Skocz do zawartości

Konfiguracja Wysyłam z Allegro.

Polecane posty

2 godziny temu, Łukasz Wodecki napisał:

Generalnie komunikat pokazuje się w zakładce do paczek w momencie kiedy chcę stworzyć paczkę i nie ma tam opcji do wpisania rozmiarów paczki.

A jakie ustawiłeś parametry paczek w ustawieniach dostawy w WzA? Można tam ustawić domyślne wymiary. Albo w każdym TOWARZE oddzielnie, jeśli są paczki 1-towarowe.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.11.2020 o 15:06, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

 

polecony masz wyłączony:

obraz.png.aff97553c83173d85a74747eeb4cdbaa.png

 

Mam zaznaczoną tę opcję i pojawia mi się błąd: 

 

Przesyłka zawiera nieprawidłowe dane:
- Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika (/parcel-management/parcel-create-commands/{commandId})
 
Wymiary paczki do 14x11x4 cm przy masie 80g więc raczej to nie jest problemem. Umowa własna z Pocztą.
 
Poza tym próbowałem jeszcze wysłać coś przesyłką firmową poleconą ale pojawia mi się taki błąd:
must be a well-formed email address
 
Jak usunę e-mail z adresu co wysyłki to mam taki błąd:
Invalid value: HTTP Status: Bad Request (400)
 
Link to postu
11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy to jest pełna treść błędu z raportu?

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "1172/2021" na koncie "NivoToys" (88700510): Przesyłka zawiera nieprawidłowe dane:

- Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika (/parcel-management/parcel-create-commands/{commandId})

 

Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "2290/2021" na koncie "urwiskowo" (12015543): must be a well-formed email address
Invalid value: (tu jest adres e-mail klienta)HTTP Status: Bad Request (400)

 

Edytowane przez Piotr Sokołowski
Link to postu
6 minut temu, Piotr Sokołowski napisał:

Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika

To oznacza, że serwis WzA nie mógł się skomunikować z jakiegoś powodu z API wybranego przewoźnika. W takim wypadku należy dla paczki wybrać opcję ponownego utworzenia przesyłki w serwisie kuriera:

 

image.png.c5315038db62d53c53dcddc2bc84cbe2.png

I wysłać paczkę raz jeszcze. Ewentualny czerwony błąd można wyczyścić poleceniem Wyczyść błędy paczki (Ctrl+Shift+B).

6 minut temu, Piotr Sokołowski napisał:

Tworzenie przesyłki w serwisie Wysyłam z Allegro dla paczki "2290/2021" na koncie "urwiskowo" (12015543): must be a well-formed email address

Serwis WzA stwierdził, że adres e-mail jest niepoprawny. Czy zawiera on jakieś "dziwne" znaki i jest w jakiś sposób niestandardowy?

Link to postu
13 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

To oznacza, że serwis WzA nie mógł się skomunikować z jakiegoś powodu z API wybranego przewoźnika. W takim wypadku należy dla paczki wybrać opcję ponownego utworzenia przesyłki w serwisie kuriera:

Już kilka razy tak robiłem i nic.

 

17 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Serwis WzA stwierdził, że adres e-mail jest niepoprawny. Czy zawiera on jakieś "dziwne" znaki i jest w jakiś sposób niestandardowy?

Adres jest normalny, zmieniłem na nasz i był taki sam błąd (urwiskowo@leno.com.pl)

 

Link to postu

To by trzeba było log podesłać do nas na sello@insert.com.pl - może zaplątał się tam jakiś niewidoczny znak. W załączeniu plik do włączania/wyłączania logu. Należy go rozpakować, uruchomić włączenie, uruchomić ponownie Sello jako administrator (prawy przycisk myszy). Log będzie zapisany w folderze Sello na C:\Program Files(x86)\Insert\Sello\Logs jako plik Allegro-<data>.json.

 

 

aukcje.zip

Link to postu
Teraz, Piotr Sokołowski napisał:

Ale to jest nie Allegro polecony.

Ja odniosłem się do zapytania o mail: jeśli WzA zgłasza problem z mailem, to wg mnie nie może odnaleźć tego zamówienia u siebie w API, więc albo wysyłasz zamówienie z poza allegro, albo w paczce jest błędny adres klienta (bez plusa). Nie istotne jaka to przesyłka.

Link to postu
18 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ja odniosłem się do zapytania o mail: jeśli WzA zgłasza problem z mailem, to wg mnie nie może odnaleźć tego zamówienia u siebie w API, więc albo wysyłasz zamówienie z poza allegro, albo w paczce jest błędny adres klienta (bez plusa). Nie istotne jaka to przesyłka.

Wysyłałem zamówienie spoza Allegro 😐

 

@Bartosz Rosa Wysłałem wiadomość z logiem.

Edytowane przez Piotr Sokołowski
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, ZBIGNIEW FIAŁKOWSKI FIAŁKOWSKI napisał:

jednak musze wrocic do etykiet z paczkomatów , czy etykieta ( allegro paczkomaty ) nie powinna zawierac info ze wysyła ALLEGRO ?

moja etykieta wygląda tak :

 

Przechwytywanie.PNG

Powinna.

 

Sprawdź jak tę dostawę ustawiłeś w konfiguracji ShipX:

obraz.png.d198d3a96a0f322d6b63a892ca8a8576.png

Link to postu
12 godzin temu, ZBIGNIEW FIAŁKOWSKI FIAŁKOWSKI napisał:

i teraz nie wiem czy w przypadku allegro paczkomaty są inne i nie mozna pobierac z poziomu manager.paczkomaty.pl ze swojego konta ?

Jeśli chcesz wiedzieć na 100% jakie mają być etykiety, to wygeneruj sobie jedną ręcznie w Menedz. Paczek Inpost w zakładce ALLEGRO. Takie same powiny się pobierać i drukować z poziomu Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...