Skocz do zawartości

Konfiguracja Wysyłam z Allegro.

Polecane posty

Godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ale gdzie? W konfiguracji WzA w allegro?

Tak, na górze pod wybranym typem usługi.

 

Godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Widzę, że masz na koncie 1 rozwiązany problem. Jeden? Po tylu latach szeryfowania? ?

Sam se nadałem :). No i licznik jedzie od 0. Pewnie rozwiązania będę przy okazji oznaczał, tak aby nie trzeba było czytać całych tematów.

 

Link to postu
7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak, na górze pod wybranym typem usługi.

 

O te chodzi?

 

obraz.png.b518711b232a35efc4be812dd611a8ac.png

 

 

obraz.png.68c2af4f5e2cf01d0a3097f4bfdb608c.png

 

Ale to jest w szablonie przesyłki w USTAWIENIAch w Allegro

 

 

 

PS

 

7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Sam se nadałem :). No i licznik jedzie od 0. Pewnie rozwiązania będę przy okazji oznaczał, tak aby nie trzeba było czytać całych tematów.

 

a samemu komuś dodać to jak? czy tylko admin dodaje?

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
23 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

O te chodzi?

W Sello. Ustawienia szablonu Allegro to jest odpowiednik konfiguracji dostaw w Sello ale nie ma to ze sobą związku.

Mam na myśli te opcje:

obraz.png.37e5f676df308d233c993fb97dfa3575.png

Tutaj wybór coś się nie zgadza i dlatego nie przechodzą te przesyłki.

 

25 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

a samemu komuś dodać to jak? czy tylko admin dodaje?

 

Pod postem powinny być:

obraz.png.61fcf4eb4e4df4a422cbaa1c1238f53a.png

Rozwiązanie można oznaczyć autor postu oraz moderator. Nie widać tych linków Oznacz jako rozwiązanie?

 

13 minut temu, Sławomir B napisał:

do każdej przesyłki typ allegro list polecony wywala tak

Proszę podesłać log z wysyłania takich przesyłek (instrukcję podałem wyżej), prześlemy sprawę do Allegro.

Link to postu

Ten zapis który obecnie jest jako domyślny ustawia parametry z towaru albo na sztywno wartości z ustawień i sugeruję tak zostawić.

 

[Towar::RozmiarPaczki::Wysokosc | is=`0` | then=`TUTAJ WPISAĆ WARTOŚĆ DOMYŚLNĄ`]

Dzięki temu dla wybranych towarów, można te pola uzupełnić w towarze i wtedy one będą brane pod uwagę:

 

obraz.png.e5b3723989007a41475a263924198d51.png

 

 

  • Lubię to 1
Link to postu
3 godziny temu, Sławomir B napisał:

I jak wykonać manifest dla poczty o przekazaniu przesyłek

A jest taka potrzeba? W wydrukach masz listę.

 

 

50 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

Działa już wszystko z WzA ?  Mozna konfigurować ?

Jeśli chodzi o Pocztę to działa. W DHL są zgrzyty - na razie nie działa.

 

 

Innych na razie nie testowałem.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Cześć, czy jest możliwość w jakiś sposób ustalić gabaryty dla InPosta? W WzA na Allegro miałem utworzone 3 szablony przesyłek (dla każdego gabarytu maksymalny rozmiar) i wtedy po wydrukowaniu dokumentu były generowane odpowiednie etykiety z doborem gabarytu. Jak rozwiązać to w sello? Mam możliwość wyboru rozmiaru tylko w słownikach gdzie nie mogę dla jednej przesyłki mieć kilka ustawień.

Link to postu

Odpowiednikiem szablonu przesyłek jest w Sello dostawa. Można zatem dodać 3 dostawy takie same, różniące się wielkościami paczki i nazwać je np

  • WzA Paczkomat A
  • WzA Paczkomat B
  • WzA Paczkomat C

Wtedy przy obróbce transakcji lub paczki można by zmieniać dostawę na taką, która będzie odpowiadać maksymalnym rozmiarom gabarytu.

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Odpowiednikiem szablonu przesyłek jest w Sello dostawa. Można zatem dodać 3 dostawy takie same, różniące się wielkościami paczki i nazwać je np

  • WzA Paczkomat A
  • WzA Paczkomat B
  • WzA Paczkomat C

Wtedy przy obróbce transakcji lub paczki można by zmieniać dostawę na taką, która będzie odpowiadać maksymalnym rozmiarom gabarytu.

A będzie się dało wówczas przypiąć dostawę z allegro kilka razy? Bo coś pamiętam, że chciałem sobie zrobić paczkomaty do paczkomatu i do kuriera i Sello nie pozwoliło 2x wybrać "Allegro Paczkomaty" w dwóch różnych sposobach wysyłki.  Czy coś się zmieniło?

Link to postu
1 godzinę temu, Łukasz Wodecki napisał:

Mam pytanie, próbując utworzyć paczkę mając włączoną funkcję WzA dostaję komunikat "Nieprawidłowy rozmiar paczki dla danego typu dostawy" Co może być przyczyną? W opcjach podałem domyślny rozmiar paczki dla danej dostawy. Ten komunikat występuje dla wszystkich opcji dostawy. 

 

A jaka dostawa i jaki rozmiar podajesz? Dotyczy poczty czy paczkomatów?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...