Skocz do zawartości

Do JPK VAT nie przenoszą się kwoty dotyczące eksportu towarów

Polecane posty

Nie ma czegoś takiego jak bieżąca wersja. zanim ktoś odpowie wersja może się zmienić.

Proszę podawać numer wersji i pisać o który program chodzi (subiekt/Rachmistrz/rewizor?)

 

Mogę tylko napisać że u mnie (1.65HF1) się przenoszą i to zarówno w Subiekcie, jak i w programach księgowych.

Trudno mi też uwierzyć że tak długo nikt tego nie zauważył (skoro nie działało już w JPK_VAT).

Podejrzewam raczej niepoprawny wpis niż złe działanie JPK_V7M

Link to postu
15 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Nie ma czegoś takiego jak bieżąca wersja. zanim ktoś odpowie wersja może się zmienić.

Proszę podawać numer wersji i pisać o który program chodzi (subiekt/Rachmistrz/rewizor?)

 

Mogę tylko napisać że u mnie (1.65HF1) się przenoszą i to zarówno w Subiekcie, jak i w programach księgowych.

Trudno mi też uwierzyć że tak długo nikt tego nie zauważył (skoro nie działało już w JPK_VAT).

Podejrzewam raczej niepoprawny wpis niż złe działanie JPK_V7M

Nigdzie nie napisałam, że nikt tego wcześniej nie zauważył. Nie wszyscy księgowi są informatykami i mają szczegółową wiedzę na temat algorytmów działania programu. Temat już nieaktualny. Właśnie sobie poradziłam przy pomocy kogoś innego.

Link to postu

Niefajne było to, że posądził mnie Pan o ignorancję. A problem polega na tym, że w Subiekt123 przy wystawianiu faktur nie można wybrać stawki ex. Podpowiada się tylko 0%. Przez to generuje się nieprawidłowy plik komunikacji i kwoty z faktur trafiają nam do niewłaściwej stawki po zaimportowaniu. Mamy bardzo dużo takich faktur i wszystko musimy przeklepywać ręcznie. Moim zdaniem to wada programu - w tym przypadku Subiekta123, że nie można tego edytować. Mamy licencję dla biur rachunkowych, którą udostępniamy klientom. Nie wiem, jak jest w innych licencjach, ale nawet w najniższej i najbardziej ograniczonej taka funkcjonalność powinna być udostępniona, żeby nie utrudniać nam niepotrzebnie życia. Inne funkcjonalności jak najbardziej mogą być ograniczone, skoro klient ich nie potrzebuje, ale plik powinien zawsze generować się prawidłowo, żeby biuro mogło je poprawnie zaimportować.

Link to postu

Myli się Pani. Nikogo o nic nie posądzałem, co więcej jak się okazuje mialem rację i od razu wskazałem przyczynę "złego sumowania" , to znaczy niepoprawny zapis. A przecież w tej sytuacji sumowanie jest poprawne, tylko dane do sumowania złe.
O tym skąd się wziął ten zapis nie wiedziałem bo nie dała mi Pani szansy.
Napisała Pani post w dziale InsERT GT, nie wspominała Pani ani słowem o Subiekcie 123.

Link to postu
4 godziny temu, Patrycja Szypulska napisał:

A problem polega na tym, że w Subiekt123 przy wystawianiu faktur nie można wybrać stawki ex. Podpowiada się tylko 0%. Przez to generuje się nieprawidłowy plik komunikacji i kwoty z faktur trafiają nam do niewłaściwej stawki po zaimportowaniu.

To, że nie można wybrać stawki ex, to pół biedy, ale w pliku EPP (bo rozumiem, że takiego Pani używa do komunikacji) powinna być zastosowana stawka ex. To faktycznie wygląda na jakieś niedopatrzenie i warto byłoby to zgłosić, np. w dedykowanym dziale tego forum: Subiekt 123 - Forum użytkowników InsERT , bo z tego działu może to nie trafić do odpowiednich osób.

4 godziny temu, Patrycja Szypulska napisał:

Mamy licencję dla biur rachunkowych, którą udostępniamy klientom. Nie wiem, jak jest w innych licencjach, ale nawet w najniższej i najbardziej ograniczonej taka funkcjonalność powinna być udostępniona, żeby nie utrudniać nam niepotrzebnie życia. Inne funkcjonalności jak najbardziej mogą być ograniczone, skoro klient ich nie potrzebuje, ale plik powinien zawsze generować się prawidłowo, żeby biuro mogło je poprawnie zaimportować.

Niezależnie od tego, czy licencja jest indywidualna, czy udostępniona przez biuro, funkcjonalność Subiekta 123 jest taka sama. No może poza możliwością dokupienia rozszerzeń, ale to nieistotne w kontekście tego problemu.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Powtarzam ten problem u siebie. Przy imporcie z plików EPP faktury z trasakcją VAT export faktycznie trafiają do stawki 0%. Problemu nie ma przy imporcie z pliku JPK_V7 i na chwilę obecną zaleciłbym korzystanie z tego rozwiązania. Już to zgłosiłem do odpowiedniego działu i będzie to poprawione w przyszłości. Bardzo proszę o cierpliwość.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...