Skocz do zawartości

Sello nie wystaiwa FV z powodu że towary są nie powiązane błąd 0x80004001

Polecane posty

Opisze od początku

 

1. miałem 8 tyś aukcji ( w każdej miałem indywidualny numer w pozycji  "sygnatura" )

2. Zainstalowałem sello  i pobrałem dane aukcji

3 zainstalowałem nexo i dodałem asortyment zbiorczo w pozycji symbol mam ten sam co w sygnatura w  aukcji

4. podłaczyłem sello do nexo i połączenie jest ok ( zewnętrzny system sprzedazy )

5. pobrałem dane do sello z nexo za pomocą wyślij odbierz.

6. kazdej aukcji przypisałem towat

 

podczas wystawiania fv w sello pisze ze towary nie są powiązane również w zakładce towary w sello nie ma powiązania towarów z nexo ( pole jest puste )

jeśli chce powiązać towar z nexo pisze że :

 

" operacja nie zaimplementowana błąd 0x80004001

2020-12-03.png

Link to postu
1 godzinę temu, Marek Kaźmierkiewicz napisał:

1. miałem 8 tyś aukcji

I były w Sello czy to nowa instalacja Sello? Jeśli wcześniej już było używane Sello to skąd konieczność ponownego wiązania towarów?

 

1 godzinę temu, Marek Kaźmierkiewicz napisał:

6. kazdej aukcji przypisałem towat

Czy możesz pokazać jak to wygląda w AUKCJE > TRWAJĄCE?

Link to postu

A czy te błędne transakcje - z komunikatem o niepowiązaniu towaru - są z czasu przed powiązaniem aukcji z towarami czy z momentu po wykonaniu powiązań aukcja>towar?

 

Czy gdy otworzysz taką transakcję jest w niej oznaczenie [J] przy pozycji towarowej w osobnej kolumnie?

Link to postu

aukcje zostały powiązane s towarami wcześniej ale  w sekcji towary nie było powiązania z subiektem dopiero dzisiaj mi się udało to zrobić

 

w tranzakcji jest to zaznaczone jako towar jednorazowy poniżej screa

podaaje że towar nie powiązany

 

towar jest powiązany ale brak tranzakcji

 

może usunę bazy dodam towary do subiekta czystego

zainstaluje na nowo sello pobiore dane i moze wtedy zadziaała?

Nie mam przymusu ratowania bazy,

 

A właśnie w subiekcie jako asortyment jest tylko nazwa towaru jego sygnatura  i tyle nie ma cen wszędzie jest 0

 

285582603_2020-12-03(5).thumb.png.ada72ce8aa37238952c888862a859311.pngn

2020-12-03 (6).png

2020-12-03 (7).png

Link to postu
Godzinę temu, Marek Kaźmierkiewicz napisał:

towar jest powiązany ale brak tranzakcji

Jeśli jest oznaczony jako JEDNORAZOWY to w TRANSAKCJI nie jest powiązany.

 

To oznacza, że TRANSAKJE pobrały się ZANIM ustawiłeś wszystkie powiązania. Jeśli to możliwe w Twoim wypadku to najlepiej usunąć TRANSAKCJE deletem i ponownie pobrać dane z allegro z okresu, gdy były te zakupy. Celem jest ustawienie w TRANSAKCJI towarów subiektowych. Towary JEDNORAZOWE są wstawiane przy braku powiązań i chociaż mają nazwę towaru z Sello, to nie są połączone z Subiektem - można je podmienić także ręcznie usuwając t. jednorazowy a dodając t. kartotekowy w otwartej TRANSAKCJI.

 

Możesz na próbę usunąć jedną TRANSAKCJĘ deletem i pobrać ponownie (zakładam, że to nie b. stare zakupy, których już nie ma w dzienniku allegro).

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Najlepiej usunąć dzisiejszą i pobrać jeszcze raz dzisiejsze transakcje. Z dziennika nie pobierzesz ponownie już raz pobranych.

Tutaj problemem nie jest powiązanie towar Sello - towar Subiekta, tylko towar w transakcji - towar w Sello. W transakcji pojawił się towar jednorazowy, bo została ona  pobrana zanim aukcje były powiązane z towarami Sello. Można zatem albo ponownie pobrać te transakcje, usuwając je wcześniej, albo podmienić towar jednorazowy w transakcji na towar z kartoteki Sello.

Link to postu

To jest chore nie da się usunąć tranzakcji bo ma podłaczony towar , rozłączyłem wszystkie towaary teraz nie mogę zbiorczo usunąć tranzakcji bo mają paczki ,

paczek zbiorczo nie mogę usunąć tylko po 1 , a mam ich tysiąć kasowanie 1 linijki to porażka trfa bardzo długo ,

nie da sie tego zrobić strasznie powolne to nexo

 

chyba jednak usunę całą bazę. dam znać co i jak poszło

Link to postu

A najlepiej proszę o info w jakiej kolejności to zrobić ?

 

1. Zainstalować nexo.

2. dodać asortyment

3. zaznaaczyć że to towary do sprzedaży internetowej

4. zainstaalować sello

5. połączyc z serwerem.

6 pobrać aukcje

7 połączyć towary z nexo

8. pobraać  tranzakcje

9. sprubować wystawoić FV

 

 

Proszę o info czy kolejność niee zpowoduje problemów jak ostatnio ze pobrało się coś wcześniej niż pownno.

Link to postu
W dniu 3.12.2020 o 20:32, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

I były w Sello czy to nowa instalacja Sello? Jeśli wcześniej już było używane Sello to skąd konieczność ponownego wiązania towarów?

 

Czy możesz pokazać jak to wygląda w AUKCJE > TRWAJĄCE?

nie aukcji nie było w sello to nowa czysta instalacja, n ajednej z fotek widać trawające ja najpierw mia lem aukcje potem odpaliłem selo a na końcu nexo gdzie na samym koncu dodałem 4 tyś asortymentów bo baza była pusta

Link to postu

Ja ....p ....le to jakieś chore jest.

 

No dobra już nie mam nexo ale GT znaczenia nie ma baza połaczona

towary dodane

selo ma towary zaraz dodam fotki

fv już wystaiwa ale część towarów dalej jest jednorazowa ?

 

Teraz mam pytanie czemu część towarów nie ma powiązania allego atki znaczek a w polu PRODUKT

Dodam że do każdej aukcji jest produkt aukcji jest ok 6500 towarów w sello i gt 3200

częsc jest wystawiona w 2 rożnych cenach

 

jak powiązać to z produktem allegro

2020-12-06 (2).png

Link to postu
W dniu 5.12.2020 o 09:30, Marek Kaźmierkiewicz napisał:

nie da się usunąć tranzakcji bo ma podłaczony towar

Takiego ograniczenia nie ma. Raczej chodzi o paczkę, która referencjonuje transakcję i nie można jej usunąć przed usunięciem paczki.

W dniu 5.12.2020 o 09:32, Marek Kaźmierkiewicz napisał:

1. Zainstalować nexo.

2. dodać asortyment

3. zaznaaczyć że to towary do sprzedaży internetowej

4. zainstaalować sello

5. połączyc z serwerem.

6 pobrać aukcje

7 połączyć towary z nexo

8. pobraać  tranzakcje

9. sprubować wystawoić FV

W zasadzie najistotniejsze w tych punktach jest:

1. Dodać asortyment w nexo

2. zaznaczyć do serwisu

3. pobrać go do Sello

4. Pobrać w Sello aukcje (bez transakcji)

5. powiązać aukcje z towarami Sello

6. Pobrać transakcje

 

Warto zrozumieć jak działa mechanizm powiązań. Poniżej w wątku jest wyjaśnienie wielu kwestii związanych z tymi powiązaniami:

 

12 godzin temu, Marek Kaźmierkiewicz napisał:

Teraz mam pytanie czemu część towarów nie ma powiązania allego atki znaczek a w polu PRODUKT

A czy te aukcje są powiązane z produktem na Allegro?

Produkt Allegro i towar Sello to są dwie niezależne rzeczy - opisane również w wątku podlinkowanym wyżej.

 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...