Skocz do zawartości

Nowy sposób rozliczania kosztów przesyłek Allegro Smart! do Paczkomatów

Polecane posty

Allegro informuje dziś o następujących zmianach:

Od 4 stycznia koszt przesyłki metodą Allegro Paczkomaty InPost w ramach Allegro Smart! podzielimy między nas i Ciebie. Będziemy ponosić większą część tego kosztu, a do Twojego rachunku za usługi Allegro doliczymy opłatę:

  • 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł
  • 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł

Jest też drugie dno:

Program Szybkich Dostaw: zyskaj bonus za dostawę następnego dnia w ramach Allegro Smart!

Od kiedy: 4 stycznia

Szybka dostawa jest bardzo ważna dla kupujących. Dlatego zależy nam na tym, żeby jak największa liczba zamówień była doręczona już następnego dnia kalendarzowego. Z naszych danych wynika, że oferty z obietnicą dostawy na następny dzień osiągają sprzedaż większą nawet o 28%!

4 stycznia rozpoczynamy Program Szybkich Dostaw, który potrwa do 31 grudnia 2021. Dzięki niemu możesz zyskać podwójnie. Jeśli oferujesz klientom szybką dostawę, może ona przesądzić o zakupie właśnie w Twojej ofercie. Dodatkowo możesz również otrzymać bonus w wysokości nawet 3,99 zł brutto za paczkę - uwzględnimy go na Twoim rachunku za usługi Allegro.

Podsumowując:

Trzeba dołożyć do każdego zamówienia SMART ze swojej kieszeni, ale gdy paczka trafi następnego dnia do klienta to ta opłata zostanie zwrócona.

Zapraszam do dyskusji.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

według mnie to trochę nieczyste zasady

bo nawet gdy sprzedawca spełni wszystkie wyznaczone przez allegro punkty to jak impost przesunie w dostawie przesyłkę to nie dostanie rabatu

 

powinien ktoś się temu przyjrzeć

 

i ciekawe co w przypadku odstąpienia od umowy i odesłaniu części lub całości przez kupującego

 

Link to postu
18 godzin temu, Sławomir B napisał:

co w przypadku odstąpienia od umowy i odesłaniu części lub całości przez kupującego

 

Nic, a co ma być? Albo dopłatę do wysyłki zapłacisz albo nie, odesłanie nie ma na to wpływu i nie jest w żaden sposób powiązane.

 

Zależność od InPostu - owszem, tu odsetek dostaw w jeden dzień (a w zasadzie próby podjęcia dręczenia) jest jednak ogromny i większy problem mają wysyłający PP.

Pamiętajcie o jednym, ta piaskownica należy do Allegro. Można się buntować, denerwować na nowe opłaty, zarzucać absurdalność nowych wytycznych - to od zawsze gorące tematy na forach. Potem lecą deklaracje "czas z nimi z kończyć, zakładam sklep internetowy".

I tak odkąd pamiętam...

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Witam

Ja nie kwestionuje że to Allegro narzuca zasady j jak mu się nie podoba nie musi korzystać z ich platformy

 

opłata 0,99 lub 1,99 według mnie ma znaczenie

 

np klient kupuje produkt wysyłasz dostawa 2 dni wiec na rabat się nie łapiesz klient odstępuje od umowy zwracasz środki a opłata 0,99 lub 1,99 ? allegro tu nic nie pisze co w takim wypadku

Link to postu
W dniu 30.12.2020 o 10:32, Sławomir B napisał:

Witam

Ja nie kwestionuje że to Allegro narzuca zasady j jak mu się nie podoba nie musi korzystać z ich platformy

 

opłata 0,99 lub 1,99 według mnie ma znaczenie

 

np klient kupuje produkt wysyłasz dostawa 2 dni wiec na rabat się nie łapiesz klient odstępuje od umowy zwracasz środki a opłata 0,99 lub 1,99 ? allegro tu nic nie pisze co w takim wypadku

Opłata 0,99 lub 1,99 jest w przypadku gdy klient zakupi przez darmową wysyłkę typu Smart. On nic nie płaci, koszty pokrywasz Ty oraz Allegro. W przypadku odstąpienia, zwracasz klientowi jedynie za koszt towaru.

 

Gdy klient wybierze Allegro Paczkomaty bez smarta, wtedy Allegro nie pobiera dodatkowej opłaty, ponieważ koszt dostawy, pokrywa klient.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Czasem towary z jednego zamówienia (zgrupowanego) nie mieszczą się w jedną paczkę i trzeba utworzyć dodatkową paczkę.

Gdy tworzę tę dodatkową z poziomu Sello, to nie zalicza jej jako Smart i pobiera opłatę. Jeśli robię to przez menagera wysyłki, to nie pobiera opłaty. Oczywiście email do Inpostu wysyła poprawny, dwuczłonowy. 

Umowę z Inpost mam prepaidową.

Jak się uchronić przed takimi "błędami"?

 

Edytowane przez Rafał B.
Link to postu
13 godzin temu, Rafał B. napisał:

Czasem towary z jednego zamówienia (zgrupowanego) nie mieszczą się w jedną paczkę i trzeba utworzyć dodatkową paczkę.

Gdy tworzę tę dodatkową z poziomu Sello, to nie zalicza jej jako Smart i pobiera opłatę. Jeśli robię to przez menagera wysyłki, to nie pobiera opłaty. Oczywiście email do Inpostu wysyła poprawny, dwuczłonowy. 

Umowę z Inpost mam prepaidową.

Jak się uchronić przed takimi "błędami"?

 

Cześć,

U nas w towarach gabarytowych mamy ustawiony cennik z limitem towarów na jedną przesyłkę. Jak jest większy zakup to mamy dodatkowe darmowe przesyłki w ramach SMART-a. Jeśli uda się zapakować w jedna i jest SMART to klient i tak za przesyłkę nie płaci, jeśli zakup bez SMART i klient zapłacił za 2 przesyłki to nie ma wyjścia za jedną trzeba zwrócić (info o ilości przesyłek na zamówieniu więc pakowalnia wie czy coś do zwrotu czy nie). Generalnie większość idzie jako SMART więc zabawy ze zwrotami nie ma, a przynajmniej nie dopłacamy do kolejnej przesyłki.

Link to postu

Dodatkową paczkę tworzę w sytuacjach bardzo wyjątkowych i chcę żeby tak zostało, z różnych względów. 

 

Jeśli zamówienie jest na dwie paczki wg. ustawień "rozdziel towary wg. serwisu" na dwie paczki, to w Inposcie jest ikonka Smart i opłaty nie ma.
Problem mam w tym, że gdy w Sello tworzę dodatkową paczkę później, to nie ma tam ikonki Smart i pobiera opłatę.


Wyłapywanie takich opłat jest bardzo trudne, a reklamacje bardzo kłopotliwe.

 

Inną sprawą jest to, że nie mam pewności jak to działa teraz, czy Allegro liczy sobie te nowe opłaty za Smarty (0,99/1,99 lub 3,99) od paczek nadanych czy już od paczek tylko utworzonych. 

Link to postu
2 godziny temu, Rafał B. napisał:

Problem mam w tym, że gdy w Sello tworzę dodatkową paczkę później, to nie ma tam ikonki Smart i pobiera opłatę.

Paczki Smart są rozliczane tylko do ilości wyliczonej przez Allegro. Jeśli to jest nadmiarowa paczka to ona nie będzie doliczona jako Smart. Nie wiem dlaczego utworzenie jej z menadżera paczek miało by zadziałać inaczej.

Czy ta późniejsza paczka jest tworzona w powiązaniu z transakcją Sello czy jako osobna, niezwiązana z transakcją paczka?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...