Skocz do zawartości

Zbiorcza edycja Pól Własnych / Pól Własnych Adv - Lokalizacja Asortymentów w magazynie

Polecane posty

Widzę że nie, ale czy jest możliwość jakaś lub brana jest pod uwagę zbiorcza edycja / dodawanie Pól Własnych do Asortymentów.

Ewentualnie czy da się stworzyć jakiś raport który przypisywałby np. wartość z flagi lub opisu (czegoś co da się nadać zbiorczo) do Pól własnych.

Mam Pole Własne "Regał" i czasem kiedy zmieniam masowo usytuowanie asortymentu muszę każdy element osobno edytować co jest uciążliwe.

Użyłbym do tych regałów np. "działu sprzedaży", ale z kolei one nie wyświetlają się jako kolumna w module Asortymentu, Idealny byłby "sektor" z modułu Inwentura ale znów one j.w. ani nie dodają się zbiorczo, ani nie ma takiej kolumny w Asortyment.

Czy ktoś sobie jakoś inaczej poradził z taką lokalizacją Asortymentów?

  • Lubię to 1
Link to postu
11 godzin temu, RG Concept napisał:

Ewentualnie czy da się stworzyć jakiś raport który przypisywałby np. wartość z flagi lub opisu (czegoś co da się nadać zbiorczo) do Pól własnych.

Teoretycznie powinno udać się to załatwić skryptem SQL uruchamianym z raportu własnego, który dla asortymentu o nadanej określonej fladze przepisze komentarz tej flagi do pola własnego.

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 29.12.2020 o 08:42, Przemysław Werner napisał:

Jeżeli chodzi o zbiorczą operację nadawania i zmiany pól własnych w asortymencie, to zapisaliśmy taką sugestię, jednak jej realizacji nie należy się spodziewać w najbliższym czasie.

Coś się zmieniło w tym temacie? Jest już taka opcja ?

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Pola własne, w połączeniu ze słownikami własnymi - super rozwiązanie, naprawdę świetne. Rozwiązuje problem z płaskim plikiem cech. Porządkuje wiele rzeczy.

Tylko naprawdę żeby można było skorzystać to przydała by się funkcja zmiany/edycji grupowej.

Tak fajna funkcja staje się bezużyteczna lub bardzo problematyczna przy bazach zawierających większa liczbę asortymentów.

 

Podbijam prośbę o edycję zbiorczą 

Edytowane przez Piotr Szerment
Link to postu

My z kolei na polach własnych chcieliśmy opisać pewne parametry produktów w sklepie Internetowym ale i też pewne zasady zachowania się ich na sklepie.
W ten sposób (z poziomu NEXO) sterowalibyśmy odpowiednio produktami na sklepie.

Do tego potrzeba jednak mechanizmu zmiany/edycji grupowej.

Reasumując popieram sugestię Piotr Szerment

Link to postu

Tak właśnie pola własne to świetna robota i mogą łatać te niedoskonałości Subiekta Nexo które nie doganiają rzeczywistości w stosunku do wymogów coraz powszechniejszego wykorzystania Subiekta w handlu internetowym.

W naszym przypadku również chodzi o taką możliwość - jednak bez edycji grupowej pola własne są mało użyteczne.

Link to postu

No poparcie dla funkcji jest i to ogromne, ale pewnie jeszcze parę lat do jej realizacji.

Fajnie by było kiedyś powiedzieć klientowi, że może Sobie pola własne tak fajnie i szybko zmienić, a tak trzeba za każdym razem pisać/sprzedawać aplikacje, czekaj ... 🤑

Link to postu
W dniu 29.12.2020 o 00:08, Jacek Izydorczyk napisał:

Teoretycznie powinno udać się to załatwić skryptem SQL uruchamianym z raportu własnego, który dla asortymentu o nadanej określonej fladze przepisze komentarz tej flagi do pola własnego.

trigger powinien ułatwić sprawę - działa automatycznie i w czasie rzeczywistym 

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Już dawno przestałem liczyć na tą konkretną poprawkę (pomijając wszelkie inne upgrade'y za co dziękuję ::))

Od dłuższego czasu korzystam z "Artoit - Subiekt nexo Import XLS - Towary" i w połączeniu z exportem do Excela, potem schowkami i kilkoma innymi pożytecznymi ulepszeniami - robi robotę na sporej ilości asortymentów.

  • Lubię to 1
Link to postu
9 godzin temu, RG Concept napisał:

Już dawno przestałem liczyć na tą konkretną poprawkę (pomijając wszelkie inne upgrade'y za co dziękuję ::))

Od dłuższego czasu korzystam z "Artoit - Subiekt nexo Import XLS - Towary" i w połączeniu z exportem do Excela, potem schowkami i kilkoma innymi pożytecznymi ulepszeniami - robi robotę na sporej ilości asortymentów.

Niestety i tu trzeba się z panem zgodzić. Insert wprowadza zmiany, ale w obszarze podstawowej funkcjonalności tak jak tu czyli edycja grupowa parametrów, lub dostępnej praktycznie we wszystkich innych programach księgowych funkcji export/import podstawowych danych asortymentu do grupowej obróbki nic się nie dzieje i ciągle należy korzystać z dziwnych dodatków zewnętrznych.

Edytowane przez Piotr Szerment
Link to postu

Rozumiem w pełni rozgoryczenie, sam nie raz się zawiodłem na "olaniu" poprawienia/rozbudowy funkcjonalności, ale sam jako programista dobrze wiem, że o ile klient nie ma nadmiaru pieniędzy i za każdą abstrakcyjną funkcje z chęcią zapłaci, ciężko jest uzyskać rozwiązanie uniwersalne, które zaspokoi wszystkich i jego cena będzie atrakcyjna. Pozostaje się cieszyć, że główne założenia NEXO, pozwalają na budowę rozwiązań własnych, co jest wspierane pełną dokumentacją. W przypadku lepszych rozwiązań, klasy ERP, za takie funkcjonalności trzeba słono płacić, o ile są, a i inne rozwiązania będące na rynku są dosyć mocno zamknięte.

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 21.06.2022 o 23:04, RG Concept napisał:

Już dawno przestałem liczyć na tą konkretną poprawkę (pomijając wszelkie inne upgrade'y za co dziękuję ::))

Od dłuższego czasu korzystam z "Artoit - Subiekt nexo Import XLS - Towary" i w połączeniu z exportem do Excela, potem schowkami i kilkoma innymi pożytecznymi ulepszeniami - robi robotę na sporej ilości asortymentów.

Również korzystam z tego rozwiązania i jak dla mnie Subiekt Nexo bez niego to trochę wydmuszka jeśli chodzi o interfejs do zbiorczego zarządzania bazą danych towarów.

 

Doceniam dodawanie mnóstwa funkcji, które nadążają za pomysłami rządu. Jednak często podstawowe funkcje, które są tworzone sprawiają wrażenie niedokończonych i nie przemyślanych. Koniec końców próbując z nich korzystać po jakimś czasie rezygnowałem, bo coś jest nie przemyślane. (cenniki, zamówienia, rozliczenia kas)

 

To co jest dla mnie perfekcyjne, to zakładka Asortyment i Pola Własne, tam mam pełną kontrolę nad wszystkimi Kolumnami, można zwijać po grupach, filtrować, sortować. Jest idealnie, nie zmieniłbym nic. Jednak w innych modułach, które również korzystają z asortymentu i jego kolumn (najlepszy przykład Cenniki) wybór kolumn do filtrowania i sposób filtrowania jest bardzo ograniczony. Oczywiście nie ma tam dostępu do Pól Własnych. I to jest problem, który również chciałbym zgłosić:

Brak dostępności pól własnych w przekroju całego programu.

 

I oczywiście podbijam problem z wątku:

Proszę o dodanie możliwości zbiorczej edycji Pół Własnych!

 

 

  • Lubię to 2
Link to postu

Ewentualnie pozostaje niezawodny excel i tworzenie UPDATE... ;) W sumie 30minut pracy i na zasadzie filtrowania listy asortymentów gdzie mamy widoczne ID oraz połączeniu wartości kilku pól w excelu mamy wybraną pozycję z własnego słownika dla wybranych asortymentów ;)

 

UPDATE [ModelDanychContainer].[Asortymenty_PolaWlasneAsortyment_Adv2] SET [I0] = 100007 WHERE [Id] = 100192;
UPDATE [ModelDanychContainer].[Asortymenty_PolaWlasneAsortyment_Adv2] SET [I0] = 100007 WHERE [Id] = 100193;
UPDATE [ModelDanychContainer].[Asortymenty_PolaWlasneAsortyment_Adv2] SET [I0] = 100007 WHERE [Id] = 100194;
UPDATE [ModelDanychContainer].[Asortymenty_PolaWlasneAsortyment_Adv2] SET [I0] = 100007 WHERE [Id] = 100195;

....

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...