Skocz do zawartości

Sello 1.37 Wysyłam Allegro Poczta

Polecane posty

Bardzo mnie cieszy ta nowa funkcjonalność jednak nie udało mi się jej uruchomić.

Dodałem umowę własną Pocztex w wysylam.allegro.pl i dalej robię konfigurację po stronie sello.

1. Dlaczego przy konfiguracji sposbu dostawy za przedpłatą na liście umów nie pokazuje mi się moja umowa a jedynie dostępna jest ta z allegro? ( Przy pobraniu jest moja).

2. Testowałem OwP i nie przepisują się wymiary w sensie domyślne wartości bo nie mam ich uzupełnionych przy towarze w sello. Czy to chodzi to że to OwP?

3. Testowałem OwP masa paczki w konfiguracji sposobu wysyłki ustawiona na 3-5 Kg a przy tworzeniu paczki zaznaczone jest wyliczana z zawartości. Czy to chodzi o że to  OwP?

4. 

4. Finalnie chciałem wygenerować etykietę ale dostałem zwrotkę jak poniżej pomimo że ten punkt odbioru w magiczny sposób przepisał się do paczki.

Przesyłka zawiera nieprawidłowe dane:

- Punkt punktu nadania przesyłki jest wymagany (pickup.pointId)
Link to postu
12 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

Dlaczego przy konfiguracji sposbu dostawy za przedpłatą na liście umów nie pokazuje mi się moja umowa a jedynie dostępna jest ta z allegro?

To nasze niedopatrzenie i własne umowy tego samego typu jakie są już w Allegro się nie pojawiają na liście. Poprawka będzie w 1.37.1

12 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

Testowałem OwP i nie przepisują się wymiary w sensie domyślne wartości bo nie mam ich uzupełnionych przy towarze w sello

Podobnie jak wyżej. W ostatniej chwili poprawialiśmy jeden z błędów związany z wartościami domyślnymi i zmieniliśmy nieco założenia, tak, że teraz każdy towar ma wartość domyślną rozmiaru równą 0 - przez co zapisany w parametrach [Towar::RozmiarPaczki::Wysokosc | default=`19`] i analogiczne dla pozostałych wartości rozmiaru zawsze zwróci wartość 0.

Można to podmienić np na samą wartość 19 (czy dowolną inną) lub na [Towar::RozmiarPaczki::Wysokosc | is=`0` | then=`19`]. W takim przypadku jeśli w towarze jest 0 to ustawi się wartość 19.

13 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

Testowałem OwP masa paczki w konfiguracji sposobu wysyłki ustawiona na 3-5 Kg a przy tworzeniu paczki zaznaczone jest wyliczana z zawartości. Czy to chodzi o że to  OwP?

To, że masa jest wyliczana z paczki to jest zawsze zaznaczone. Natomiast konfiguracja masy dla WzA mówi o tym czy do serwisu wysłać tę wyliczoną masę z paczki czy stałą wartość  z konfiguracji.

13 godzin temu, Leszek Oleszczuk napisał:

- Punkt punktu nadania przesyłki jest wymagany (pickup.pointId)

Również zostanie poprawione w najbliższej aktualizacji.

Link to postu

W przypadku serwisu Wysyłam z Allegro serwis nie oferuje weryfikacji punktu odbioru, dlatego jedyne co można zrobić, to podać jego identyfikator.

W zasadzie tylko on jest potrzebny aby nadać przesyłkę. Adres jest tylko czysto informacyjnie umieszczony w przypadku porania tych danych z Allegro lub używania synchronizacji InPost ShipX.

Natomiast adres kupującego należy wpisać w danych odbiorcy, jeśli to również ulega zmianie.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...