Skocz do zawartości

Nowa wersja forum i nowe problemy

Polecane posty

Po dzisiejszej aktualizacji forum:

1. Zniknęła możliwość takiego ustawienia kanału, aby po kliknięciu w dany wątek otwierał się on w miejscu od którego są nowe posty.

2. Przeglądając wątek w wersji na telefon nie ma informacji o tym, kto napisał dany post - jest tylko zdjęcie profilowe.

Proszę o przywrócenie tych funkcji :)

 

Jest jeszcze jedna rzecz, która przeszkadza mi od zawsze: chciałbym, aby przeglądając wątek, nad każdym postem był zawarty tytuł wątku. Czy jest taka możliwość? I ewentualnie jeszcze informacji o tym, z jakiego działu forum pochodzi ten wątek.

Link to postu

Ja używam Tapatalka i tu widać kto napisał, za to co kilka wejść na forum następuje zwis i jedynym co pomaga to usunąć forum z listy obserwowanych i ponownie podłączyć.
Inne fora które czytam przez Tapatalka nigdy takiego zwisu nie miały, tu jest codziennie.

Wysłane z mojego moto g(6) play przy użyciu Tapatalka

Link to postu

W moim odczuciu zmiana wyglądu na minus - jest zdecydowanie mniej czytelnie (motyw ciemny). Zawsze zastanawiam się w tego typu przypadkach, po co zmieniać coś co zdaje egzamin. Było przejrzyście, czytelnie, a przeglądanie przyjemne dla oczu. Teraz jest paskudnie - niebieski na szarym wygląda odpychająco. Autorom zmian (po wytrzeźwieniu) sugeruję powrót w ciemnym motywie do granatu i bieli. 

Link to postu
13 minut temu, Łukasz W. napisał:

Może nie od razu powrót do poprzedniego, ale rzeczywiście, zwłaszcza przy cytowaniu motyw ciemny wygląda naprawdę nieczytelnie.

Wrzucam screena z jednego z tematów z forum w motywie ciemnym:

image.png.3526a87bd1a3e52bbb022352741bacb5.png

Dlaczego nie od razu? Co według Ciebie przemawia za pozostaniem przy tym wyglądzie? Poprzedni ciemny motyw sprawiał, że forum było najczytelniejszym jakie znam. Granat i biel, żadnych szarzyzn tego rodzaju. Nie dość, że za oknem szaro i pochmurno, to wchodząc teraz na forum mam wrażenie, że idealnie odzwierciedla ono tę porę roku.

Link to postu
53 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

Dlaczego nie od razu?

Niestety nie korzystałem ze starego ciemnego motywu (aż dziwne, że nie szukałem, bo wszędzie indziej mam ustawione ciemne) więc nie wiem jak kontrastowo to wyglądało.

 

Zmiany w wyglądzie i interfejsie są wszędzie, i często użytkownicy się o nich negatywnie wypowiadają (jak np. kiedyś Allegro) ale koniec końców każdy się "przyzwyczaja".

 

Nie wiem, czy to tylko zmiana motywu, czy również jakaś głębsza aktualizacja kodu, ale ewidentnie wiele elementów jest do poprawy - zarówno brakujące funkcję (aktualizacją powinno dodawać się nowe a nie usuwać stare) - jak i kolory w ciemnym motywie (tutaj odnoszę wrażenie, że ktoś, kto to testował w ogóle nie sprawdził działania ciemnego motywu).

Link to postu
1 minutę temu, Łukasz W. napisał:

Niestety nie korzystałem ze starego ciemnego motywu (aż dziwne, że nie szukałem, bo wszędzie indziej mam ustawione ciemne) więc nie wiem jak kontrastowo to wyglądało.


Akurat mam od kilku dni ciągle odpaloną jedną zakładkę jeszcze ze starym motywem. Zerknij jak to wyglądało i napisz, która kolorystyka jest dla Ciebie bardziej czytelna i przyjemna dla oka?

 

image.thumb.png.30ce92374deb271a42f97cb491db0391.png

 

5 minut temu, Łukasz W. napisał:

Zmiany w wyglądzie i interfejsie są wszędzie, i często użytkownicy się o nich negatywnie wypowiadają (jak np. kiedyś Allegro) ale koniec końców każdy się "przyzwyczaja".

 


Zgoda - nie neguję tego. Przykład OLX - też psioczyłem, a ostatecznie jestem już przyzwyczajony. W przypadku forum Insertu też zapewne tak by się stało. Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka. Tylko pytanie - po co? Po co zmieniać coś, co wszystkim odpowiadało (cały czas mówię o motywie ciemnym), tylko po to, żeby ponarzekać na zmiany, do których w konsekwencji i tak się przyzwyczaimy?

Link to postu
5 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Tylko pytanie - po co? Po co zmieniać coś, co wszystkim odpowiadało (cały czas mówię o motywie ciemnym), tylko po to, żeby ponarzekać na zmiany, do których w konsekwencji i tak się przyzwyczaimy?

Pewnie tak jak Bartek pisał, aktualizacja funkcjonalna wgrywa domyślne wzorce, które trzeba za każdym razem edytować (jak wiadomo dostawcą usługi forum jest Invision Community, a nie Insert) - podobnie jest z wzorcami wydruku w Subiekcie, jednak tam można zostać przy starych (chyba że np pola własne v2, ale to raczej rzadko się zmienia)

 

Niestety tak jak piszesz, stary był bardziej przejrzysty, ale wygląda na to, że to nie Insert wymusił zmianę wyglądu.

Nie zmienia to jednak faktu, że tak duża firma jak Insert mogłaby po aktualizacji forum zadbać przynajmniej o podstawową przejrzystość.

 

Może są jakieś inne aktualne wzorce dostarczane przez Invision Community, które nie mają błędów takich jak brak nicku na urządzeniach mobilnych, lub niebieskie litery na granatowym tle przy cytowaniu?

 

PS. Jakoś tak bronię tutaj Insertu chyba dlatego, że po różnych aktualizacjach Subiekta jak coś się zmienia, to zawsze u mnie firmie jest to samo - że było dobrze, po co to zmieniać - a te wszystkie "marudzenia" są kierowane do mnie :)

Link to postu
19 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Teraz jest paskudnie - niebieski na szarym wygląda odpychająco. Autorom zmian (po wytrzeźwieniu) sugeruję powrót w ciemnym motywie do granatu i bieli. 

Tego typu wypowiedzi (o wytrzeźwieniu) są jeszcze bardziej odpychające niż niebieski na szarym. Co do kolorystyki, to się z Panem zgadzam - lista tematów nie wygląda dobrze.

 

7 godzin temu, Łukasz W. napisał:

Może nie od razu powrót do poprzedniego, ale rzeczywiście, zwłaszcza przy cytowaniu motyw ciemny wygląda naprawdę nieczytelnie.

To nie jest problem z cytowaniem, tylko z wklejaniem sformatowanej (co do koloru) treści do posta i występował już w poprzedniej wersji. Forum musiałoby w locie zmieniać formatowanie, ale obawiam się, że silnik w ogóle nie ma takiej możliwości. Dla przykładu: jeśli w Wordzie (na białym tle) napiszę "abc", ale kolor pozostawię na "Automatycznie", to mam tak:

abc

a gdy zmienię kolor na czarny (w Wordzie bez wizualnej różnicy), to mam tak:

abc

No i to samo dzieje się przy wklejaniu treści z innych stron. Po wklejeniu pojawia się pod spodem tworzonego posta link "usuń formatowanie", ale Ci, co używają jasnego motywu nie dostrzegają różnicy i nie klikają w ten link.

 

7 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Dlaczego nie od razu? Co według Ciebie przemawia za pozostaniem przy tym wyglądzie?

To nie jest tak, że komuś się nudziło i zmienił sobie wygląd. Została wykonana aktualizacja silnika forum z zupełnie innych, ważnych powodów. Zmiana wyglądu, to raczej skutek uboczny. Niestety, z posta, który zacytował @MARCIN e-kupowanie.pl wynika, że raczej tak pozostanie, co też mnie trochę martwi.

5 godzin temu, Łukasz W. napisał:

Jeżeli chodzi o wstawianie kodu to również wygląda to fatalnie

No tak, z tego samego powodu, co wyżej - wklejany tekst był sformatowany, tzn. konkretnie miał określoną kolorystykę. Ciekawe, czy ten problem dało by się jakoś rozwiązać, bo jest to uciążliwe.

11 minut temu, Łukasz W. napisał:

Nie zmienia to jednak faktu, że tak duża firma jak Insert mogłaby po aktualizacji forum zadbać przynajmniej o podstawową przejrzystość.

Podpisuję się :)

Link to postu
Godzinę temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Tego typu wypowiedzi (o wytrzeźwieniu) są jeszcze bardziej odpychające niż niebieski na szarym. Co do kolorystyki, to się z Panem zgadzam - lista tematów nie wygląda dobrze.


Jeśli kogoś uraziłem - przepraszam. Ale wierzę, że adresaci mają dystans. ?

 

Godzinę temu, Jacek Izydorczyk napisał:

To nie jest tak, że komuś się nudziło i zmienił sobie wygląd. Została wykonana aktualizacja silnika forum z zupełnie innych, ważnych powodów. Zmiana wyglądu, to raczej skutek uboczny. Niestety, z posta, który zacytował @MARCIN e-kupowanie.pl wynika, że raczej tak pozostanie, co też mnie trochę martwi.


Rozumiem - błędnie w takim razie założyłem, że to zmiana celowa, a nie skutek uboczny.  Tak czy siak - aktualnie jest, niestety, kaszana.

Link to postu
W dniu 27.11.2020 o 21:52, Jacek Izydorczyk napisał:

Po dzisiejszej aktualizacji forum:

1. Zniknęła możliwość takiego ustawienia kanału, aby po kliknięciu w dany wątek otwierał się on w miejscu od którego są nowe posty.

Wprowadziliśmy zmianę, która powinna rozwiązać ten problem.

W dniu 27.11.2020 o 21:52, Jacek Izydorczyk napisał:

2. Przeglądając wątek w wersji na telefon nie ma informacji o tym, kto napisał dany post - jest tylko zdjęcie profilowe.

Proszę o przywrócenie tych funkcji :)

Faktycznie, wygląda to źle. Poprawiliśmy. 

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 27.11.2020 o 22:36, Andrzej Kubik napisał:

... co kilka wejść na forum następuje zwis i jedynym co pomaga to usunąć forum z listy obserwowanych i ponownie podłączyć.
Inne fora które czytam przez Tapatalka nigdy takiego zwisu nie miały, tu jest codziennie.

Osobiście tego problemu nie powtarzam, ale oczywiście przyjrzymy się temu. 

Link to postu
W dniu 28.11.2020 o 01:11, Zdzisław Bal napisał:

W moim odczuciu zmiana wyglądu na minus - jest zdecydowanie mniej czytelnie (motyw ciemny). 

 

23 godziny temu, Łukasz W. napisał:

Może nie od razu powrót do poprzedniego, ale rzeczywiście, zwłaszcza przy cytowaniu motyw ciemny wygląda naprawdę nieczytelnie.

Niestety pełny powrót do poprzedniego motywu nie jest możliwy. Do połowy nadchodzącego tygodnia postaramy się wdrożyć usprawnienia w istniejącym ciemnym motywie, upodobniając go do poprzednika. 

Link to postu
W dniu 28.11.2020 o 19:15, Zdzisław Bal napisał:

Nadal nie wiemy, co było powodem zmiany kolorystyki, a o nią się tutaj rozchodzi. Czy zmiana kolorów koliduje z aktualizacjami forum? Nie wiem, wydaje mi się, że nie. Który ciemny motyw odpowiada Ci bardziej?

 

W dniu 28.11.2020 o 20:39, Łukasz W. napisał:

Niestety tak jak piszesz, stary był bardziej przejrzysty, ale wygląda na to, że to nie Insert wymusił zmianę wyglądu.

Poprzedni szablon był mocno zmodyfikowaną przez nas wersją jakiegoś szablonu domyślnego. Niestety aktualizacja forum w wielu przypadkach łamie kompatybilność takich szablonów i proces aktualizacji oraz ponownego dostosowywania szablonu do nowych funkcji forum zajmuje bardzo dużo czasu. A aktualizacje forum są dość częste. W związku z tym decyzja o pozostaniu przy domyślnym szablonie forum.

  • Smutny 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...