Skocz do zawartości

Inpost nie drukuje etykiet

Polecane posty

4 minuty temu, Johnny Johnny napisał:

nie, działają ok drukarki. W sello otrzymujemy informację w statusie "Aktualny status paczki '10644/2020' w zewnętrznym systemie nie pozwala na pobranie wydruku."

A jaki to status? Widać go także w Sello w PACZKACH w kolumnie Status.

Link to postu
5 minut temu, Johnny Johnny napisał:

nie, działają ok drukarki. W sello otrzymujemy informację w statusie "Aktualny status paczki '10644/2020' w zewnętrznym systemie nie pozwala na pobranie wydruku."

Radzę pilnować teraz SMARTÓW. Miałem taki numer wiosną. Sello nie pobrał etykiet, ponieważ padł Inpost, po jakimś czasie Sello utworzył ponownie etykiety i je pobrał ( płatne ), mimo że poprzednie ( SMART) w między czasie powstały w Inpost.

Link to postu
6 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A jaki to status? Widać go także w Sello w PACZKACH w kolumnie Status.

w kolumnie status w paczkach jest "Oferta Wybrana"

4 minuty temu, Paweł Nitendel napisał:

Radzę pilnować teraz SMARTÓW. Miałem taki numer wiosną. Sello nie pobrał etykiet, ponieważ padł Inpost, po jakimś czasie Sello utworzył ponownie etykiety i je pobrał ( płatne ), mimo że poprzednie ( SMART) w między czasie powstały w Inpost.

Numery mamy wygenerowane więc musimy je pilnować tylko jak?

Możliwe jest jeszcze to, że rezygnowaliśmy z kuriera inpostu i przy okazji handlowiec odłączył nam allegro paczkomaty spod klucza api? 

Link to postu
3 godziny temu, Johnny Johnny napisał:

Ok w takim razie dzwonię do opiekuna

Nie wiem, czy to już rozwiązałeś, ale w "między-czasie" dzwonił do mnie kolega. Miał taki sam problem. Paczki były utworzone w MP InPostu, ale były do opłacenia i miały dłuższy nr nadania niż normalnie. Po wybraniu w Sello utworzenia paczek ponownie, już było OK, i nadal były "smartowe". Nie wiem, czy przyczyna leży w Sello czy w MPInp. U mnie problem dzisiaj nie wystąpił od rana do teraz.

Link to postu
  • 5 tygodni później...
W dniu 27.10.2020 o 15:00, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nie wiem, czy to już rozwiązałeś, ale w "między-czasie" dzwonił do mnie kolega. Miał taki sam problem. Paczki były utworzone w MP InPostu, ale były do opłacenia i miały dłuższy nr nadania niż normalnie. Po wybraniu w Sello utworzenia paczek ponownie, już było OK, i nadal były "smartowe". Nie wiem, czy przyczyna leży w Sello czy w MPInp. U mnie problem dzisiaj nie wystąpił od rana do teraz.

Tak, wtedy pomogło utworzenie ponownie tych paczek. Dzisiaj znowu mamy ten sam problem. Konta nie mamy prepaidowego bo działamy na allegro paczkomaty. W tym przypadku próbujemy cały czasy generować ponownie w serwisie kuriera i dupa. Nic nie idzie, paczki mają cały czas status oferta wybrana.

Link to postu
Godzinę temu, Johnny Johnny napisał:

paczki mają cały czas status oferta wybrana.

To trzeba pisać do Inpostu. Niestety nie wiem czemu tak się dzieje, wygląda to na jakiś problem, który występuje pomiędzy API Paczkomatów a jakimś innym API, z którego dalej korzystają (API do płatności?). Przy wcześniejszych zgłoszeniach tego problemu, usterka była usuwana po stronie InPostu ale z czego wynikała to nie wiem.

Link to postu

Problem wystąpił w InPoście, tak więc z nimi należy się kontaktować. My tutaj w żaden sposób pomóc nie możemy. Gdzie pisać? Do opiekuna handlowego, na pomoc poprzez stronę paczkomatów, na Facebook.

Jedyne co można to skorzystać z funkcji utwórz ponownie i powtórzyć próbę utworzenia paczek, w ostateczności skorzystać z Menedżera Paczek i obsłużyć je ręcznie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...