Skocz do zawartości

Dekretacja według schematu importu

Polecane posty

Po wykorzystaniu metody VatManager.DekretujWgSchematu niestety nie udało się stworzyć poprawnego dekretu.
W aplikacji Rewizor wszystko działa bez problemu jednak w przypadku Sfery przy próbie zapisu pojawia się błąd "Błąd zapisu do bazy danych".
Poza tym zauważyłem, że w zakładce VAT dekretu widnieje tylko jedna stawka VAT (ta która została wcześniej wypełniona w ewidencji VAT). W przypadku aplikacji Rewizor i dekretowania wg schematu mamy wszystkie stawki nawet te z kwotą 0.
Po przełączeniu na zakładkę VAT i naciśnięciu "Zapisz" pojawia się komunikat "Suma zapisów na konta powiązane z VAT jest różna od kwoty VAT na dokumencie VAT. Czy kontynuować zapisywanie dokumentu?". Po potwierdzeniu znowu pojawia się błąd zapisu do bazy danych.

Z góry dziekuję i pozdrawiam.

 

Link to postu

Nie zadał Pan żadnego pytania, nie pokazał kodu (nie wiadomo, cze schemat jest wybierany automatycznie czy wskazywany), nie pokazał Pan tego o czym pisze... Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie co się dzieje od strony bazy danych i co kryje się pod komunikatem programu, być może to naprowadzi na przyczynę problemu. Ktoś inny mógłby też spróbować powtórzyć problem u siebie (może to zrobię w tak zwanym "wolniejszym czasie").

Link to postu

Kod wygląda następująco:

 

InsertGT.Produkt := gtaProduktRewizor;
InsertGT.Serwer := '(local)\insertgt';
InsertGT.Baza := 'TEST_DB';
InsertGT.Autentykacja := gtaAutentykacjaMieszana;
InsertGT.Uzytkownik := 'sa';
InsertGT.UzytkownikHaslo := InsertDodatki.Szyfruj('');
InsertGT.Operator_ := 'Kowalski Jan';
InsertGT.OperatorHaslo := InsertDodatki.Szyfruj('');

RewizorGT := InsertGT.Uruchom(gtaUruchomDopasuj, gtaUruchom)

VatDkr := RewizorGT.VatManager.DekretujWgSchematu(Null, VatDokId, 52);
VatDkr.Wyswietl(False);


Niezależnie od tego czy schemat zostanie wskazany bezpośrednio, czy też wybrany automatycznie, pojawia się wcześniej opisany błąd.
Dokument VAT został wprowadzony do systemu wcześniej.

 

Nie wiem czy to może mieć znaczenie:
  - testy przeprowadzamy na bazie demonstracyjnej oraz na licencji demo.
  - hasło użutkownika 'sa' na serwerze SQL nie jest ustawione tak samo jak hasło dla operatora w Rewizorze.

 

Pytanie brzmi: co może powodować błąd zapisu do bazy danych?
Gdzie i jak mogę sprawdzić co kryje się pod komunikatem programu? 


Załączam zrzuty ekranu okna, które się pojawia po wywołaniu "VatDkr.Wyswietl(False)":

01.png

02.png

03.png

Link to postu
3 godziny temu, STEFAN WRÓBLEWSKI napisał:

Nie wiem czy to może mieć znaczenie:
  - testy przeprowadzamy na bazie demonstracyjnej oraz na licencji demo.
  - hasło użutkownika 'sa' na serwerze SQL nie jest ustawione tak samo jak hasło dla operatora w Rewizorze.

Nie, to nie ma znaczenia.

  • Baza demo działa tak samo jak produkcyjna
  • Te dwa hasła dotycza czego innego i nie maja ze sobą związku
Link to postu
16 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Tak jak napisałem wcześniej, służą do tego narzędzia typu "profiler".

Sprawdziłem ten kod (przerabiając go na C#) i dostaję taki sam błąd. Niestety profiler w tym wypadku niewiele pomaga. Kończy się na pobraniu identyfikatora pozycji dekretu i nic wiecej nie widać. Mnie wygląda to tak jakby problem był na poziomie kodu, a nie bazy danych.

Link to postu

Dziękuję bardzo za wskazówki i czas poświęcony na mój problem.


Porównałem dwa obiekty typu Dekret: jeden wygenerowany za pomocą funkcji DekretujWgSchematu, a drugi "przeklikany" w aplikacji (opcja 'dekretuj' w menu na liście Ewidencji VAT). Zauważyłem, że pierwszy obiekt  (zwrócony przez DekretujWgSchematu) ma ustawiony atrybut 'SchematImportuId', a ten drugi nie. Ponadto atrybuty 'Kwota' i 'KwotaWaluta' mają wartość zero w przeciwieństwie do tego "przeklikanego".
Czy taka sytuacja może mieć wpływ na pojawienie się tego błędu?

Jeśli problem jest na poziomie kodu, a nie bazy danych, to gdzie mógłbym szukać rozwiązania?

Link to postu

No to już wiemy jak jest, a w uproszczeniu - nic z tego nie będzie.

Metoda VatManager.DekretujWgSchematu() może służyć do dekretacji FS do ewidencji VAT (bez zapisu na konta) ale nie do dekretacji zapisu z ewidencji VAT na konta.

I nie jest to błąd aktualnej wersji, tylko po prostu taka jest jej funkcjonalność, więc nie wiadomo czy i kiedy się to zmieni.

Link to postu

Ze swojej strony chciałem przeprosić za wprowadzenie w błąd, była to wyjątkowa sytuacja, gdzie z braku czasu (pracowity okres) nie sprawdziłem w praktyce otrzymanych informacji, a jedynie je przekazałem dalej i niestety okazały się błędne (metoda ta robi zupełnie coś innego niż można byłoby oczekiwać po jej nazwie i funkcjonalności programu).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...