Skocz do zawartości

Pd_podmiot2

Polecane posty

Witam 

mam problem z konwersja bazy danych z wersji 1.64HF2 do SP1 

błąd występuje na tabeli pd_podmiot2 - nie wiem skąd to jest - być może od jakiego dodatku - ale używam 2-ch i producenci tej tablicy nie używają

Może ktoś wie skąd ta tablica jest - i czy jej usunięcie nie będzie stwarzało problemów 

 

dodam że testowo usunąłem t tablice i konwersja poszła - tylko czy nie odbije się to czkawką?

oto fragment obu z konwersji 

 

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files (x86)\InsERT\InsERT GT\Skrypty\skrypt1.6404_1.6405.enc
Nie powiod≥o siÍ wykonanie polecenia:


EXEC sp_unbindefault '[TKGN]'
ALTER TABLE [pd__Podmiot] ADD CONSTRAINT [DF_pd__Podmiot_pd_KodKGN] DEFAULT (('')) FOR [pd_KodKGN]
ALTER TABLE [pd__Podmiot] ALTER COLUMN [pd_KodKGN] varchar(20) NOT NULL
DROP TYPE [TKGN]

B≥Ļd 0x80040E14: Cannot drop type 'TKGN' because it is being referenced by object 'pd__podmiot2'. There may be other objects that reference this type.
Default unbound from data type.Cannot drop type 'TKGN' because it is being referenced by object 'pd__podmiot2'. There may be other objects that reference this type.Aktualizacja podmiotu nie powiod≥a siÍ: 0x80040e14: Cannot drop type 'TKGN' because it is being referenced by object 'pd__podmiot2'. There may be other objects that reference this type.
Przywrůcenie podmiotu powiod≥o siÍ.

 

Link to postu
34 minuty temu, Paweł Szczygieł napisał:

Proszę sprawdzić obecność obcych triggerów i wyłączyć je na czas aktualizacji.

Triggery NIE stanowią tu problemu, jak zostało wspomniane wyżej i wynika to z treści błędów problem stanowi tabela "pd__podmiot2", a dokładnie użyty w niej typ danych, który jest usuwany podczas konwersji. 

Link to postu
23 godziny temu, Marcin Radowiecki napisał:

z tego co słyszałem to nie tylko u mnie wystąpił problem 

Nie ma w tym nic dziwnego - jak w przypadku wielu innych problemów, z wieloma innymi rozwiązaniami, które były/są instalowane/wykorzystywane przez wielu użytkowników - wystąpią u wszystkich użytkowników.

 

19 godzin temu, Paweł Szczygieł napisał:

Skoro fabrycznie nie ma tej tabeli. To pytanie co powoduje ruch na tej tabeli podczas konwersji.

Przecież wyraźnie o tym napisałem:

Dnia 10.11.2020 o 16:53, Daniel Kozłowski napisał:

a dokładnie użyty w niej typ danych, który jest usuwany podczas konwersji. 

 

Dnia 10.11.2020 o 14:34, Marcin Radowiecki napisał:

Może ktoś wie skąd ta tablica jest

Na razie nikt się chce przyznać, ani autor, ani użytkownicy, u których się pojawiła.

Link to postu
21 godzin temu, Marek Markowski napisał:

Witam

Problem wystąpił u mnie przy wykorzystywaniu dodatków SERWIS firmy ACOMNEX. 

Tabela  tabela "pd__podmiot2" nie jest już używana więc można ją usunąć.

To rozwiązało mi problem.

Przypomnij proszę gdzie to jest, faktycznie kiedyś coś tam było z "serwisem" ALTEX, ale nie pamiętam gdzie to dodawałem. Dzięki!

Link to postu

Witam,

Jakieś 5 lat temu używaliśmy również programu Serwis firmy AcomNex, więc też wygląda na to, że może być to pozostałość po tym programie, bo u nas również wystąpił problem z aktualizacją do 1.64 SP1.

Twórcy programu twierdzą, że była kiedyś tworzona taka kopia tabeli podmiot, więc może być to przyczyna, problemu, która ujawniła się po latach.

Można się jej pozbyć poprzez:

select * from pd__podmiot2
drop table pd__podmiot2
 
Pozdrawiam.
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...