Skocz do zawartości

Polecane posty

4 godziny temu, Aleksander Mynarek napisał:

Dzień dobry

Tak - tak jak wcześniej w Subiekcie 123 nie dało się generować deklaracji VAT-7, tak teraz nie da się generować części deklaracyjnej w nowych JPK_V7*.

 

ok ale w sumie teraz wygenerowane piliki są bezużyteczne prawda? czy może istnieje jakaś aplikacja na "dopisanie" części deklaracyjnej ?

Link to postu
1 godzinę temu, BARTŁOMIEJ JĘDRYCZKA napisał:

ok ale w sumie teraz wygenerowane piliki są bezużyteczne prawda?

Nieprawda. Mają taki sam użytek jak "stare" JPK - przekazanie danych do księgowości. Stare pliki JPK nie miały z założenia służy przekazywaniu bezpośrednio na bramkę MF.

1 godzinę temu, BARTŁOMIEJ JĘDRYCZKA napisał:

czy może istnieje jakaś aplikacja na "dopisanie" części deklaracyjnej ?

Oczywiście, np. Rachmistrz nexo.

Link to postu
3 godziny temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Nieprawda. Mają taki sam użytek jak "stare" JPK - przekazanie danych do księgowości. Stare pliki JPK nie miały z założenia służy przekazywaniu bezpośrednio na bramkę MF.

Oczywiście, np. Rachmistrz nexo.

Dziwna jest Pana odpowiedź. Od wprowadzenia jpk używam subiekta 123 do generowania plików i sam wysyłam je za pośrednictwem aplikacji ministerstwa do US. 
Było ok.

3 godziny temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Oczywiście, np. Rachmistrz nexo.

Z całym szacunkiem ale wybierają proste oprogramowanie subiekt123 nierozsądne jest odsyłanie do kombajnu jakim jest rachmistrz.

 

Ogólnie jestem zawiedziony tym podejściem i w zasadzie zaczynam szukać nowego rozwiązania - szkoda bo byłem od początku powstania aplikacji subiekt123

Link to postu

Wygenerowany plik w Subiekt123  wczytujemy przez stronę https://e-mikrofirma.mf.gov.pl/jpk-form/read-file

Edytujemy i kolejne kroki , dodajemy jeśli konieczne dodatkowe wpisy ( odliczenia , nadpłaty itd.) dodaje część deklaracyjną 

podpis i wysyłka 

za pierwszym razem może trochę trzeba zapoznać się ale całość w kolejnym miesiącu trwać będzie kilka minut 

 

Link to postu
22 godziny temu, Edyta Bluz napisał:

Wygenerowany plik w Subiekt123  wczytujemy przez stronę https://e-mikrofirma.mf.gov.pl/jpk-form/read-file

Edytujemy i kolejne kroki , dodajemy jeśli konieczne dodatkowe wpisy ( odliczenia , nadpłaty itd.) dodaje część deklaracyjną 

podpis i wysyłka 

za pierwszym razem może trochę trzeba zapoznać się ale całość w kolejnym miesiącu trwać będzie kilka minut 

 

 

Dzięki, właśnie już doszedłem do tego wcześniej. Szkoda że "twórcy" nie są w stanie udzielić takiej prostej informacji.

 

Dla szukających rozwiązania musiałem:

1) musiałem wgrać plik wygenerowany z subiekta123 za pośrednictwem https://e-mikrofirma.mf.gov.pl/jpk-form/read-file

2) a następnie wejść pod formularz uproszczony https://e-mikrofirma.mf.gov.pl/jpk-form/form-selection

gdzie w zasadzie część deklaracyjna uzupełnia się sama. Podpisz wyślij i po kłopocie.

Link to postu
Dnia 16.11.2020 o 21:55, Jacek Izydorczyk napisał:

To taktycznie źle świadczy o twórcach aplikacji e-mikrofirma. Ja nie wiem, jak oni mogli tutaj tego nie napisać.

 

Pisząc o twórcach mam na myśli firmę insert oraz produkt subiek123. Może sobie Pan darować nic niewnoszące złośliwości. Lepiej przekuć je w jakieś sugestie, które jako Partner przekaże Pan insertowi.

Edytowane przez BARTŁOMIEJ JĘDRYCZKA
Link to postu
4 minuty temu, BARTŁOMIEJ JĘDRYCZKA napisał:

Pisząc o twórcach mam na myśli firmę insert oraz produkt subiek123. Może sobie Pan darować nic niewnoszące złośliwości. Lepiej przekuć je w jakieś sugestie, które jako Partner przekaże Pan insertowi.

InsERT nie jest zobowiązany do udzielania informacji na temat aplikacji firm trzecich. Proszę więc złośliwie nie sugerować, że powinien to robić. A zatem, to Pan jest złośliwy.

Link to postu
37 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

InsERT nie jest zobowiązany do udzielania informacji na temat aplikacji firm trzecich. Proszę więc złośliwie nie sugerować, że powinien to robić. A zatem, to Pan jest złośliwy.

Oczywiście jestem złośliwy, bo...

1) irytuje mnie jak ktoś zabiera zdanie nie mając nic do powiedzenia poza zwykłą uszczypliwością, zwłaszcza jeżeli ma status Partnera Insertu. 

2) forum istnieje po to, aby prowadzić korespondencję z twórcami na różne tematy, w tym zmiany w aplikacji podyktowane zmianami przepisów prawa.

3) nie zgodzę się z Pana wypowiedzią na temat świadomości producenta o aplikacjach firm trzecich, a właściwie sposobie przesyłania plików do Ministerstwa Finansów - przecież po to istnieje to oprogramowanie. Po to jest również rozwijana aplikacja subiekt123 dla mikrofirm aby być zgodną właśnie z aplikacją ministerstwa do wysyłania plików JPK.

4) i ostatnie - zasugerował się Pan nazwą e-mikrofirma w linkach, myśląc, że faktycznie dotyczą aplikacji (rzeczywiście istnieje taka aplikacja i w obecnej formie jest bezpłatnym odpowiednikiem subiekta 123) ale w rzeczywistości są głównym sposobem przesyłania wygenerowanych plików JPK do Ministerstwa Finansów. Założę się, że pewnie nawet ich Pan nie otworzył.

Wyrażam głęboką nadzieję, że następnym razem zanim zacznie Pan "produkować" odpowiedzi będzie Pan miał do przekazania jakieś przydatne rozwiązanie problemu.

Link to postu
1 godzinę temu, BARTŁOMIEJ JĘDRYCZKA napisał:

1) irytuje mnie jak ktoś zabiera zdanie nie mając nic do powiedzenia poza zwykłą uszczypliwością, zwłaszcza jeżeli ma status Partnera Insertu.

Mnie również. Dobrze, że taka sytuacja nie miała tutaj miejsca - zaoszczędziła nam niepotrzebnych nerwów.

1 godzinę temu, BARTŁOMIEJ JĘDRYCZKA napisał:

2) forum istnieje po to, aby prowadzić korespondencję z twórcami na różne tematy, w tym zmiany w aplikacji podyktowane zmianami przepisów prawa.

Oczywiście. Nie rozumiem więc, dlaczego doprowadziło to do Pana złośliwości, ale mniejsza o to.

1 godzinę temu, BARTŁOMIEJ JĘDRYCZKA napisał:

3) nie zgodzę się z Pana wypowiedzią na temat świadomości producenta o aplikacjach firm trzecich, a właściwie sposobie przesyłania plików do Ministerstwa Finansów - przecież po to istnieje to oprogramowanie. Po to jest również rozwijana aplikacja subiekt123 dla mikrofirm aby być zgodną właśnie z aplikacją ministerstwa do wysyłania plików JPK.

Nie wypowiadałem się na temat świadomości kogokolwiek w czymkolwiek. Nie będę się natomiast wypowiadał na temat celów rozwojowych Subiekta 123, bo w przeciwieństwie do Pana, nie czuję się kompetentny.

1 godzinę temu, BARTŁOMIEJ JĘDRYCZKA napisał:

4) i ostatnie - zasugerował się Pan nazwą e-mikrofirma w linkach, myśląc, że faktycznie dotyczą aplikacji (rzeczywiście istnieje taka aplikacja i w obecnej formie jest bezpłatnym odpowiednikiem subiekta 123) ale w rzeczywistości są głównym sposobem przesyłania wygenerowanych plików JPK do Ministerstwa Finansów. Założę się, że pewnie nawet ich Pan nie otworzył.

Głównym sposobem przesyłania plików JPK do ministerstwa, w kontekście programów firmy InsERT, jest ich bezpośrednia wysyłka z programów służących do prowadzenia ewidencji VAT - Rachmistrz / Rewizor bezpośrednio ma bramkę MF. Jak już było wspomniane, pliki JPK_VAT generowane z Subiekta 123 z założenia nie miały służyć do bezpośredniego wysyłania do MF. To, że w najprostszych scenariuszach było to możliwe, bo pliki były kompletne i poprawne, to zupełnie inna sprawa.

1 godzinę temu, BARTŁOMIEJ JĘDRYCZKA napisał:

Wyrażam głęboką nadzieję, że następnym razem zanim zacznie Pan "produkować" odpowiedzi będzie Pan miał do przekazania jakieś przydatne rozwiązanie problemu.

Ocena przydatności wypowiedzi jest sprawą stricte indywidualną. Proszę więc takie przemyślenia zachować dla siebie - nie jest Pan tutaj sam i nie tylko Pan czyta moje wypowiedzi. W opcjach swojego profilu na forum znajdzie Pan miejsce, w którym może Pan dopisać ignorowanych użytkowników. Proszę z tego pola skorzystać, jeśli w czymś Panu przeszkadzam.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...