Skocz do zawartości

Podłączenie drukarki POSNET TEMO ONLINE - wersja WIFI

Polecane posty

Zakupiłem moduł wifi do posnet temo. Udało mi się połączyć przez wifi, drukarka jest online. Wiem, że istnieje możliwość połączenia z komputerem tak aby możliwa była komunikacja bezprzewodowa. Aktualnie jest to USB (przypisany port COM). Proszę o informację od czego właściwie powinienem zacząć, gdzie szukać rozwiązania.

Link to postu
9 godzin temu, MM N napisał:

Proszę o informację od czego właściwie powinienem zacząć, gdzie szukać rozwiązania.

Tak na logikę - zacząłbym od dostawcy drukarki i komunikacji poprzez program serwisowy, kiedy zadziała to próbowałbym połączenia z programów Insertu. Unikam komunikacji po WiFi i tego modelu drukarki, więc z praktyki nie pomogę.

Link to postu
W dniu 8.01.2021 o 00:31, MM N napisał:

Proszę o informację od czego właściwie powinienem zacząć, gdzie szukać rozwiązania.

1. Ustawić w drukarce komunikację z komputerem przez WiFi.

2. Zadbać o to, by drukarka miała stały adres IP (bo nie można komunikować się z nią po nazwie) poprzez:

- wpisanie adresu bezpośrednio do drukarki, lub

- zarezerwowanie adresu na serwerze DHCP (w routerze).

3. Skonfigurować komunikację po IP w Kasiarzu GT.

 

Ewentualnie:

1. Ustawić w drukarce komunikację z komputerem przez Bluetooth.

2. Sparować drukarkę z komputerem.

3. Skonfigurować komunikację po COM w Kasiarzu GT. Przy komunikacji przez Bluetooth drukarka również "dostępna" jest na wirtualnym porcie COM tak jak w przypadku podłączenia przez USB.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...