Skocz do zawartości

Sello 1,37,2 Coś popsułam. Ratujcie.

Polecane posty

Cześć ?

Dawno tu nie byłam bo jakoś dawałam sobie radę ze wszystkim ale musiał nastać ten dzień, że coś popsułam.

W piątek zaktualizowałam Sello do wersji 1,37,2  i raczej na pewno nie zrobiłam wcześniej archiwizacji - zapomniałam.

I dziś po włączeniu programu jak w załącznikach.

1. tak się odpala Sello

2.tu zaznaczyłam kwadracik ,,przeprowadź aktualizację"

3.i clou moich poczynań ,,Nie udało się wykonać........ " itd

 

Jak mam to nareperować. Być może są tu forum wskazówki ale nawet nie mam siły wyszukać tego...załamka. A żeby było ciekawiej dawno nie robiłam archiwizacji Sello

Pomożecie ? ?

 

Dodam jeszcze że wcześniej pojawiał mi się taki komunikat jak Koledze w innym temacie  ,,Błąd zapisu do bazy danych" ale nie miałam czasu się temu przyjrzeć.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez Olga H
Link to postu

Hejka :)

Walczę. Ale niestety poległam znowu. ?

Po moich przedwczorajszych kombinacjach opiszę co dziś po kolei zrobiłam. Najpierw zajrzałam do programu serwisowego i tam zobaczyłam że jest tam jedna wersja bazy Allegro 1,36.

Odinstalowałam wersję 1,37,2 i pomyślałam, że powinnam wrócić znów do wersji 1,36. ( nie tych późniejszych ) Zrobiłam czyszczenie bazy ( choć nie jestem pewna czy ten proces się udał ale o tym później ) Zrobiłam archiwizację i ponownie zainstalowałam 1_37_2.  Odpaliło się ok - załącznik nr 3,

 

później zaznaczyłam okienko wykonaj kopie bazy danych i wyskoczył mi komunikat - załącznik nr 2, czy wykonać aktualizacje bazy - zaznaczyłam TAK,

wyskoczyło okienko załącznik nr 4 - czy wykonać ,,konwersję" i nie byłam pewna co nacisnąć TAK czy NIE bo jak widać w komunikacie nie zalecane jest takie działanie, a więc kliknęłam NIE bo nie daj Boże coś napsuję gorzej ?

i na koniec okienko - załącznik nr. 5

 

Teraz jak wchodzę do programu serwisowego to jest jakby pusto ( nie ma tych zielonych linii)

 

Co dalej ?

 

 

3.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

10.jpg

Edytowane przez Olga H
Link to postu

Jeśli kopia bazy danych została zrobiona, to właśnie przy kolejnej aktualizacji do 1.37.2 pojawi się to okienko, informujące że można pominąć tworzenie kopii zapasowej (która się wcześniej nie powodziła) więc tam należy wcisnąć TAK. Informacja o tym, że taka operacja nie jest zalecana bierze się stąd, aby ktoś przez przypadek nie zrobił sobie bałaganu, gdy np wykonał kopię zapasową rano a aktualizację robi wieczorem - w międzyczasie utracone mogły by być wszelkie zmiany zrobione przez cały dzień.

 

Jeśli jednak jest to świadoma decyzja, archiwizacja została zrobiona przed chwilą (jest świeża), to tutaj właśnie można pominąć tworzenie kopii podczas aktualizacji bazy.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dziękuję Bartku za podpowiedź. Uff.. udało się ?

Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz jak wchodzę do programu serwisowego to po tych wszystkich moich manewrach jest tylko jeden pasek ( ten niebieski z wersją bazy 1,370 i rozmiarem bazy w moim przypadku wielkość 7052 MB ). wydaje mi się, że wcześniej tych niebieskich pasków bywało więcej.

I w ,,zdjęciach niepowiązanych" nie ma zielonego paska, który u mnie zawsze był dość długi. Czy wszystko jest u mnie ok ?

Jeszcze raz dzięki :)

baza danych.jpg

  • Lubię to 1
Link to postu

Jeśli mowa o pierwszym zrzucie ekranu, to są na nim pokazane bazy danych Sello, które są podłączone do serwera. Jeśli zostały odłączone to nie będzie ich tutaj wiać. Mogły to być kopie zapasowe wykonane przy poprzednich aktualizacjach, ewentualnie były to bazy z innego serwera (umieszczone na innym komputerze).

 

Czy w bazie Sello są wszystkie dane, które być powinny?

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...