Skocz do zawartości

Automatyczne wznawianie zakończonych aukcji

Polecane posty

Obecnie trzeba w TOWARACH lub w ZAKOŃCZONE wybrać ręcznie wznów. U mnie - mam takie wrażenie - jest chyba tak samo, chociaż nigdy nie czekałem aż tak długo, żeby zobaczyć czy Sello je zaznaczy, bo w zasadzie powinno to zrobić od razu po wprowadzeniu faktury zakupu.

Link to postu

Nie trzeba nic ręcznie wznawiać, przynajmniej nie takie jest założenie. Czy stany w Subiekcie zostały uzupełnione przed czy po włączeniu wznawiania w aukcjach? Jeśli przed, to wtedy należy wymusić przeliczenie stanów dla towarów/aukcji. Jeśli po, to w momencie synchronizacji stanu towarowego z Subiekta do Sello i zmianie tego stanu w towarze Sello dla aukcji z włączonym wznawianiem i z tym towarem powinna wygenerować się zmiana oczekująca na wysłanie typu wznowienie oferty.

 

Link to postu

Stany się mogą synchronizować ze względu na wystawianie dokumentów na konkretny towar - wtedy jest wykonywana też synchronizacja stanów tych towarów. Proszę spróbować wywołać synchronizację towarów ręcznie np. z poziomu modułu TOWARY - Synchronizuj z Subiekt GT.

Czy po tym stan towaru w Sello nadal się nie zmienia na taki jak w Subiekcie? Może towar został przyjęty na inny magazyn w Subiekcie a nie na magazyn z którego Sello bierze stany?

Link to postu
20 minut temu, Andih . napisał:

Wykonałem z poziomu modułu TOWARY - Synchronizuj z Subiekt GT .

Stan towarów nie zmienił się jak jest w Subiekcie .

Mamy tylko jeden magazyn i do niego towary są przyjęte.

Może towary zaznaczone w GT do aukcji wymagają odświeżenia? Czasami się "zamrażają" - nie znam powodu.

W tym celu należy zaznaczyć je ponownie na liście i ponownie zbiorczo zaznaczyć "do serwisu aukcyjnego", potem wykonać z poziomu Sello synchro z GT.

Link to postu
31 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może towary zaznaczone w GT do aukcji wymagają odświeżenia? Czasami się "zamrażają" - nie znam powodu.

W tym celu należy zaznaczyć je ponownie na liście i ponownie zbiorczo zaznaczyć "do serwisu aukcyjnego", potem wykonać z poziomu Sello synchro z GT.

Zaznaczyłem towar w Subiekcie ponownie "do serwisu aukcyjnego" .  Raczej nic to nie dało .

- ale patrzę teraz do działu Towary i widzę przy obserwowanym towarze prawidłową ilość z Subiektem tj. 18 sztuk

- w dziale Zakończone ten towar ma zaznaczone automatyczne wznawianie ale nie startuje i w dziale Zakończone w ilości nie widzi tych 18 sztuk z działu Towary.

 

Link to postu
27 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czyli coś dało.

A jak w ZAKOŃCZONE na tej aukcji wybierzesz PPM > zakończ/wznów?

Tak teraz towarki się wystawiły ale czy tak ma wyglądać automatyczne wystawianie? Tak można szybciej wykonać wznowienie prosto z Allegro.

Chyba chodzi o to by wszystko przebiegało automatycznie bez dodatkowej ingerencji ... Czyli nadal na teraz muszę pamiętać co doszło i wznawiać.

Link to postu

To wszystko powinno działać automatycznie, ale być może stan tego towaru zmienił się w Sello zanim została włączona opcja wznawiania na aukcji. Dlatego dopiero ręczne wywołanie przeliczenia odniosło efekt. Swoją drogą to nawet ręczne wywołanie przeliczenia zadziała szybciej niż edycja w Allegro, bo można zaznaczyć wiele towarów/aukcji i wybrać tę funkcję, bez wnikania który towar ma zmieniony stan a który nie.

 

Link to postu

Sello zazwyczaj reaguje, ale czasem coś nie zadziała.

@Bartosz Rosa czy przed wpisaniem FZ w GT należy mieć "świeżą" synchronizację Sello < > Subiekt GT?

Zaznaczenie aukcji do wznowienia  - jak ostatnio zaobserwowałem - czasem następuje natychmiast, choć nie zawsze od razu informuje o tym plakietka z info o synchronizacji (może dlatego miałem wrażenie, że nie ma zmian), a czasami trzeba ją wymusić (ja to robię z TOWARÓW - na pewno często się zdarza np. przy edycji zapisanej już FZ, mowa oczywiście o dodaniu jakiejś pozycji towarowej lub sztuk; może to być także przypadek gdy dodajemy lub wydajemy towar z magazynu przez PW i RW lub kompletujemy w GT, tym samym zmieniając stan składników kompletu).

Jeśli sugerujemy się plakietką, to zmiany mogą już być naniesione w Sello, ale widać je dopiero po przefiltrowaniu ofert z synchronizacją do allegro lub po F5. Jeśli na to nie zwrócimy uwagi, zrobimy to ręczenie a w m.czasie pojawią się plakietki to wyciągniemy wniosek, że to my zrobiliśmy a nie Sello... Hmm...

Generalnie funkcjonalność już w tej postaci jest bardzo pomocna w oszczędzaniu czasu sprzedawcy.

Link to postu

Generalnie dla Sello nie jest i nie powinno być istotne co dzieje się w GT. Liczy się tylko sam fakt zmiany stanu i rezerwacji przy synchronizacji towarów. Sama zatem zmiana w GT nie powoduje od razu efektów w Sello, robi to dopiero synchronizacja a przeliczanie wywołuje się w momencie gdy podczas aktualizacji towaru zmieni się jego stan lub rezerwacja.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Wygląda na to, że mam podobną sytuację jak Andih.

U mnie, ustawienia wyglądają tak:
Zamknięcie aukcji następuje gdy Dostępność <=0, natomiast automatyczne wznowienie następuje, gdy Dostępność > 0.
Dodam, że w połowie grudnia dla wybranej grupy aukcji trwających ustawiłem powyższą opcję automatycznego wznawiania gdy Dostępność > 0.

 

Gdy testowałem mechanizm u siebie, nie czekałem aż automatycznie zadziałają synchronizacje, tylko wyzerowałem Dostępność w Subiekcie, ręcznie wywołałem synchronizacje w Sello, aby wymusić zamknięcie aukcji (aukcja wcześniej ustawiona była na automatyczne wznawianie zgodnie z powyższym). Następnie zmieniałem Dostępność w Subiekcie na wartość 1, wchodziłem w Sello w Towary i na testowanym produkcie wybierałem "Przelicz stany dla aukcji...". Wtedy w zamkniętej aukcji następowała oznaczona na żółto zmiana "Aktywowanie oferty". Dalej przy ręcznej synchronizacji następowało wznowienie aukcji.

 

Wszystko działa super, ale tylko wtedy, gdy w Towarach wchodzę na produkt i ręcznie wybieram dla niego "Przeliczenie stanów dla aukcji...". Dodam, że dostępność pomiędzy Subiektem a Sello przebiega poprawnie i mimo, że Dostępność produktu w Sello automatycznie zmienia się z wartości 0 na wartość 1, to w aukcji zamkniętej powiązanej z tym produktem nie następuje automatyczna zmiana na "Aktywowanie oferty". Jak zautomatyzować ten proces? :)

Link to postu
Godzinę temu, Paweł Antoszczak napisał:

A czy w przyszłości dałoby radę dodać możliwość pobierania aktualnej ceny z Subiekta?

Zrób to w Sello przed wznowieniem, z menu po lewej:

obraz.png.579b3c1462be29d080313805a19847a4.png

 

 

27 minut temu, Paweł Antoszczak napisał:

to w aukcji zamkniętej powiązanej z tym produktem nie następuje automatyczna zmiana na "Aktywowanie oferty". Jak zautomatyzować ten proces?

Czy masz w tych ZAKOŃCZONYCH wybrane wznowienie?

obraz.png.8db978ef8c29247616f6493cc102fb7f.png

Link to postu
21 godzin temu, Paweł Antoszczak napisał:

A czy w przyszłości dałoby radę dodać możliwość pobierania aktualnej ceny z Subiekta?

Myślę, że jest to do zrobienia.

20 godzin temu, Paweł Antoszczak napisał:

nie następuje automatyczna zmiana na "Aktywowanie oferty". Jak zautomatyzować ten proces?

Automatyczna aktywacja będzie dodana w 1.38.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...