Skocz do zawartości

Portal Biura - Dokumenty - Udostępnianie

Polecane posty

W istrukcji jak udsotepnić Portal Biura - Dokumnety jest taki zapis ( podkreslenia moje ?
 Portal Biura jest dostępny tylko dla podmiotów pracujących na licencji biura rachunkowego, a do korzystania z niego wymagane jest podłączenie Konta InsERT biura rachunkowego !!! . W wyniku tego podłączenia konta BR na koncie klienta w Insert widnieje firma naszego Biura z mozliwoscią Zarzadzaj Firma a sam klient pojawia sie jako jeden z uzytkowników konta Insert naszego Biura z uprawnieniami Administrator !!! ( może podgładać z poziomu swojego konta w Insert infromacje o wszystkich licencjach Biura  Rachunkowego ). 

Pytania: 

1. Czy ten poziom uprawnień ( Adminoistrator ) jest istotny i czy nie moze byc jako zwykły użytkownik ( wtedy poza nzawą Biura Rachunkowego klient nie widzi nic więcej na swoim koncie Insert )

2.Czy w ogóle mozna odłaczyć firme Biura Rachunkowego od konta Insert klienta 

 

W załaczeniu obraz konta Insert klienta po po wykonaniu 'Dodaj Firme do konta Insert" ( zmieniłem upławnienia na zwykłego użytkownika )

 

Konto InsERT 2.pdf

Link to postu

W podmiocie każdego klienta BR powinno być podłączone konto osoby, będącej administratorem BR - może to być jedno konto podłączone do wszystkich klientów. Każdy klient BR musi mieć swoje indywidualne konto (które może założyć samodzielnie) i na tym koncie nie powinien mieć żadnej roli dla BR. Dla tego konta powinno się tylko udostępnić usługę Dokumenty. W ogóle nie ma potrzeby podłączania firmy BR do konta klienta BR.

Z powyższego postu, jak również z tego jaką nazwą posługują się Państwo na forum wynika, że założyli Państwo osobne konta dla wszystkich klientów i w podmiocie każdego klienta podłączyli Państwo jego indywidualne konto - to błąd.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dziekuję . To są tylko konta testowe ( kilka ) stąd też ich dziwne nazwy i pytanie spod jednego z takich konta ( wybrane omyłkowo ). Mam jednak pewne watpliwosci.

  1. O ile dobrze zrozumiałem odpowiedź  to dla każdego klienta ( podmiotu )  Biura Rachunkowego,  najpierw podłączamy konto administratora tego Biura do tego podmiotu.  Wspomniana przeze mnie w postcie, instrukcja, "jak to zrobić", (https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/6421.html -  pomijam na razie Biuro GT )  odwołuje się ( https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3086.html ) do tematu w którym mamy wywołanie !!  funkcji "Dodaj firme do konta InsERT". Skoro więc "podłaczenie konta administratora Biura do podmiotu klienta" odbywa via "Dodaj firme do konta Insert"  to logicznym jest, że logowanie o którym mowa w tymże  odwołaniu ( pkt.4 )  powinno być do konta administartora Biura,  skoro to jego konto ma sie w konsekwencji "podłączyć" do podmiotu klienta.  Efekt takich działań jest taki,  jak w moim pierwszym poście.  Skoro więc uważa Pan że to jest "błąd" to prosze poprawić instrukcję ( wg której postępowalem )  albo wskazać jak wykonać czynnosć "podłaczenia konta osoby, będacej administratorem BR,  w  podmiocie klienta BR"  . Ja mam do dyspozycji tylko funkcje z menu 'Konto InsERT" w programie Rachmistrz GT plus ewentualnie jakies operacje na koncie ( BR lub klienta ) no i w/w instrukcję. Klient oczywiście ma zarejestrowaną licencje Rachmistrza GT na BR. Jesli byłoby mozliwe to poprosze o sekwencje czynnosci które po zarejestrowaniu licencji dla klienta BR oraz utworzeniu konta Insert dla klienta BR nalezy wykonac aby klient mógł nabyć uprawniwnia do PB a nstępnie z niego korzystać ( po zalogowaniu sie do PB swoim e-mailem, który jak rozumiem jest jednoczesnie loginem do jego konta Insert ) a BR mogło z tego Portalu wczytywać dokumenty do Rachmistrza ( iinymi słowo widzieć te dokumenty we swoje funkcji Portal Biura - Dokumenty ). Pominmy sprawe licencji dla BR i liczby dostepnych stron - bo to sa sprawy oczywiste. 
  2. Drugire pytanie dotyczy funkcji "Otwórz Portal Biura dla klienta" . czy zawsze otrzymujemy status tylko podgładu tego portalu ( miałem takie sytuacje ) czy tez jest jakaś mozliwosć aby uzyskac do niego, pełny,  edycyjny, dostep ?

 

 

Link to postu
17 godzin temu, Ryszard Trojanek napisał:

Efekt takich działań jest taki,  jak w moim pierwszym poście.

Nie potwierdzam takiego działania. Podłączenie konta administratora BR do podmiotu nie powoduje, że konto klienta BR uzyska jakiekolwiek uprawnienie w firmie BR. Tak mogło się wydarzyć, gdy do podmiotu zostało omyłkowo podłączone konto klienta i wywołana funkcja "Dodaj firmę do konta InsERT". Jeśli tak jest, to należy z poziomu firmy BR w Koncie InsERT odebrać wszelkie uprawnienia do firmy BR osobom niepożądanym.

 

17 godzin temu, Ryszard Trojanek napisał:

esli byłoby mozliwe to poprosze o sekwencje czynnosci które po zarejestrowaniu licencji dla klienta BR oraz utworzeniu konta Insert dla klienta BR nalezy wykonac aby klient mógł nabyć uprawniwnia do PB a nstępnie z niego korzystać ( po zalogowaniu sie do PB swoim e-mailem, który jak rozumiem jest jednoczesnie loginem do jego konta Insert ) a BR mogło z tego Portalu wczytywać dokumenty do Rachmistrza

Tutaj dostępny jest artykuł e-Pomocy technicznej na ten temat: InsERT GT - Jak udostępnić klientowi funkcję Portal Biura - Dokumenty? - InsERT GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT - e-Pomoc techniczna - Dla użytkowników - InsERT

Oczywiście na etapie przyjmowania zaproszenia klienta otrzyma również uprawnienia administratora, ale swojej firmy, a nie firmy BR.

 

17 godzin temu, Ryszard Trojanek napisał:

( iinymi słowo widzieć te dokumenty we swoje funkcji Portal Biura - Dokumenty )

Tak dla jasności - BR widzi dokumenty bezpośrednio w programie, a nie w portalu.

 

17 godzin temu, Ryszard Trojanek napisał:

Drugire pytanie dotyczy funkcji "Otwórz Portal Biura dla klienta" . czy zawsze otrzymujemy status tylko podgładu tego portalu ( miałem takie sytuacje ) czy tez jest jakaś mozliwosć aby uzyskac do niego, pełny,  edycyjny, dostep ?

Wg mojej wiedzy, jest to tylko podgląd, bo edycja do niczego nie jest potrzebna, ale teoretycznie jest możliwa taka konfiguracja - administrator firmy klienta może dodać dowolnego użytkownika do swojej firmy i nadać temu użytkownikowi uprawnienia do PB. Tym użytkownikiem może być ta sama osoba, która jest administratorem BR, a zatem Pan na swoim koncie może mieć rolę administratora firmy BR i rolę użytkownika firmy klienta z dostępem do PB.

  • Dziękuję 1
Link to postu
Cytat
  1. Drugire pytanie dotyczy funkcji "Otwórz Portal Biura dla klienta" . czy zawsze otrzymujemy status tylko podgładu tego portalu ( miałem takie sytuacje ) czy tez jest jakaś mozliwosć aby uzyskac do niego, pełny,  edycyjny, dostep ?

Wg mojej wiedzy, jest to tylko podgląd, bo edycja do niczego nie jest potrzebna, ale teoretycznie jest możliwa taka konfiguracja - administrator firmy klienta może dodać dowolnego użytkownika do swojej firmy i nadać temu użytkownikowi uprawnienia do PB. Tym użytkownikiem może być ta sama osoba, która jest administratorem BR, a zatem Pan na swoim koncie może mieć rolę administratora firmy BR i rolę użytkownika firmy klienta z dostępem do PB.

Potwierdzam. Opcja ta została stworzona, aby biuro mogło zobaczyć dokładnie to, co klient biura, i w ten sposób móc wyjaśniać wątpliwości czy prowadzić za klienta za rękę. Nie zakładaliśmy potrzeby modyfikowania danych przez biuro rachunkowe. Ideą jest, że portal "należy" do klienta.

To o czym pisze Pan Jacek jest oczywiście możliwe, ale nie do końca zgodne z założeniem. Tutaj trzeba by się zastanowić, skąd wynika taka potrzeba? Chętnie bym się dowiedziała, co pozwoli lepiej zaadresować Państwa potrzeby.

Edytowane przez Katarzyna Tubielewicz
Link to postu

Dziękuję za odpowiedź.  Rzeczywiście chyba nie ma takiej potrzeby natomiast moje pytanie wzięło się stąd ze podczas szeregu prób/testów z PB  zakładałem testowe konta Insert ( powiązane z testowymi skrzynkami e-mail ) stawałem się administratorem tych kont , co powodowało, że wybierając "Otwórz Portal Biura dla klienta" znalazłem się na tym portalu z pełnymi prawami administratora ( podejrzewam że przeglądarka zachowała dane do logowania na PB - testowałem to wejście -  i potem je użyła ) lub konsekwencja tego co pisze Pan Jacek  , cytuje: "Tak mogło się wydarzyć, gdy do podmiotu zostało omyłkowo podłączone konto klienta i wywołana funkcja "Dodaj firmę do konta InsERT". Jeśli tak jest... ( tak rzeczywiście  było ). W  kontekście przejścia na "prawdziwe" konta Insert klientów ( które sobie sami zakładają i administrują ) i podłączanie konta Insert BR  ( a nie konta Insert klienta )  taka sytuacja nie będzie już miała miejsca.  

Link to postu

Mam jednak pewien problem. Dwa razy już o nim pisałem na tym Forum ( w tym wątku ) ale ciągle nie widzę aby sie ukazał. Piszę więc po raz trzeci. Na poziomie Rachmistrza , dla wybranego podmiotu ( klienta ) BR, podłączyłem konto Insert a następnie dodałem firmę do konta Insert.  Następnie udostepniłem PB klientowi który otrzymał zaproszenie ( na określony adres e-mail ) i je zaakceptował . Klient nie miał konta Insert. Po tej akceptacji ale nadal bez załozonego konta Insert Biuro mogło juz przesyłać pliki na PB , przetwarzać je itp. ale nie mogło konfigurować PB ani otworzyć PB klienta,  a klient nie mógł się zalogować do PB uzywając tego samego adresu na które dostał zaproszenie.  Założylismy więc konto Insert dla kleinta ale usługa PB nie była widoczna na tym koncie.  Jak w takiej sytuacji doprowadzić do końca ten proces udostępniania tak aby klient mógł logować się do tej usługi i jej używac a BR mogło konfigurować i podglądać ( ewentualnie ) jego PB ? 

Link to postu
4 godziny temu, Ryszard Trojanek napisał:

Następnie udostepniłem PB klientowi który otrzymał zaproszenie ( na określony adres e-mail ) i je zaakceptował . Klient nie miał konta Insert.

Jak nie miał konta InsERT, to nie mógł skutecznie zaakceptować zaproszenia.

 

4 godziny temu, Ryszard Trojanek napisał:

Jak w takiej sytuacji doprowadzić do końca ten proces udostępniania

Będąc zalogowanym na koncie klienta ponownie kliknąć na link z zaproszenia.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...