Skocz do zawartości

Wiele kont allegro -> Sello -> aukcje

Polecane posty

Hej

Mam taki temat, prowadzę kilka kont na allegro, i też nadzoruję jedno "nie moje".

Z moimi nie ma problemu bo wszystko jest ładnie połączone i gra muzyka, ale chciałbym "moje aukcje" jakoś przenieść na "inne" konto którego ja osobiście nie jestem właścicielem.

Pytanie więc:

Czy jak posiadam wszystkie dostępy do konta innego właściciela (inna firma) i zrobię powiązanie ze swoim sello (nie wiem czy się tak da, że nie moja firma jest właścicielem licencji i konta) to jestem w stanie powiązać "cudze konto" z moim sello.

Jak się da to czy tylko w taki sposób abym nie zaśmiecał sobie bazy "nie moimi transakcjami" tylko mógł wystawiać aukcje na innym koncie jak to robię w przypadku moich własnych kont.

Czy może za dużo kombinuję i jest prostszy sposób export->import pomiędzy różnymi bazami sello.

Cała idea polega na oczywiście zmniejszeniu nakładu pracy w tworzenie aukcji tylko przeniesienie gotowych z jednego konta na inne.

 

Link to postu

Technicznie rzecz biorąc dla Sello to wszystko jedno jakie konta z jakich firm znajdują się w bazie. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Można takie konto dodać, powielić własne aukcje na to konto i je wystawić. Natomiast z transakcjami będzie gorzej, bo jeśli to konto będzie aktywne w momencie pobierania transakcji to pobiorą się i transakcje z niego. W zasadzie aby nie dopuścić do pobrania transakcji z tego konta trzeba by przestrzegać dość rygorystycznie tego, jakie dane są pobierane i jakie konta są w danym momencie aktywne.

Można też odebrać użytkownikowi prawa do pobierania transakcji z danego konta i logować się na tego użytkownika. Będzie to jednak skutkować pojawianiem się błędów związanych z brakiem uprawnień przy pobieraniu transakcji, no i po zalogowaniu się na konto Szefa, który ma wszystkie uprawnienia transakcja takie mogą się pobrać.

 

Inna możliwość to utworzenie osobnej bazy dla tego konta. W takiej bazie można dodać sobie własne konto i pobrać z tego konta aukcje a następnie wystawić je na tym innym koncie. Czyli ta baza służyłaby tylko do przenoszenia aukcji z jednego konta na inne. Na niej nie pobierało by się transakcji w ogóle. Minus jest taki, że użycie tego samego konta na dwóch bazach będzie powodować wzajemne podbieranie sobie tokenów dostępowych do Allegro - trzeba będzie po przepięciu się na drugą bazę autoryzować ponownie konto w oknie zarządzania kontami i licencjami.

 

Link to postu

No właśnie tego się obawiałem, obie firmy działają na sello i obie mają aktywne konta. Zabawa polegała na wymianie aukcjami bez konieczności importowania transakcji w obie strony. Ciągłe aktywowanie kont nie wchodzi zbytnio w grę (przynajmniej w tym okresie). Nie ma jakiejś opcji export->import ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...