Skocz do zawartości

Zamówienie od klienta wystawił odebrał

Polecane posty

WItam,

Logika subiekta nexo działa w ten sposób, ze jesli na zk nie ma nr orginalu to wystawiajacym jest pracownik a jesli wpiszemy nr orginalu to pracownik staje sie odbierajacym.

Jest to dla mnie zrozumiałe jednak czy istnieje mozliwosc wyłaczenia tej logiki i przyjecia w programie logiki, ze kazde zamowienie nawet z nr orginalu jest wystawione przez pracownika? Mamy zamowienia z roznych źrodel gdzie podany jest nr orginalu jak rownież tworzymy zamowienia własne i w statystykach, raportach zawsze musimy kombinowac z dwoma polami. Po drugie chcialem do zk dodac symbol pracownika:) niestety tu tez jest problem. Pytanie czy mozna to zmienic albo obejsc. Bede wdzieczny za informacje.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Zamówienie od klienta wystawił odebrał
  • 1 rok później...

A dla mnie tak logika nie jest zrozumiała. Rozumiem ją jako informatyk, ale nie rozumiem jej jako pracownik wsparcia biznesu. 

Logika powinna byc zawsze taka sama dla biznesu (a przynajmniej dla wszystkich biznesów któe znam), bez względu na to, czy jest numer referencyjny czy go nie ma. Dla wszystkich zamówień pracownik powinien być albo odbierającym albo przyjmującym zamówienie... Nie widzę uzasadnienia biznesowego w uzależnieniu wysłał/odebrał od numeru referencyjnego - to powoduje że program jest mniej przejrzysty i łatwiej o pomyłkę. 

Link to postu
10 minut temu, Przemysław Werner napisał:
Przeanalizujemy temat pod opisywanym względem funkcjonalnym, jednak w najbliższym czasie nie należy się spodziewać zmian w tym zakresie.

Ja też nie widzę w tym większego sensu, dyskutowałem o tym już dawno, a rzecz się już ze dwa lata analizuje i na razie nawet do werbalnych rezultatów nie doszło, więc nie liczyłbym na szybką zmianę.
Niestety ☹️

Edytowane przez Andrzej Kubik
Link to postu
Godzinę temu, Przemysław Werner napisał:

Przeanalizujemy temat pod opisywanym względem funkcjonalnym, jednak w najbliższym czasie nie należy się spodziewać zmian w tym zakresie.

Szkoda... bo wg mnie to bug - może nie w sensie programistycznym, ale to jednak błąd... w założeniach tej funkcji. 

W moim konkrektnym przypadku rozwiązaniem jest wrzucenie numeru referencyjnego w pole Uwagi... czyli de facto zaniechanie tej funkcjonalnosci. 

Edytowane przez Paweł Jeliński
Link to postu

(Aj, nie doczytałem. Poniższe tylko pod wydruki jest)

 

W wersji PRO można zedytować wzorzec, zdefiniować funkcję w zakładce Code, które by wykrywała czy jest numer referencyjny i odpowiednio z powrotem obracała wartości {Dokument.encjaDokumentu.Wystawil} na {Dokument.encjaDokumentu.Odebral}.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...