Skocz do zawartości

Masowe oznaczenie "FP" dla JPK VAT - wybiórcze pomijanie faktur

Polecane posty

Czy jest jakiś algorytm, który celowo pomija niektóre z zafiskalizowanych faktur i oznaczonych następnie do masowego dodania znacznika "FP" w Operacje -> Oznaczenia dla JPK VAT -> FP?

Pytam, ponieważ przy pierwszej takiej aktualizacji (dodaj oznaczenie "FP") pominęło mi kilkanaście procent faktur (a cała procedura trwała kilka godzin), z czego 100% z nich jest zafiskalizowanych.

Próbując ponownego masowego oznaczania, udało się oznaczyć ok 10% z pozostałych, a 90% pominęło (np. 15 faktur ze 150). Ze 135 pozostałych faktur, w kolejnej próbie znowu oznaczyło kolejnych kilkanaście, i tak dalej i tak dalej. Każda inna masowa zmiana w Subiekcie po prostu działa w 100%, a tutaj jest jakiś problem i bardzo chciałbym wiedzieć z czego wynika (na ten moment jednorazowe zadanie powtarzać muszę kilkanaście razy, aby oznaczyć je wszystkie z coraz to mniejszą ilością pozostałych faktur).

Edytowane przez Jarosław Żuk
Link to postu
19 minut temu, Jarosław Żuk napisał:

Czy jest jakiś algorytm, który celowo pomija niektóre z zafiskalizowanych faktur i oznaczonych następnie do masowego dodania znacznika "FP" w Operacje -> Oznaczenia dla JPK VAT -> FP?

Oczywiście, że nie ma takiego algorytmu typu "pomiń niektóre zafiskalizowane faktury", pomijane są tylko faktury skorygowane, ale jak rozumiem to nie ich dotyczy problem skoro są oznaczane przy kolejnej próbie.

 

20 minut temu, Jarosław Żuk napisał:

Pytam, ponieważ przy pierwszej takiej aktualizacji (dodaj oznaczenie "FP") pominęło mi kilkanaście procent faktur (a cała procedura trwała kilka godzin), z czego 100% z nich jest zafiskalizowanych.

Próbując ponownego masowego oznaczania, udało się oznaczyć ok 10% z pozostałych, a 90% pominęło (np. 15 faktur ze 150). Ze 135 pozostałych faktur, w kolejnej próbie znowu oznaczyło kolejnych kilkanaście, i tak dalej i tak dalej. Każda inna masowa zmiana w Subiekcie po prostu działa w 100%, a tutaj jest jakiś problem i bardzo chciałbym wiedzieć z czego wynika (na ten moment jednorazowe zadanie powtarzać muszę kilkanaście razy, aby oznaczyć je wszystkie z coraz to mniejszą ilością pozostałych faktur).

Nie spotkałem się z takimi problemami, a sam osobiście dla klientów wykonywałem wiele takich zmian, takie problemy należy zanalizować w miejscu ich występowania, czyli na Pana bazie danych, jeśli rzeczywiście "bardzo chciałby Pan wiedzieć" to proszę zgłosić problem do swojego serwisanta jeśli nie zadbał Pan o takie wsparcie to proszę poszukać, może Pan Paweł będzie chciał pomóc.  

Link to postu
1 minutę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Oczywiście, że nie ma takiego algorytmu typu "pomiń niektóre zafiskalizowane faktury", pomijane są tylko faktury skorygowane, ale jak rozumiem to nie ich dotyczy problem skoro są oznaczane przy kolejnej próbie.

 

Nie spotkałem się z takimi problemami, a sam osobiście dla klientów wykonywałem wiele takich zmian, takie problemy należy zanalizować w miejscu ich występowania, czyli na Pana bazie danych, jeśli rzeczywiście "bardzo chciałby Pan wiedzieć" to proszę zgłosić problem do swojego serwisanta jeśli nie zadbał Pan o takie wsparcie to proszę poszukać, może Pan Paweł będzie chciał pomóc.  

Panie Danielu, jak się okazuje, problem ostatecznie dotyczy faktur skorygowanych, z tymże po drodze było jeszcze trochę faktur, które nie były korygowane i teraz ich lista ze 150 zmalała do ok 80 i są to wyłącznie skorygowane faktury (jednak tamte były oznaczane razem z tymi niemal 10x z rzędu).
Czy jest jakiś sposób (bez kasowania korekt), by móc oznaczyć owe faktury jako FP? Oznaczam je z opóźnieniem, ale jednak dążę do wprowadzenia prawidłowego dla nich oznaczenia (są zafiskalizowane).

Link to postu
8 godzin temu, Jarosław Żuk napisał:

Czy jest jakiś sposób (bez kasowania korekt), by móc oznaczyć owe faktury jako FP?

W wersji 1.65 "Umożliwiono zmianę oznaczeń dla JPK na fakturze, do której wystawiono korektę.". Niestety "Możliwość nie jest dostępna w operacjach zbiorczych.".

  • Lubię to 1
Link to postu
23 godziny temu, Jarosław Żuk napisał:

Oznaczam je z opóźnieniem, ale jednak dążę do wprowadzenia prawidłowego dla nich oznaczenia (są zafiskalizowane).

Ale dlaczego Pan taki robi, dlaczego dokłada Pan sobie pracy - dlaczego nie pozostawił Pan automatycznego oznaczania faktur zafiskalizowanych znacznikiem FP ?

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
5 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ale dlaczego Pan taki robi, dlaczego dokłada Pan sobie pracy - dlaczego nie pozostawił Pan automatycznego oznaczania faktur zafiskalizowanych znacznikiem FP ?

Widzę, że ten parametr mam włączony ale nie działa dla FS. Faktury ufiskalniane są nieco później niż moment generowania/drukowania i moment fiskalizacji nie ustawia tego parametru.

Link to postu

To przecież NIE jest poprawne zachowanie programu, nie ważne kiedy jest wykonywana fiskalizacja (zawsze jest to oddzielna operacja wykonywana niezależnie od zapisu dokumentu) oraz w jaki sposób jest wykonywana, w szczególnym przypadku status fiskalny może być ustawiony ręcznie - w każdej sytuacji znacznik FP powinien się ustawić. Osobiście trafiłem i zgłaszałem problem z ustawianiem znacznika podczas usuwania błędu rejestracji fiskalnej, ale zostało już poprawione w wersji 1.65.

 

Proszę opisać w jaki "dokładnie" sposób wykonuje Pan fiskalizację ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...