Skocz do zawartości

Konfiguracja Wysyłam z Allegro.

Polecane posty

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Błędy te zwracane są z API Allegro i w tym przypadku oznaczają, że w którymś polu pojawiły się niedopuszczalne (dla tego pola) znaki.

W jakim polu podana jest wartość Poznań 33?

Punkt odbioru przesyłki przez kuriera:

Próbowałem w obu polach - Nazwa I Firma

Link to postu

OK, potestuję jak kolejna tak wpadnie.

Swoją drogą ktoś przesadził z maksymalną liczbą znaków w polu adres, on nie był wcale taki długi, ot. miejscowość o dosyć przeciętnej ilości liter i standardowa ulica (kod pocztowy przypisany do innego miasta), trzeba to wydłużyć bo codziennie będzie zabawa z poprawianiem tego. Tylko komu zgłosić ten problem...

Link to postu

Zauważyłem jedną małą nieścisłość podczas konfiguracji WzA w Sello. Gdy wybierze się np tag klient / nick wyskakuje 

[Transakcja::Nabywca::Telefon] itd..

Generalnie to szczegół ale poza tym też nie umiem ogarnąć tych paczek.

Między innymi:

paczek UPS nie mamy dużo i nadajemy je w pobliskim punkcie. Podczas konfiguracji zaznaczam 'nadanie paczki w punkcie' ale w którym miejscu wpisuje się punk nadawczy ? (co więcej skąd wziąć symbol? tego punktu - nawet na stronie WzA wybiera się tylko adres i nie ma żadnego dodatkowe oznaczenia)

Podczas generowania paczek, pomimo, że ustawione są domyślne wartości sello (zawierające rozmiar domyślny) podczas generowania paczki w UPS otrzymuje informację

Nieprawidłowy rozmiar paczki dla danego typu dostawy.

[Towar::RozmiarPaczki::Wysokosc | default=`20`]
[Towar::RozmiarPaczki::Szerokosc | default=`20`]
[Towar::RozmiarPaczki::Glebokosc | default=`20`]

Gdy wpiszę 'na chama wartości' 20 to paczka się tworzy ale po wysłaniu do systemu wraca błąd

Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "5924/2020" na koncie "XXX: musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
Invalid value: HTTP Status: Bad Request (400)

Link to postu
7 minut temu, Mateusz D. napisał:

Nieprawidłowy rozmiar paczki dla danego typu dostawy.

[Towar::RozmiarPaczki::Wysokosc | default=`20`]
[Towar::RozmiarPaczki::Szerokosc | default=`20`]
[Towar::RozmiarPaczki::Glebokosc | default=`20`]

Gdy wpiszę 'na chama wartości' 20 to paczka się tworzy ale po wysłaniu do systemu wraca błąd

Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "5924/2020" na koncie "XXX: musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
Invalid value: HTTP Status: Bad Request (400)

Ustaw sobie w konfiguracji danego kuriera domyślnie stałą wartość, np. te 20

Link to postu
2 godziny temu, Mateusz D. napisał:

Zauważyłem jedną małą nieścisłość podczas konfiguracji WzA w Sello. Gdy wybierze się np tag klient / nick wyskakuje 

W którym polu konfiguracji to występuje?

Z konfiguracją WzA, proszę jeszcze się wstrzymać do poprawki 1.37.1 bo będzie tam kilka poprawek konfiguracji.

Odnośnie błędów typu musi pasować do wzorca, to tutaj krótkie wyjaśnienie i już dodaję "żaróweczkę" dla tego typu błędów w Sello (żarówka - chodzi o link do ROZWIĄZANIA umieszczony bezpośrednio obok błędów pojawiających się w programie).

obraz.png.f7510a2006459ee5a15b235a15c6a140.png

 

 

Link to postu
11 godzin temu, Mateusz D. napisał:

W polu 'numer referencyjny'

Ok, to pole mamy już zgłoszone, będzie poprawione oczywiście.

1 godzinę temu, Tomek - massur napisał:

Jak się wstrzymać jak wysyłamy tak od wczoraj?

Jeśli już działasz to ok. Raczej piszę to odnośnie nowych "wdrożeń" WzA.

Link to postu

Przy pobraniowej dla DPD zwróciło taki błąd: 

Cytat

Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "xxx/xxx" na koncie "xxx" (21422365): must not be empty
Invalid value: HTTP Status: Bad Request (400)

Dobra, mam - numer konta w konfiguracji Sello...

Ale teraz jest za to:

Cytat

Wewnętrzny błąd serwera. Spróbuj ponownie za kilka minut.

 

Edytowane przez Tomek - massur
Link to postu
9 minut temu, Tomek - massur napisał:

Wiem na pewno, że chodzi o pole "Pobranie - właściciel", co bym tam nie wpisał to wali tym błędem. Co powinno być w tym polu?

 

Na pewno nie może być znaków typu . / : "

Może i innych, ale to tak na szybko. Spróbuj wpisać tylko litery.

Link to postu
5 minut temu, Tomek - massur napisał:

Sprawdzałem już, zarówno z palca jak i tagi, co nie wpiszę to efekt jest taki sam: Invalid value: wpisany_tekstHTTP Status: Bad Request (400)

Najdokładniej ten błąd będzie opisany w logu. Jeżeli go utworzysz i otworzysz np. notatnikiem to będziesz w stanie wyszukać czy nie ma większej ilości informacji o błędzie.

Więcej nie wiem, może Bartek by od razu wiedział co i jak.

Link to postu

Nie wiem czy WzA obsługuje już pobrania, bo one miały pojawić się z opóźnieniem.

Podeślij log z próby utworzenia takiej przesyłki:

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...