE aukcje) tę opcję:

obraz.png.1de845d092ae4984a3a83199e7819eaf.png

Link to postu
38 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Na wszelki wypadek sprawdź tym linkiem:

obraz.png.02b92015595da556434a22d6e5912646.png

 

Czy ten szablon jest podpięty pod TOWAR z aktualizowanej aukcji w zakładce TOWARY?

obraz.thumb.png.4ae87dfa7114643d7dd9b7c60d5e67e6.png

Aktualizowałem po kilka razy, a szablon jest przypięty do towaru w zakładce towary. Sprawdziłem jeszcze w innej kategorii i tu już w ogóle jakieś niestworzone rzeczy się robiły, np. zamiast marki inna, pojawił się trefl.

marka 5.jpg

marka 6.jpg

Link to postu

Moim zdaniem jest jakiś bałagan w parametrach w bazie.

Pobierz je zbiorczo z menu SELLO > NARZĘDZIA > SYNCHRONIZUJ... >  i zaznacz wszystko.

Potem pełne dane aukcji z menu myszy na aukcji trwających, tych, które chcesz edytować.

No i należy sprawdzić, czy kategoria z szablonu i aukcji istnieje w allegro.

 

A jak się zachowują te parametry przy edycji w allegro? Tam można wybrać poprawnie?

Link to postu
55 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Moim zdaniem jest jakiś bałagan w parametrach w bazie.

Pobierz je zbiorczo z menu SELLO > NARZĘDZIA > SYNCHRONIZUJ... >  i zaznacz wszystko.

Potem pełne dane aukcji z menu myszy na aukcji trwających, tych, które chcesz edytować.

No i należy sprawdzić, czy kategoria z szablonu i aukcji istnieje w allegro.

 

A jak się zachowują te parametry przy edycji w allegro? Tam można wybrać poprawnie?

Nie zauważyłem, że miałem ustawiony inny szablon jako domyślny przy drugim produkcie (tym w innej kategorii) stąd podmieniało mi nie to co chciałem. W każdym razie, po pobraniu zbiorczo wszystkich parametrów i sprawdzeniu reszty dalej jest to samo. 

Przy edycji na Allegro można wszystko normalnie zmienić, dodaję wartość w marce i potem pobiera się to przy pobieraniu pełnych danych w Sello.

Edytowane przez Piotr Sokołowski
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Pole dodatkowe pojawia się tylko, jeśli zgadza się nazwa pola Producent. Tutaj pole nazywa się Producent części, dlatego pole się nie pojawiło. Niestety Allegro nie zwracało tej informacji, do którego pola jest pole dodatkowe, więc jedynym rozwiązaniem było dodać to w ciemno, na podstawie nazwy parametru. Niedawno dodali taką informację więc będzie ona uwzględniona ale dopiero po poprawkach.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...