Skocz do zawartości

InsTYNKT - ciągłe zmiany szerokości okna

Polecane posty

witam,

mam dziwny problem z InsTYNKTem - rozwijana lista z wyborem asortymentu, ktora pojawia sie przy dodawaniu pozycji np. do ZK wielokrotnie w ciagu dnia resetuje swoja szerokosc do domyslnej, na tyle wąskiej, że uniemożliwia roczytanie pełnej nazwy asortymentu. nie potrzeba nawet restartu programu, szerokość instynktu resetuje sie takze pomiedzy kolejnymi dokumentami ZK (powoli mam juz paranoje, ze szerokosc instynktu potrafi sie zresetowac nawet w trakcie pracy nad tym samym dokumentem ZK).

 

czy ma ktos z Was jakis pomysl, gdzie szukac przyczyny? jest to ekstremalnie irytujaca sytuacja, uprzykrzajaca prace z programem :(

 

Link to postu

Nie udaje się powtórzyć opisywanej sytuacji, ale podejrzenia padły na 2 przypadki:

  1. Występują problemy z zapisem do bazy, a w rezultacie rozmiar okna się nie zapamiętuje.
  2. Przy kilku instancjach nexo, gdzie każda pracuje na tej samej bazie i jest zalogowany ten sam użytkownik, problem może wynikać z tego, że jedna instancja ustawia rozmiar X, a druga zmienia na Y.

Aby zweryfikować ewentualne problemy z zapisem do bazy danych, proszę o przesłanie danych diagnostycznych przez formularz kontaktowy, kontynuując korespondencję z InsERT pod numerem zgłoszenia INS-593468.

Edytowane przez Przemysław Werner
Link to postu

Udało mi się powtórzyć problem - już dawno miałem takie podejrzenia, ale brakowało czasu na testy. Otóż loguję się do mojego nexo z dwóch komputerów (naprzemiennie, a nie równocześnie). Jeden z nich ma rozdzielczość 1920x1080 (16:9) a drugi ma jeszcze starszy monitor o rozdzielczości 1280x1024 (5:4). Najczęściej pracuję na tej większej rozdzielczości i tam rozciągam okno instynktu. Gdy przesadzę z szerokością, to po zalogowaniu się na komputerze z mniejszą rozdzielczością okazuje się, że okno nie zmieściłoby się na ekranie i to jest ten moment: nexo zamiast zmniejszyć okno do maksymalnej możliwej rozdzielczości na tym monitorze, to resetuje rozmiar do domyślnego.

 

@Bartek Walter - czy również loguje się Pan na dwóch różnych komputerach z różnymi rozdzielczościami?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.11.2020 o 20:50, Jacek Izydorczyk napisał:

 Gdy przesadzę z szerokością, to po zalogowaniu się na komputerze z mniejszą rozdzielczością okazuje się, że okno nie zmieściłoby się na ekranie i to jest ten moment: nexo zamiast zmniejszyć okno do maksymalnej możliwej rozdzielczości na tym monitorze, to resetuje rozmiar do domyślnego.

Potwierdzam, takie zachowanie jest powtarzalne. Będziemy pracować nad poprawką, prawdopodobnie do wersji 35.

  • Dziękuję 1
Link to postu

@Jacek Izydorczyk prosze wybaczyc poźną odpowiedź.

szczerze mówiąc zmiany rozdzielczości były moim pierwszym podejrzanym, ponieważ są dni, że wielokrotnie loguje się poprzez pulpit zdalny i rozdzielczość za każdym razem ulega zmianie (2048x1152 i 1920x1080) i był moment, kiedy uznawałem to za przyczynę, natomiast tak, jak napisałem w pierwszym poście - zmiana szerokości okna instynktu występuje w trakcie pracy na tym samym komputerze, bez jakichkolwiek użytkowników logujących się zdalnie lub lokalnie.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

widzialem w changelogu informacje nt. tej poprawki, ale niestety w wersji 36.0.1 problem nadal u mnie istnieje.

 

zaczalem zwracac uwage na to, kiedy szerokosc instynktu sie resetuje i w tej chwili problem potrafi pojawic sie nawet w trakcie pracy nad tym samym, nieprzerwanie otwartym ZK (jeden uzytkownik, lokalnie, nie poprzez pulpit zdalny).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...