Skocz do zawartości

Subiekt nie ignoruje prefiksu i sufiksu z czytnika

Polecane posty

Dzień dobry.

Proszę o poradę w następującej kwestii. Otóż od jakiegoś czasu używamy w firmie SGT i SPRINT, Skonfigurowałem sobie ekran dotykowy i w  z wiązku z tym zaprogramowałem prefiks i sufiks w czytniku aby sprint działał w trybie automatycznym. Teraz kłopot jest z  odczytywaniem kodów kreskowych do subiekta, ponieważ czytnik wysyła również prefiks i sufiks. Zgodnie z tematem pomocy subiekta zmieniłem ustawienia czytnika aby ignorował te znaki $ ?, ale sytuacja się nie zmieniła. Czy trzeba zmienić jeszcze jakieś ustawienia aby czytnik działał w obu programach?

Czytnik to Datalogic Quickscan Lite
- Zaprogramowany Prefix $ i Suffix ? oraz enter
- Zaprogramowany interharacter delay 200ms, sprawdzałem też na większych i mniejszych wartościach
- w subiekcie ustawienia czytnika jak na screenie

Za każdym razem w polu wyszukiwania pojawiają się znaki suffixu i prefix.
Skończyły mi się już pomysły, proszę o poradę.

okno wyszukiwania.png

temat pomocy.png

ustawienia prefix.png

Link to postu
3 godziny temu, Magdalena Czaja napisał:

Zgodnie z tematem pomocy subiekta zmieniłem ustawienia czytnika aby ignorował te znaki $ ?, ale sytuacja się nie zmieniła.

Pierwsze:

Cytat

Parametry te pozwalają na włączenie w programie obsługi zmiennych kodów wagowych za pomocą klawiaturowych czytników kodów kreskowych.

i ostatnie zdanie z pomocy do programu:

Cytat

Obsługa zmiennych kodów wagowych jest zabezpieczona aktywnym abonamentem oraz wymaga licencji na zielonego PLUSA dla InsERT GT.

Na pewno nie jest spełniony drugi warunek, gdyż na zrzucie ekranu widać, że jest zablokowana możliwość włączenia obsługi kodów zmiennych.

 

4 godziny temu, Magdalena Czaja napisał:

Czy trzeba zmienić jeszcze jakieś ustawienia aby czytnik działał w obu programach?

Obawiam się, że przy czytniku klawiaturowym się nie da (poza zmianą konfiguracji czytnika w zależności od wykorzystywanego programu), może udałoby się to zrealizować przy czytniku RS'owym, w GT można odfiltrować przesyłane znaki do cyfr i znaku Enter (zostaną pominięte prefiksy i sufiksy ze Sprinta), nie wiem jakie możliwości ma Sprint w tym obszarze (jest to od lat "martwy" / nierozwijany program, więc nie zapoznawałem się z nim tak szczegółowo).

Link to postu

Dziękuję za odpowiedź.

 

Może faktycznie potrzebna jest obsługa zmiennych kodów wagowych, ale czemu w takim razie okienka prefiksu i suffiksu w karcie ustawień czytnika są aktywne?

 

Znalazłem bardzo podobny wątek, tyle że dotyczący Nexo i nie opisano w nim co zrobiono z tym problemem. Poniżej wklejam link do wątku:

Co do sprinta to nie wiem czy jest martwy, dzwonią konsultanci i proponują abonament, Insert publikuje również jakieś aktualizacje

 

aktualizacja sprinta.png

Link to postu
2 godziny temu, Magdalena Czaja napisał:

Może faktycznie potrzebna jest obsługa zmiennych kodów wagowych, ale czemu w takim razie okienka prefiksu i suffiksu w karcie ustawień czytnika są aktywne?

Drobny błąd interfejsu użytkownika, może Pani sprawdzić jak zachowa się program na podmiocie demo z aktywnym Zielonym Plusem.

 

2 godziny temu, Magdalena Czaja napisał:

Znalazłem bardzo podobny wątek, tyle że dotyczący Nexo i nie opisano w nim co zrobiono z tym problemem.

Jeśli wątek dotyczy "innego programu" to ciężko go uznać za "bardzo podobny" - nexo ma zupełnie inną obsługę kodów kreskowych, nie obsługuje czytników RS'owych, tylko klawiaturowe i dla nich ma rozbudowane parametry, które w GT są dostępne dla czytników RS'owych, a części w ogóle nie ma - w nexo powinna wystarczyć taka sama konfiguracja jak w Sprincie, problem dotyczył zapewne dobrania opóźnień między sekcjami kodu kreskowego.

 

2 godziny temu, Magdalena Czaja napisał:

Co do sprinta to nie wiem czy jest martwy, dzwonią konsultanci i proponują abonament, Insert publikuje również jakieś aktualizacje

Tego należało się dowiedzieć przed wyborem programu... Należy również odróżnić dwa różne zagadnienia - rozwój programu (dodawanie nowych funkcjonalności) od jego utrzymania (dostosowanie do obowiązujących przepisów, poprawa błędów). Nie mam wpływu na działania i informacje przekazywane użytkownikom przez producenta, w tym konsultantów. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...