Skocz do zawartości

Przeniesienie serwera i baz danych.

Polecane posty

Witam,

 

przejrzałam forum nie znalazłam takiego tematu, więc pytam. (od razu powiem ze oprócz obsługi systemu windows o komputerach wiem nie wiele, więc wybaczcie jeśli pytanie jest banalne)

 

serwer i baza danych na laptopie - chce ją wyrzucić na serwer zewnętrzny.

Czy jest to w ogóle możliwe i jeśli tak to jak.?

 

 

Link to postu

Dbanie o bezpieczeństwo danych to jedna z pierwszych rzeczy, na które powinien zwrócić uwagę dostawcę programu / o które należało zadbać. Do wykonywania kopii bezpieczeństwa i jej odtwarzania służy narzędziowy program Archiwizator: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3408%2cinsert-gt-zbiorcza-lista-funkcjonalnosci-programu-archiwizator.html.

 

4 godziny temu, Paulina Wawrzyniak napisał:

Czy jest to w ogóle możliwe i jeśli tak to jak.?

Tak jest to możliwe, należy (w skrócie):

  • wykupić serwer, który będzie spełniał wymagania systemowe programów InsERT lub serwera bazy danych Microsoftu i wymagania założonego sposobu pracy zdalnej (pulpit zdalny lub bezpośrednie łączenie się z bazą danych). Należy przy tym zadbać o bezpieczeństwo pracy zdalnej (internet).
  • serwera bazy danych się nie przenosi, należy go zainstalować na docelowym serwerze
  • przenieść bazę danych za pomocą wskazanego wyżej programu Insertu lub narzędzi Microsoft jak SQL Server Management Studio
Link to postu
6 godzin temu, Andrzej Kubik napisał:

jest to możliwe, ale proszę to zlecić komuś kto się na tym zna ?

A jest tu ktoś kto wie co i jak i ma chęć pomóc?

Chętnie zlecę bo ja mogę tylko popsuć :).

 

Mam serwer Qnap podłączony już do sieci niestety niekoniecznie moje laptopy chcą współpracować (nawet nie wiem czy jest odpowiedni) o ile dobrze pamiętam to serwer MSB??? czy jakoś tak. 

Osoba, która mi doradzała nie zdołała doprowadzić tematu do końca (mimo szczerych chęci).

Przy okazji cała sieć jaką miałam wcześniej, niestety też już się rozsypała. Pracę mam na maxa utrudnioną , na jednym tylko laptopie.

 

Potrzebuje ratunku :P

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...