Skocz do zawartości

Przygotowanie Subiekta do pełnej księgowości

Polecane posty

4 godziny temu, Arkadiusz Grabowski napisał:

Proszę o porady co ustawialiście w Subiekcie mając JDG przechodząc z KPiR na pełne księgi. 

 

3 godziny temu, Kamil Goleń napisał:

Cała kwestia księgowości leży po stronie Rewizora, to od zawartych w nim schematów importu i dekretacji wszystko zależy.

No nie, zdecydowanie tak nie jest, cały czas wszystkim powtarzam, że księgowość zaczyna się od Subiekta / handlu i gromadzonych w nim danych, które to dopiero można wykorzystać w księgowości, jeśli nie zadba się o dane źródłowe to później księgowość nie będzie mogła ich automatycznie importować (na przykład błędne kategorie dokumentów) lub w ogóle nie będzie mogła zaimportować (na przykład rozliczanie przez skojarzenie zamiast stosowania kompensat).

 

Z takich podstawowych zmian po stronie Subiekta to:

  • odebranie uprawnień do poprawy dokumentów przekazanych do księgowości
  • ustawienie domyślnych kategorii dokumentów
  • wyłączenie formy płatności "Zapłacono przelewem"
  • uporządkowanie rozrachunków, aby były zgodne z BO i ich pełne prowadzenie

 

4 godziny temu, Arkadiusz Grabowski napisał:

Oczywiście Rewizora kupuje.

Polecam "wdrożyć" zamiast "kupić", forum nie zastąpi tego procesu.

 

3 godziny temu, Arkadiusz Grabowski napisał:

Masz moze takie schematy importu?

Kolega oferuje bazę wzorcową za 1000 zł netto, jeśli będzie Pan zainteresowany to przekażę kontakt.

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Lubię to 1
Link to postu

Daniel oczywiście ma rację, porządek w Subiekcie to podstawa wdrożenia Rewizora.
Natomiast metoda "kupić Rewizora i skopiować schematy", czy mówiąc po wojskowemu "rozpoznanie bojem", to z kolei podstawa do narobienia bałaganu w Rewizorze.
Za rok przeniesienie bilansu na rok następny pokaże cuda.
Sorry ale programy księgowe albo się wdraża albo się żałuje.

  • Haha 1
Link to postu

Tak, 1000 PLN netto lub 1600 z dodatkowymi zestawieniami. Do bazy wzorcowej jest instrukcja. Jednak jeśli to ma być Rewizor uruchomiony na bazie Subiekta GT to będzie do tego też potrzebne wdrożenie samej bazy,  ponieważ istnieją już jakieś kategorie w słowniku i trzeba je uzgodnić, jak i ręcznie wgrać rozszerzenia powiększające standardową funkcjonalność.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Po części ma Pan racje. Ale to nie znaczy, że baza wzorcowa, którą mamy przygotowaną, nie jest elastyczna i nie podlega modyfikacją celem dostosowania jej do konkretnego przypadku wdrożenia.

Choć gwarantuje Panu, że tutaj będą dwie szkoły, Otwocka i Falenicka. I ta druga będzie mówiła, że może być szablon, który pokryje 80% potrzeb. I ja też się z tym zgodzę, bo mam na koncie kilkaset wdrożeń księgowych i wiem co przygotowałem i o czym piszę.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...