Skocz do zawartości

Kolejność zapisów w KPiR

Polecane posty

Dzień dobry. 

Od czego zależy kolejność zapisów w KPiR w obrębi dnia? Wpisuję od razu cały miesiąc klienta do ewidencji VAT. Następnie dekretuję cały miesiąc do księgi przez dekretację automatyczną. Niestety w księdze dokumenty (zapisy) ustawiają się według dowolnej kolejności niezależnej od kolejności wpisywania. Nie pomaga funkcja ustawiania kolejności w księdze. Gdzie leży przyczyna takiego działania programu?

Link to postu
Dnia 19.02.2018 o 15:51, Piotr M. napisał:

Dzień dobry. 

Od czego zależy kolejność zapisów w KPiR w obrębi dnia? Wpisuję od razu cały miesiąc klienta do ewidencji VAT. Następnie dekretuję cały miesiąc do księgi przez dekretację automatyczną. Niestety w księdze dokumenty (zapisy) ustawiają się według dowolnej kolejności niezależnej od kolejności wpisywania. Nie pomaga funkcja ustawiania kolejności w księdze. Gdzie leży przyczyna takiego działania programu?

Kolejność zapisów w KPiR powstałych w dekretacji automatycznej, nie zależy od kolejności wpisywania. Podczas dekretacji automatycznej pojawia się okno z posortowanymi dokumentami, to kolejność z tego okienka decyduje o kolejności w KPiR (oczywiście, potem taką kolejność można zmienić bezpośrednio w KPiR).sortowanie.jpg.f248c2d109008d2c3aafcbbab0a9ea7a.jpg

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Czy dużym problemem dla Insert jest zmodyfikowanie algorytmu dekretowania dokumentów z ewidencji zakupu do KPIR. Przy dziesiątkach dokumentów w obrębie jednego dnia robi się z tego dodatkowa praca - co względem serii GT jest krokiem wstecz. Może da się "zaszyć" to na sztywno lub dodać to w opcjach. Mocno utrudnia to pracę biura rachunkowego, musimy poświęcać dodatkowy czas na przekładanie dokumentów lub przesuwanie zapisów w obrębie dnia.

Link to postu

Ja jednak uważam, że powinna istnieć możliwość (jak w GT) księgowania do PKPiR w kolejności prowadzania w obrębie dnia. Po co mamy poprawiać losową kolejność Rachmistrza.

Dodatkowo bardzo brakuje funkcjonalności ewidencjonowania zwolnień lekarskich wspólników i osób współpracujących dla automatycznego wygenerowania dla nich RSA dla Płatnika. (Też było w GT ale cóż...)

Link to postu

Ja dam jeszcze inny przykład - dosłownie z przed kilku minut...

 

Wprowadzam sobie faktury kosztowe w KPiR - wszystkie faktury z tego samego dnia.

Z poziomu okna KPiR dodaje zapis powiązany VAT - skrót klawiszowy Ctrl+D.

W rejestrze VAT tworzą się zapisy powiązane.

Początkowo dla pierwszych 6 wprowadzanych przeze mnie faktur, zapisy w rejestrze VAT lecą po kolei (tak jak wprowadzane przeze mnie faktury w KPiR).

Aż tu nagle gdy wprowadzam siódmą fakturę w KPiR, w rejestrze VAT ląduje ona na pierwszej pozycji (w obrębie tego samego dnia) zamiast na siódmej...

 

No dlaczego? Dlaczego?

Dlaczego 6 faktur ułożyło się po kolei, a ta siódma nagle ni z gruchy ni z pietruchy ląduje na pierwszej pozycji w rejestrze VAT (zamiast na siódmej)?

 

Jak jest mało faktur to jeszcze można to przeżyć.

Ale przy dużej liczbie faktur mam ochotę wyrzucić Rachmistrza Nexo przez okno.

 

Link to postu

Ja wprowadzam od strony ewidencji VAT i następnie księguję schematami. Wtedy mam do wyboru albo wypiąć dany dzień z segregatora i ułożyć wg widzimisię Rachmistrza albo po kolei przesuwać w księdze. Późniejsze doksięgowanie faktury też nie gwarantuje, że będzie ona ostatnia w obrębie dnia.

Jakby było mało to np. importując do Rewizora z Subiekta GT faktury sprzedaży klienta przez epp księgują się w rejestrze księgowym w następującej kolejności: 1; 10, 11; .........; 2; 20 ..... klient wystawia dziesiątki faktur dziennie a na koniec miesiąca nierzadko ponad 200.

Subiekt GT u klienta wyświetla w prawidłowej kolejności, mój Subiekt nexo też.

Link to postu
Dnia 14.08.2018 o 21:05, Marek Jarząbek napisał:

Czy dużym problemem dla Insert jest zmodyfikowanie algorytmu dekretowania dokumentów z ewidencji zakupu do KPIR. Przy dziesiątkach dokumentów w obrębie jednego dnia robi się z tego dodatkowa praca - co względem serii GT jest krokiem wstecz. Może da się "zaszyć" to na sztywno lub dodać to w opcjach. Mocno utrudnia to pracę biura rachunkowego, musimy poświęcać dodatkowy czas na przekładanie dokumentów lub przesuwanie zapisów w obrębie dnia.

Mamy w planach rozszerzenie dekretacji automatycznej o algorytmy sortowania wg kolejności wprowadzania (w obrębie dnia). Kolejność wprowadzania zastosowanie będzie miała w pracy lokalnej (Subiekt i księgowość na jednej bazie danych).

Niestety, nie zdążymy tego zrobić do wersji 22-giej.

Link to postu
Dnia 17.08.2018 o 11:40, Piotr M. napisał:

Dodatkowo bardzo brakuje funkcjonalności ewidencjonowania zwolnień lekarskich wspólników i osób współpracujących dla automatycznego wygenerowania dla nich RSA dla Płatnika. (Też było w GT ale cóż...)

Ewidencje zwolnień również mamy w planach - niemniej w pierwszej kolejności dbamy o zgodność naszych produktów ze stanem prawnym, który ostatnimi czasy dynamicznie się zmienia.

Link to postu
Dnia 17.08.2018 o 11:51, Bożena Bielecka napisał:

Wprowadzam sobie faktury kosztowe w KPiR - wszystkie faktury z tego samego dnia.

Z poziomu okna KPiR dodaje zapis powiązany VAT - skrót klawiszowy Ctrl+D.

W rejestrze VAT tworzą się zapisy powiązane.

Początkowo dla pierwszych 6 wprowadzanych przeze mnie faktur, zapisy w rejestrze VAT lecą po kolei (tak jak wprowadzane przeze mnie faktury w KPiR).

Aż tu nagle gdy wprowadzam siódmą fakturę w KPiR, w rejestrze VAT ląduje ona na pierwszej pozycji (w obrębie tego samego dnia) zamiast na siódmej...

 

No dlaczego? Dlaczego?

Dlaczego 6 faktur ułożyło się po kolei, a ta siódma nagle ni z gruchy ni z pietruchy ląduje na pierwszej pozycji w rejestrze VAT (zamiast na siódmej)?

Proszę zwrócić uwagę na sposób sortowania w obrębie dnia ustawiony w Konfiguracja - Parametry ewidencji VAT dla ewidencji VAT zakupu. Jaka wartość jest tam ustawiona?

Link to postu
Dnia 24.08.2018 o 11:03, Roman Budzisz napisał:

Ewidencje zwolnień również mamy w planach - niemniej w pierwszej kolejności dbamy o zgodność naszych produktów ze stanem prawnym, który ostatnimi czasy dynamicznie się zmienia.

Proszę o uwzględnienie tej funkcjonalności najszybciej jak to możliwe, uważam ,że to jeden z najpilniejszych problemów programu.

 

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry.

Przełom roku nie jest odpowiednim momentem na wprowadzanie nowych funkcjonalności bądź rozszerzanie istniejących o ile nie są związane z wymogami prawnymi - tyle mówi praktyka. Sądzę, że do wersji 25-tej, najpóźniej 26-tej uda się rozszerzyć sortowanie dokumentów podczas dekretacji o dodatkowe kryteria.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...