Skocz do zawartości

Konfiguracja WzA - Punkt nadania

Polecane posty

W dniu 2.12.2020 o 09:50, Bartosz Rosa napisał:

Sugestię aby nic nie wpisywać otrzymali ode mnie :). Próbowałeś pozostawić to pole puste?

Teraz to jakiś problem na łączach pomiędzy Allegro i API DHL masz w błędzie.

 

Aktualnie stoimy na takim etapie, gdy w pole wpisuję nr klienta i gdy zostawiam to pole puste:

obraz.png.01ad07838d89cd6006d3037b5c83ae55.png

  • Dziękuję 1
Link to postu

@Bartosz Rosa jeszcze jest tak, że w wypadku Poczty (zrzut z przygotowywania domyślnego szablonu przesyłki):

obraz.png.285a0b50dd27502463dd77083c572730.png

zaznacza się Dostarczę... i zapewne temu odpowiada pole idPunkt w Sello w konfiguracji WzA.

 

W wypadku DHL w szablonie (choć nie wiem, czy on jest potrzebny do nadawania paczek ale może stanowić podpowiedź) zaznaczyłem jak powyżej, więc - jeśli prawdą jest co podaje (cytując wiadomo kogo) ecommerce z DHL-a że nie potrzeba id punktu - dane punktu (wysyłane z Sello - o wartości jakiejś lub Null) nie mają dokąd trafić skoro nie dostarczamy przesyłki do punktu. To raczej ich kurier przyjeżdża do naszego punktu...

 

Daj znać jak będzie coś wiadomo.

Jutro jeszcze zrobię testy na innym api dhl, tak jak Ci pisałem.

 

 

 

PS

pytanie dla wysyłających Polecone Allegro - czy też Wam się drukuje PRIORYTET? i czy to jest poprawne?

dzisiaj robiłem to pierwszy raz, więc dopiero wieczorem sprawdzę ile za to policzyli...

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
20 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jutro jeszcze zrobię testy na innym api dhl, tak jak Ci pisałem.

@Bartosz Rosa dzisiaj zrobiłem test polegający na zamówieniu wszystkich przesyłek DHL-a przez www WzA. Wszystkie przeszły prawidłowo. Na protokole odbioru przesyłek nadawcą jest moja firma, ale pojawiło się także logo Allegro (umowa własna z DHL - dzisiaj wszystkie to pobrania).

 

Paczki znalazły się na naszym koncie w DHL-u. Wynika stąd, że dostęp do API jest wpisany w allegro prawidłowo.

 

Co ciekwe w WzA w zakładce Dodane przesyłki są 4 takie same, co do których w Sello pojawiał się status ODRZUCONA (wszystko próby na jednym kliencie / jednej paczce - ale nie przeszły do zakładki Zamówione przesyłki więc przy wysyłce z Sello gdzieś się blokują, bo pocztowe od razu są w Zamówione... . Ale! - te 4 DHL-e są także w panelu DHL-a naszej firmy z adnotacją: - DHL otrzymał dane elektroniczne przesyłki. Informacje zostaną zaktualizowane po przekazaniu przez Nadawcę przesyłki do transportu

 

EDIT:

wszystkie testy w WzA robiłem w ramach jednej firmy, nie robiłem dzisiaj paczek na innym api, tak jak zamierzałem wczoraj

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Wiesz, bez wglądu w dane i logów to trudno mi wnioskować co i jak. Jeśli są problemy z jakąś konkretną przesyłką to podeślij jej dane, numer (najlepiej request i odpowiedź z logu) albo numer zamówienia Allegro i ja to prześlę do Allegro żeby zbadali. Oni w takiej sytuacji najwięcej mogą ustalić.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 17.11.2020 o 13:30, Bartosz Rosa napisał:

W przypadku Paczki w Ruchu identyfikator punktu nadania można pobrać stąd:

https://www.paczkawruchu.pl/pokaz-punkty/

obraz.png.2e4285da0d5813015f06d8ead1600b82.png

Identyfikator na samym dole, za PSD/PSP. Nie wiem czy tutaj zadziałają nadania w innych punktach, takich jak poczta i inne placówki usługowo-handlowe bo nie mają one tych numerów.

Chyba stronka już nie działa.

Link to postu
W dniu 8.12.2020 o 11:53, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

@Bartosz Rosa dzisiaj zrobiłem test polegający na zamówieniu wszystkich przesyłek DHL

Poczta Polska Pobranie na umowie własnej przez WzA śmiga. Próbował ktoś wysyłać listy polecone prywatne na takiej umowe z Sello ?

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...