Skocz do zawartości

Polecane posty

Wystawiam Faktury Vat marża . Od 01.10.2020 muszę wykazać w JPK powiązania Paragon z przyjęciem magazynowym . Czyli sprzedaż detaliczna -paragon (pozycje z paragonu z której umowy zakupu pochodzą ) Np. Paragon nr.100 z dnia 17.12.2020 jest 1 pozycja i została zakupiona Umowa (Pz) z dnia 06.06.2020. Czy jest taka możliwość takiego wydruku czy szybkiego sprawdzenia . ????  

Link to postu

 

12 godzin temu, Michał Podsiadły napisał:

Wystawiam Faktury Vat marża . Od 01.10.2020 muszę wykazać w JPK powiązania Paragon z przyjęciem magazynowym . Czyli sprzedaż detaliczna -paragon (pozycje z paragonu z której umowy zakupu pochodzą )

Nie rozumiem - raz pisze Pan o fakturach VAT marża, a po chwili o paragonach - sprzedaż marżową należy dokumentować fakturami VAT marża w module faktury sprzedaży, paragony nie posiadają przecież takiej funkcjonalności.

 

12 godzin temu, Michał Podsiadły napisał:

Np. Paragon nr.100 z dnia 17.12.2020 jest 1 pozycja i została zakupiona Umowa (Pz) z dnia 06.06.2020. Czy jest taka możliwość takiego wydruku czy szybkiego sprawdzenia . ????

Do wydruku i sprawdzenia można wykorzystać wzorce wydruku z dopiskiem "z rozbiciem na dostawy", lecz dla faktur marża nie ma gotowego takiego wzorca, jest taki wzorzec dla dokumentu WZ, ale może brakować na nim potrzebnych informacji (proszę sprawdzić). Wzorce wydruku można oczywiście zmodyfikować do swoich potrzeb, w takim zakresie poza programem, więc w praktyce należy skorzystać z usług serwisanta.

 

Do wyboru dostawy i jej podglądu służy rozbicie pozycji z Niebieskiego Plusa, rozbicie na dostawy będzie też widoczne na WZ powiązanym z fakturą.

Link to postu

Shift+Alt+Ctrl+? na fakturze - od razu widać, z której WZ-ki pochodzi towar. W razie potrzeby możesz ją sobie ręcznie wydrukować.

 

Oczywiście wszystko zależy od specyfiki, ale ja stosuję inne rozwiązanie: Ponieważ towary w procedurze vat marża są (u mnie) unikatowe, to w praktyce każdy jeden egzemplarz ma swoją własną kartotekę, osobny symbol itp... Po prostu w chwili zakupu takiego towaru wpisuję ręcznie potrzebne dane w polu własnym, a potem przy sprzedaży wydruk po prostu zawiera to pole. To się oczywiście nie sprawdzi, gdy takich towarów jest dużo (ale ja mam mało...)

Link to postu

Sprzedaż Fv marża czy na paragon. Obojętne. Chodzi o tu aby szybko sprawdzić - sprzedawany towar z której umowy kupna-sprzedaży czy fv zakupu pochodzi. Na tą chwilę robię to tak : wchodzę w paragon czy fv i na pozycji wybieram INFORMATOR. Wyświetla mi się cała kartoteka danego towaru. Jeżeli jest "mały ruch" na towarze to zakup pod ten paragon czy Fv ustalę szybko . Ale problem się robi jak jest duży ruch na towarze dużo przyjęć i rozchodów . Było by super jak by się dało zrobić jakiś rejestr paragonów czy fv . Odpowiednia kolumna np. paragon nr.... jest powiązany z faktura zakupowa nr... . Coś takiego ...

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...