Skocz do zawartości

przekroczenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe

Polecane posty

Potrzebuję Waszej pomocy.

Jeden z moich pracowników (zatrudniony w czerwcu br.) przekroczył prawdopodobnie już w sierpniu tzw. 30-krotność. Dowiedziałam się o tym dzisiaj ? Czekam na decyzję ZUS. Wiąże się z tym zrobienie korekt list płac i DRA. Podzielcie się waszym doświadczeniem w tym temacie. Jak mam się do tego zabrać i jak dokonać właściwych korekt w Gratyfikant GT.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

Dziękuję za powyższą pomoc. Zapoznałam się z tymi tematami zaproponowanymi przez Pana. Poprawiłam wypłaty od sierpnia do grudnia, jednak mam kolejne wątpliwości jak w GT prawidłowo rozliczyć zaliczkę na podatek. Jeśli od sierpnia nie potrąciłam pracownikowi składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe to w stosunku do pierwotnej wypłaty zmieniła się wysokość składki zdrowotnej - i tu ok, bo zmianę wykażę w deklaracjach ZUS - ale zmieniła się również wysokość zaliczki na podatek - wzrosła. Jak rozwiązać ten problem. Mamy już nowy rok podatkowy. Pracownik z tytułu tych korekt powinien zapłacić prawie 700 zł podatku. Pytanie kiedy i jak. Jeśli zrobiłam nową wypłatę od 08 - 12/2020 to wyższy podatek zostanie wykazany na PIT11.

Proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...