Skocz do zawartości

Konfiguracja Wysyłam z Allegro.

Polecane posty

Mały fix to niestety średnio oznacza 3 dni pracy dla nas, licząc od zmiany w kodzie, poprzez testy, ewentualne poprawki, przygotowanie instalacji, przetestowanie instalacji w różnych wariantach itp. :).

Będzie taki za około 2 tygodnie, w związku z betatestami synchronizatora Subiekta, więc najpewniej w nim też znajdzie się ta poprawka.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
45 minut temu, Sławomir B napisał:

Witam

Mam pytanko do osób które już korzystają

czy działa bezproblemowo z

- Allegro polecony

- Allegro paczka w Ruchu (po podpięciu własnej umowy)

jak z działaniem w porównaniu np do PP2

 

Na razie skonfigurowałem Allegro Kurier 48. Działa wyśmienicie.

Osobiście będę korzystał z każdej integracji wbudowanej w Sello bo wszystko jest w jednym miejscu. W związku z tym (u mnie) wzrasta wygoda i komfort tworzenia przesyłek.

Funkcjonalność integracji z Pocztą to oczekiwana opcja już od lat, ale chyba się nie spodziewaliśmy, że w tym pomoże allegro ze swoim WzA...

Link to postu

Ilekroć mowa o punkcie nadania albo danych nadawcy to trzeba zajrzeć do okna konfiguracji WzA. Domyślnie są tam wpisane wartości sięgające za pomocą tagów do innych pól w Sello, jak np. dane podmiotu czy sprzedawcy, ale możliwe, że np w parametrach mojej firmy nie ma wpisanego numeru telefonu więc i tag odwołujący się do [Podmiot::Telefon] zwróci wartość pustą. Tak więc w przypadku powyższym:

 

Numer telefonu punktu nadania jest wymagany - konfiguracja WzAm adres punktu nadania jest po prawej na dole

obraz.png.d1b2ad3aa37c9872a238ced6e9bc52e6.png

 

Sięga on do danych podmiotu, czyli do parametrów mojej firmy. Czyli tutaj:

obraz.png.4672e6aab1921e434c21f605897ea5c1.png

 

Punkt punktu nadania przesyłki jest wymagany - również jak powyżej. Trzeba tam wpisać identyfikator punktu nadania w którym nadawane są przesyłki.

 

Numer telefonu nadawcy - w konfiguracji WzA, tym razem po lewej stronie. On również domyślnie sięga po telefon z danych mojej firmy, więc wystarczy go wpisać w tych ustawieniach, aby nie zmieniać go wszędzie w każdej dostawie.

 

Błąd przetwarzania - to już tylko Allegro wie co się stało :). Być może jest to wynik wcześniejszych błędów.

Link to postu

Jakieś nowe kolorki i grafiki na forum? ?

 

 

Co wpisać w DHL punkt nadania?

Nie mam wpisane nic w punkcie nadania, ale LOG nic o tym nie mówi a ja nie wiem, co podać. Inne błędy wyskakują. Czekam na kontakt z DHL-em.

Chyba, że ktoś wie?

 

2 minuty temu, Sławomir B napisał:

ale nadal krzyczy o punkt

 

A w Sello czy wpisałeś PNI poczty gdzie nadajesz paczki?

Link to postu
21 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jakieś nowe kolorki i grafiki na forum? ?

Nowa wersja forum. Niestety przy każdej aktualizacji forum jest sporo prac przy dostosowywaniu naszego szablonu, więc podjęta została decyzja, żeby tego nie robić i korzystać z domyślnego szablonu (z drobnymi naszymi poprawkami).

18 minut temu, Sławomir B napisał:

a gdzie w sello to wpisać ?

W konfiguracji WzA.

 

obraz.png.e15a125a84361193314801db42d9e16f.png

 

Niestety są jeszcze pewne problemy związane z tym, że nie do końca wiadomo skąd te numery brać :) - generalnie najlepiej zapytać swojego opiekuna handlowego danego dostawcy. Co więcej, niektóre zwracane obecnie identyfikatory w zamówieniach Allegro nie są tymi samymi, które należy podać w punkcie odbioru WzA (taka sytuacja jest obecnie przy Paczce w Ruchu. Allegro pracuje nad ujednoliceniem tych punktów i nad rozwiązaniem ułatwiającym pozyskanie punktu nadania.

Link to postu

Jak pisałem wcześniej, te błędy zwracane są z serwisu Allegro. Jeśli zwracany błąd mówi o problemie z przetwarzaniem to zapewne coś po ich stronie.

Można się z nimi skonsultować, albo podesłać do nas log (o który zapewne i tak będą prosić), wtedy my wysyłamy w Waszym imieniu.

 

Spoiler

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu

Mam problem z DHL. Nie wiedzą o co chodzi z id punktu. Wysłałem im screeny z Sello i błędy. Dzwoniłem do działu e-commerce. Pan jedynie chciał mi dać nr telefonu do forum Sello :)  Ale wiedział o czym mówię i się przejął, pracownik na swoim miejscu - umiał powiedzieć, że obecnie nie wie o co Allegru chodzi.

 

A może mogłem wziąć ten telefon

 

Błędy takie:

 

obraz.thumb.png.4ccd7f9d3530d95d7dcfc5465c1ea683.png

 

pobranie:

obraz.png.627fd410c2e78adf48c271d3d38536f6.png

obraz.png.498db838996d56f6ddfab4e3d777b256.png

 

zwykła:

obraz.png.ba2884fff5f765e01b729de076ec86fb.png

 

 

 

7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Nowa wersja forum. Niestety przy każdej aktualizacji forum jest sporo prac przy dostosowywaniu naszego szablonu, więc podjęta została decyzja, żeby tego nie robić i korzystać z domyślnego szablonu (z drobnymi naszymi poprawkami).

 

Jak dla mnie OK. Kosmetycznie odmiana dla oka. ?️‍?️

 

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
  • Haha 1
Link to postu
1 minutę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Błędy takie:

A jakie masz usługi dodatkowe powłączane dla DHL?

2 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Kosmetycznie odmiana dla oka. ?️‍?️

I kilka nowych bajerów, np oznaczanie postów jako rozwiązanie tematu :). Kolejne punkty do zbierania :D.

Link to postu
Teraz, Bartosz Rosa napisał:

A jakie masz usługi dodatkowe powłączane dla DHL?

 

Ale gdzie? W konfiguracji WzA w allegro?

Punkt id mam pusty przede wszystkim w Sello. Wpisałem, zgodnie z radą z DHL nr klienta, ale nie o to chodziło.

 

1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Kolejne punkty do zbierania :D.

 

Widzę, że masz na koncie 1 rozwiązany problem. Jeden? Po tylu latach szeryfowania? ?

 

 

Link to postu
5 minut temu, Sławomir B napisał:

nie jestem pewny na 100% czy jest poprawny skopiowałem go z prostej paczki

 

(258163) UP Ostrów Wielkopolski 2, 63410 Ostrów Wielkopolski, Towarowa 3

 

PNI do każdej placówki znajdziesz na:

https://placowki.poczta-polska.pl/

 

obraz.png.ee73fa9ee3e7ee1a9786c7620fcc21ff.png

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...