Skocz do zawartości

Rozbieżność w stanie towarów na magazynie i Subiekcie - błąd w procesie wysyłki produktów

Polecane posty

Witam,

Prowadzę sklep internetowy. Czasami w procesie pakowania dochodzi do pomyłki i na przykład zamiast 1 szt. towaru zostają spakowane 3. Bywa, że niemożliwe jest odzyskanie tych produktów, a więc w konsekwencji stan towarów w Subiekcie nie pokrywa mi się ze stanem faktycznym. W jaki sposób powinienem uwzględnić taką pomyłkę w Subiekcie, aby utrzymywać stany jak najbardziej zbliżone z rzeczywistymi? Dokumenty RW i PW chyba nie są tymi prawidłowymi?

Link to postu

Niedobory wykryte w ciągu roku wyrzucam na przesunięcie międzymagazynowe na fikcyjny magazyn z datą 31.12 br. Przed inwentaryzacją MM-ka jest kasowana i stan jest prostowany inwentaryzacją.

 

Koniec końców niedobory są ściągane przez inwentaryzację przez dokument RW.

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, Filip Kosim napisał:

Prowadzę sklep internetowy. Czasami w procesie pakowania dochodzi do pomyłki i na przykład zamiast 1 szt. towaru zostają spakowane 3. Bywa, że niemożliwe jest odzyskanie tych produktów, a więc w konsekwencji stan towarów w Subiekcie nie pokrywa mi się ze stanem faktycznym. W jaki sposób powinienem uwzględnić taką pomyłkę w Subiekcie, aby utrzymywać stany jak najbardziej zbliżone z rzeczywistymi?

Różnice między stanem według komputera a stanem faktycznym wyrównuje przecież inwentaryzacja, więc należy po prostu ją wykonać - może to być pełna inwentaryzacja, szybka inwentaryzacja lub po prostu dokumenty RW i PW. Nie jestem zwolennikiem tworów typu "magazyn braków" - skoro dzisiaj jest niezgodność to dzisiaj ją wyjaśniamy bez czekami do rocznej inwentaryzacji.

 

2 godziny temu, Filip Kosim napisał:

Dokumenty RW i PW chyba nie są tymi prawidłowymi?

Zawsze polecam poznać program przez rozpoczęciem korzystania z niego - towar na magazynie zawsze jest przesuwany za pomocą dokumentów, nie ma innej możliwości, wynikiem działania inwentaryzacji (pełnej i szybkiej) są właśnie dokumenty RW i PW, najprostsze dokumenty magazynowe wykorzystywane do dokumentowania wewnętrznych operacji firmy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...