Skocz do zawartości

Błąd sumowania deklarcja VAT 7

Polecane posty

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,
moje zgłoszenie dotyczy najprawdopodobniej tego samego.
Podatek naliczony (suma VAT) już w pliku XML jest dużo niższa, niż wyświetlana (prawidłowa) jeszcze w zakładce e-Sprawozdawczość JPK_VAT -> Rejestr Sprzedaży VAT. 
Po kliknięciu dalej (metoda Zaawansowana, tylko Sprzedaż, memoriałowa) podsumowanie wskazuje właściwą kwotę, po wygenerowaniu jest zła (za niska).

jpk1.png

jpk2.png

Link to postu

Niestety w moim przypadku, kierując się "zmianami od swoich decyzji przez MF", oznaczyłem wszystkie faktury (zarówno z NIP jak i bez), które fiskalizuję na drukarce fiskalnej jako FP - efekt jest taki, że parametr PodatekNalezny zmalał do jeszcze nizszej kwoty.
Ewidentnie m.in. parametr FP ma wpływ na wynik tej komórki, ale nie wiem jak sprawić, by pojawił się tam cały VAT z wszystkich faktur.

pn.jpg

Link to postu
3 godziny temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Proszę wpisać do ewidencji VAT raport miesięczny z drukarki fiskalnej z oznaczeniem RO.

Dodałem raport miesięczny (przepisałem wartości z fiskalki i stworzyłem dokument Raport Fiskalny), ale to z kolei zawyżyło podatek ponad właściwą kwotę.
Zapewne nie wiem, czym się różni dodanie raportu miesięcznego a "dodanie raportu miesięcznego z oznaczeniem RO" jeśli to inna procedura.

My fiskalizujemy 100% faktur (niezależnie czy z nip czy bez), wszystko jest uwzględnione w raporcie miesięcznym, nie ma żadnych faktur innych niż fiskalizowane.

W poprzednim miesiącu (Subiekt przed ~ostatnią aktualizacją) kwota VAT się zgadzała (jeszcze bez oznaczenia FP).

pod_nal.jpg

Edytowane przez Jarosław Żuk
Link to postu
4 godziny temu, Jarosław Żuk napisał:

Ewidentnie m.in. parametr FP ma wpływ na wynik tej komórki, ale nie wiem jak sprawić, by pojawił się tam cały VAT z wszystkich faktur.

Oczywiście że ma, bo właśnie taka jest jego rola.

W pozycji "VAT należny" ma VAT z faktur FP ma się NIE POJAWIAĆ!

Przecież ten VAT jest zawarty w raporcie okresowym z Kasy/Drukarki Fiskalnej.

Dwa razy ma się naliczyć?

Choć w sumie... budżet ma teraz duże potrzeby ?

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu

Mam wątpliwości, czy w ogóle używa Pan programu Rachmistrz GT, na forum którego piszemy. Tak czy inaczej, nie są mi znane żadne błędy w działaniu JPK_V7 w programach linii InsERT GT natomiast bez wglądu w Pana dane trudno będzie cokolwiek konkretnego stwierdzić.

Może Pan jeszcze zapoznać się z tymi zagadnieniami: Obsługa JPK_V7M i JPK_V7K w systemie InsERT GT - InsERT GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

 

11 godzin temu, Jarosław Żuk napisał:

My fiskalizujemy 100% faktur (niezależnie czy z nip czy bez), wszystko jest uwzględnione w raporcie miesięcznym, nie ma żadnych faktur innych niż fiskalizowane.

Rozumiem, że wszystkie faktury są powyżej 450 zł brutto? Bo jeśli nie, to sugeruję jak najszybciej zweryfikować te działania - nie można fiskalizować faktur z NIP do 450 zł brutto: Nowe objaśnienia MF dotyczące paragonów z NIP. Już nie będzie wątpliwości - PIT.pl

Link to postu
3 godziny temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Mam wątpliwości, czy w ogóle używa Pan programu Rachmistrz GT, na forum którego piszemy. Tak czy inaczej, nie są mi znane żadne błędy w działaniu JPK_V7 w programach linii InsERT GT natomiast bez wglądu w Pana dane trudno będzie cokolwiek konkretnego stwierdzić.

Może Pan jeszcze zapoznać się z tymi zagadnieniami: Obsługa JPK_V7M i JPK_V7K w systemie InsERT GT - InsERT GT, Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

 

Rozumiem, że wszystkie faktury są powyżej 450 zł brutto? Bo jeśli nie, to sugeruję jak najszybciej zweryfikować te działania - nie można fiskalizować faktur z NIP do 450 zł brutto: Nowe objaśnienia MF dotyczące paragonów z NIP. Już nie będzie wątpliwości - PIT.pl

Uprzejmie przepraszam - moje zgłoszenie dotyczy programu Subiekt GT, zupełnie przeoczyłem fakt innej kategorii korzystając z ogólnej wyszukiwarki tematów (nie chciałem dublować - jak mi się wydawało - podobnego zgłoszenia). 

Bardzo dziękuję za informację odnośnie nowych objaśnień z MF - zgłosiłem temat do kilku osób (doradca podatkowy, programiści) celem wyjaśnienia i wdrożenia zmian w programach, nie byłem tego świadom.

 

Nadal jednak potrzebuję pomocy z doprowadzeniem obecnej sytuacji do prawidłowego wyniku VAT w pliku JPK (Subiekt GT) - czy założyć nowy wątek w dziale Subiekt GT?

Link to postu
Godzinę temu, Jarosław Żuk napisał:

Nadal jednak potrzebuję pomocy z doprowadzeniem obecnej sytuacji do prawidłowego wyniku VAT w pliku JPK (Subiekt GT) - czy założyć nowy wątek w dziale Subiekt GT?

OMG...

Plik JPK_V7 z Subiekta jest OK, wartości w nim wykazane są policzone poprawnie.

Nie sądzę żeby ktokolwiek chciał Panu przerabiać poprawny mechanizm generujący JPK_V7M na niezgodny z regułami.

Ponawiam więc pytanie jeszcze raz - czemu ma służyć cała ta karkołomna operacja z przerabianiem pliku JPK_V7 na kulawy?

 

Czy wysyła Pan plik JPK_V7M bezpośrednio z Subiekta do US? Przecież ten plik nie do tego służy.

Czy też wysyła Pan plik JPK_V7M do Biura Rachunkowego, a BR wysyła go do US?

W takim razie co jest problemem? Przesłanie  tego JEDNEGO wydruku z DF żeby BR wprowadziło go do finalnego JPK_V7M?

 

Z całym szacunkiem, ale albo ja nic nie rozumiem, albo próbuje Pan znaleźć automat do wchodzenia na I piętro przez okno byle tylko nie użyć schodów.

Link to postu
1 godzinę temu, Andrzej Kubik napisał:

OMG...

Plik JPK_V7 z Subiekta jest OK, wartości w nim wykazane są policzone poprawnie.

Nie sądzę żeby ktokolwiek chciał Panu przerabiać poprawny mechanizm generujący JPK_V7M na niezgodny z regułami.

Ponawiam więc pytanie jeszcze raz - czemu ma służyć cała ta karkołomna operacja z przerabianiem pliku JPK_V7 na kulawy?

 

Czy wysyła Pan plik JPK_V7M bezpośrednio z Subiekta do US? Przecież ten plik nie do tego służy.

Czy też wysyła Pan plik JPK_V7M do Biura Rachunkowego, a BR wysyła go do US?

W takim razie co jest problemem? Przesłanie  tego JEDNEGO wydruku z DF żeby BR wprowadziło go do finalnego JPK_V7M?

 

Z całym szacunkiem, ale albo ja nic nie rozumiem, albo próbuje Pan znaleźć automat do wchodzenia na I piętro przez okno byle tylko nie użyć schodów.

Widzę, że wszyscy widzą jak błądzę po omacku. Nie jest moją intencją wyprowadzać kogoś ze spokoju, jednocześnie sam chciałbym takowy odzyskać widząc prawidłowy wynik. 


Plik JPK wysyłam do księgowości, a oni ze swojego programu do US.

Idąc po kolei: właściwa, łączna kwota podatku VAT naliczonego (FS+PA minus KFS) powinna wykazać wartość 82 890,94zł (85588,70zł minus VAT z korekt 2699,04zł).
Po oznaczeniu faktur jako FP (100% faktur), wskazało PodatekNalezny w kwocie 6 858,01zł.

Z tego co zrozumiałem, do tego ma być dodany R.O., tyle że to wskazuje wówczas kwotę 6 858,01 + 85588,70 = 92 446,71zł, czyli nie "prawidłową" 82 890,94zł, dobrze piszę?
Nie rozumiem z powyższych wypowiedzi, jak kwota 92 446,71zł może być prawidłowa. Nie wiem z czego wynika dodatnia kwota 6858,01zł VAT'u (od momentu oznaczenia ufiskalnionych faktur jako FP), skoro KFS powinny odejmować VAT i są raczej jedynymi dokumentami spoza R.O.

 

Link to postu

Ja też nie rozumiem i nie zrozumiem, bo nie mam danych by to przeanalizować.
JPK_V7M zawiera pozycje, można je skopiować do Excela i znaleźć źródło problemu.
Skoro suma się nie zgadza to trzeba przejrzeć pozycje bo bazowanie na samych wartościach łącznych dla typów dokumentów wiele nie wniesie.
Niestety to już raczej nie zadanie do wykonania w ramach dobrych uczynków na forum, a raczej temat dla serwisanta.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...