Skocz do zawartości

Konfiguracja WzA - Punkt nadania

Polecane posty

2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Spróbujcie opcji Nadawanie przesyłek poleconych za potwierdzeniem odbioru. Pod spodem nazywa się to registeredCompanyLetter, czyli przesyłka listowa, rejestrowana, firmowa.

OK. To rozwiązanie działa. Dzięki. Sugeruję zmienić nazwę w Sello tej usługi zgodnie z tym co jest w Allegro w WzA, gdyż obecna nazwa nie jest precyzyjna i moim zdaniem jest mocno myląca.

 

Kolejne sprawy:

1) Niestety pojawił się nowy problem. Wszystkie etykiety mamy w formacie pionowym, a te z AllegroPrzesyłkaPolecona są w formacie poziomym. Drukarka etykiet A6 drukuje je pionowo i niestety sporo informacji jest uciętych włącznie z kodem kreskowym. Czy jest na to jakiś sposób?

2) Etykiety tworzone przez mechanizm WzA drukują się pojedynczo - po każdej wydrukowanej etykiecie jest moment przerwy. Podejrzewam, że np. idzie 20 zleceń wydruku po 1 etykiecie zamiast 1 zlecenia na 20 etykiet. Jest to mocne spowolnienie względem Shipx, gdzie wszystko drukuje się płynnie. Czy Bartku będzie to poprawione?

3) W sytuacji kiedy ktoś zakupi więcej produktów i w kolumnie L. paczek pojawia nam się "2" to niestety Sello wraz z WzA generuje nam tylko 1 etykietę. Czy jest jakieś rozwiązanie?

Edytowane przez Jakub ***
Link to postu
15 minut temu, MM N napisał:

 

 

Odpowiedź od serwisu Ruch poniżej ;) I co tu robić? 

image.thumb.png.6ebe4614786365c37c7533bb25cd588f.png

Też się tym nie zająłem na razie. Czyli co, pisać do allegro bo ono to zaprogramowało (WzA)?

Ale osobiście mam wrażenie, że jest tu jakiś haczyk, bo punkt odbioru nie jest jeden. Trzeba by było wpisać wszystkie kioski w Polsce... RUCH daje tu dowolność nadawcy. Może tą drogą trzeba pójść? Ciekawe, co odpisze Ci allegro, bo zachęcam do pociągnięcia wątku. (Albo ST co odpisze).

Link to postu
19 godzin temu, Jakub *** napisał:

Sugeruję zmienić nazwę w Sello tej usługi zgodnie z tym co jest w Allegro w WzA,

Tylko, że my te nazwy pobieramy z Allegro :).

19 godzin temu, Jakub *** napisał:

Drukarka etykiet A6 drukuje je pionowo i niestety sporo informacji jest uciętych włącznie z kodem kreskowym. Czy jest na to jakiś sposób?

Jako, że są to wydruki PDF, które obsługuje zewnętrzny program jak Adobe Reader, należy w nim poszukać i zmienić w opcjach wydruku ustawienia dla A6.

19 godzin temu, Jakub *** napisał:

Etykiety tworzone przez mechanizm WzA drukują się pojedynczo - po każdej wydrukowanej etykiecie jest moment przerwy. Podejrzewam, że np. idzie 20 zleceń wydruku po 1 etykiecie zamiast 1 zlecenia na 20 etykiet. Jest to mocne spowolnienie względem Shipx, gdzie wszystko drukuje się płynnie. Czy Bartku będzie to poprawione?

To jest pytanie do Allegro. Sello jedynie pośredniczy w procesie pobierając wydruki i wysyłając je na drukarkę. I tak, w przypadku WzA etykiety zwracane są jako pojedyncze pliki PDF, które lecą osobno na drukarkę. Pytaliśmy już Allegro o możliwość łączenia wielu wydruków w jeden i jest to w planach. Ale to nie jest kwestia po naszej stronie, tylko Allegro.

19 godzin temu, Jakub *** napisał:

W sytuacji kiedy ktoś zakupi więcej produktów i w kolumnie L. paczek pojawia nam się "2" to niestety Sello wraz z WzA generuje nam tylko 1 etykietę. Czy jest jakieś rozwiązanie?

Trzeba ustawić w transakcji aby generowała się taka liczba paczek jaką wyliczyło Allegro. Można to ustawić również domyślnie w parametrach transakcji.

18 godzin temu, MM N napisał:

Odpowiedź od serwisu Ruch poniżej ;) I co tu robić? 

No nic, napiszę w tej sprawie do Allegro. WzA powstawało w takiej tajemnicy przed światem, że chyba nie wszędzie wieść o nim jeszcze dotarła :).

 

Link to postu

W przypadku Paczki w Ruchu identyfikator punktu nadania można pobrać stąd:

https://www.paczkawruchu.pl/pokaz-punkty/

obraz.png.2e4285da0d5813015f06d8ead1600b82.png

Identyfikator na samym dole, za PSD/PSP. Nie wiem czy tutaj zadziałają nadania w innych punktach, takich jak poczta i inne placówki usługowo-handlowe bo nie mają one tych numerów.

Link to postu
31 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W przypadku Paczki w Ruchu identyfikator punktu nadania można pobrać stąd:

https://www.paczkawruchu.pl/pokaz-punkty/

obraz.png.2e4285da0d5813015f06d8ead1600b82.png

Identyfikator na samym dole, za PSD/PSP. Nie wiem czy tutaj zadziałają nadania w innych punktach, takich jak poczta i inne placówki usługowo-handlowe bo nie mają one tych numerów.

Dzięki za wywiad w Allegro.

Ale czy to oznacza, że musimy się ograniczyć i wiedzieć od razu w którym kiosku nadamy przesyłkę? Czy wybranie PSD konkretnego kiosku to tylko (wg mnie zbędna) formalność, czy nadal można nadać w dowolnym? Np. nam wygodniej jest nadawać w kiosku nr 1, ale jak później wyjedziemy z magazynu, to wchodzi w grę tylko kiosk nr 2 - nieco dalej od nas, ale otwarty dłużej...

(a czy w ogóle można PwR nadać w innym miejscu niż Kiosk? (piszesz o nr innych placówek); z tego co wiem, to dostępne są opcje: kiosk albo przyjeżdża kurier, przy odpowiednim wolumenie za darmo)

 

Bartek, a jeśli chodzi o całokształt WzA, bo na tydzień sobie odpuściłem, czy wszystko da się obecnie skonfigurować? Chodzi mi o allegro poczta: k48, k48 cod, k48 owp? Czy czekamy na wersję?

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
5 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Jako, że są to wydruki PDF, które obsługuje zewnętrzny program jak Adobe Reader, należy w nim poszukać i zmienić w opcjach wydruku ustawienia dla A6.

Problem jest trochę innej natury. Jeśli ustawimy wydruk poziomo to wszystko na etykiecie się mieści, ale kod kreskowy staje się nieczytelny. Wtedy jest on prostopadły do głowicy drukarki termicznej i efekt drukowania jest taki, że się rozmywa i czytnik go nie łapie. To powód dlaczego wszystkie etykiety kurierskie są pionowe.

Tę etykietę odnośnie przesyłek poleconych też należałoby tworzyć w takim formacie (portretowym). Pytanie czy to Sello tworzy wzorzec i możecie to Bartku poprawić, czy Sello dostaje go tylko z Allegro i tam niestety trzeba w tej spra

 

6 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba ustawić w transakcji aby generowała się taka liczba paczek jaką wyliczyło Allegro. Można to ustawić również domyślnie w parametrach transakcji.

Ok znalazłem to ustawienie. Teraz druga paczka chce się tworzyć, ale pojawia się błąd przy jej tworzeniu w Sello:

"Nieprawidłowy rozmiar paczki dla danego typu dostawy".

Ostatecznie tworzy się tylko 1 paczka zamiast dwóch.

Edytowane przez Jakub ***
Link to postu
20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ale czy to oznacza, że musimy się ograniczyć i wiedzieć od razu w którym kiosku nadamy przesyłkę? Czy wybranie PSD konkretnego kiosku to tylko (wg mnie zbędna) formalność, czy nadal można nadać w dowolnym?

Tego nie wiem, trzeba pytać w PwR.

20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

czy wszystko da się obecnie skonfigurować? Chodzi mi o allegro poczta: k48, k48 cod, k48 owp? Czy czekamy na wersję?

W zasadzie to co było problemem to jest poprawione w najnowszej wersji.

19 godzin temu, Jakub *** napisał:

Pytanie czy to Sello tworzy wzorzec i możecie to Bartku poprawić, czy Sello dostaje go tylko z Allegro i tam niestety trzeba w tej spra

Sello nie tworzy etykiet, tylko pobiera gotowe PDFy z Allegro, a Allegro podejrzewam że pobiera je od kuriera. Więc nie mamy tutaj wpływu na wygląd i format etykiety.

Czy te wydruki robione z serwisu WzA są takie same czy poprawne?

19 godzin temu, Jakub *** napisał:

"Nieprawidłowy rozmiar paczki dla danego typu dostawy".

A w konfiguracji WzA w dostawie Sello jakie są podane domyślne wartości dla rozmiaru?

Link to postu

Proszę przesłać log z wysyłania takiej przesyłki.

Spoiler

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu
Dnia 19.11.2020 o 10:26, Bartosz Rosa napisał:

Proszę przesłać log z wysyłania takiej przesyłki.

  Instrukcja włączenia logowania (Odkryj ukrytą treść)

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

 

załączam log. 

 

Edytowane przez Bartosz Rosa
Proszę nie załączać logów publicznie, są tam wrażliwe dane
Link to postu
Dnia 19.11.2020 o 10:26, Bartosz Rosa napisał:

Proszę przesłać log z wysyłania takiej przesyłki.

  Instrukcja włączenia logowania (Odkryj ukrytą treść)

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Bartosz, coś się wyjaśniło?

Link to postu

Okazuje się, że identyfikatory punktów nadań są nieco bardziej skomplikowane niż to co widnieje na mapce.

I tak np. dla punktu 505248 będzie to id: LD-505248-74-52

 

Te informacje można uzyskać obecnie tylko bezpośrednio od Ruchu. Allegro pracuje nad ujednoliceniem tego mechanizmu.

Przy okazji, czy w adresach punktu odbioru dla PwR są widoczne te pełne identyfikatory (w nawiasie)?

 

Link to postu
16 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Okazuje się, że identyfikatory punktów nadań są nieco bardziej skomplikowane niż to co widnieje na mapce.

I tak np. dla punktu 505248 będzie to id: LD-505248-74-52

 

Te informacje można uzyskać obecnie tylko bezpośrednio od Ruchu. Allegro pracuje nad ujednoliceniem tego mechanizmu.

Przy okazji, czy w adresach punktu odbioru dla PwR są widoczne te pełne identyfikatory (w nawiasie)?

 

Wprowadziłem podany numer puntku. Zresztą już go wcześniej sprawdzałem. Jest oficjalnie dostępny na mapce na stronie Ruch. Aktualnie mam błąd, który wskazuje problem z punktem odbioru...:

 

image.thumb.png.809c2e88f6927e31052ae6fb2c262521.png

Link to postu

W przypadku PwR również ten identyfikator jest niepoprawnie zwracany z Allegro, co widać na zrzucie poniżej. Nazwa punktu odbioru to PACZKA w RUCHu: K2-.....71, natomiast jako identyfikator Allegro zwraca sam środek (to co jest w nawiasie), czyli 896401 a ten identyfikator jest przekazywany do WzA.

29 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nad tym właśnie ujednoliceniem pracuje Allegro, bo w tej chwili id zwrócony z zamówienia Allegro nie nadaje się do wysłania do WzA. Można spróbować w Sello przekleić ten pełny numer jako identyfikator w adresie punktu odbioru - do czasu aż problem nie zostanie poprawiony.

Link to postu
Teraz, Bartosz Rosa napisał:

Pisałeś do DHLa w tej sprawie i głucho?

Pisałem, nie bardzo wiedzą, chcą logi które do nich idą, a to raczej ma allegro. Nawet skierowałem ich do Ciebie...

 

Ew. możesz napisać do działu e-commerce w DHL. Maila podeślę za chwilę na priv.

  • Lubię to 1
Link to postu

Stan "negocjacji" z DHL-em to kolejny pomysł do wypróbowania: może nic nie wpisywać? Próbują pomóc, ale wygląda że allegro na razie strzeże tej tajemnicy O.o lub nikt nie wie, dokąd sięgnąć po rozwiązanie.

 

Nie wpisałem nic zatem w id punktu...

 

Efekt w logu (dotyczy paczki zwykłej i z COD):

obraz.thumb.png.5a39010c2a8d53b33c2808c9d76965ad.png

|¯\_(ツ)_/¯|

 

PS

a czy @Bartosz Rosa to się odnosi do owego punktu z id? bo wówczas chodziło by o punkt nadania?

obraz.png.9ae925e6e760b3cfc0481f10f866d874.png

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...