Skocz do zawartości

Kalkulowanie cen

Polecane posty

Witam, mam pytanie. Często po dodaniu FV kalkuluję ceny na podstawie dokumentu. Sprawdza się to doskonale ale mam firmy które dokładają produkty groszowe. Np 5sztuk pełno płatnych oraz 1za grosz. Chciałbym uśrednić tą cenę systemowo.

 

Wiem że jest możliwość ustawienia średniej arytmetycznej ale to dotyczy istniejących dostaw a nie tej konkretnej dostawy.

Jest jakiś sposób aby uśredniać cenę jednej konkretnej dostawy??

 

 

pozdrawiam

Link to postu
12 godzin temu, Łukasz Kasztanowy napisał:

Witam, mam pytanie. Często po dodaniu FV kalkuluję ceny na podstawie dokumentu. Sprawdza się to doskonale ale mam firmy które dokładają produkty groszowe. Np 5sztuk pełno płatnych oraz 1za grosz. Chciałbym uśrednić tą cenę systemowo.

Dlaczego po prostu nie przyjmie Pan towaru w uśrednionej cenie ?

 

12 godzin temu, Łukasz Kasztanowy napisał:

Wiem że jest możliwość ustawienia średniej arytmetycznej ale to dotyczy istniejących dostaw a nie tej konkretnej dostawy.

Jest jakiś sposób aby uśredniać cenę jednej konkretnej dostawy??

Proszę zastanowić się nad swoim oczekiwaniem - jeśli rozważmy konkretną dostawę (jedną dostawę) to nie ma czego uśredniać, będzie to po prostu cena z ostatniej dostawy, jeśli chcielibyśmy uśredniać dostawy to musiałyby być co najmniej dwie (na przykład jedna w cenie normalnej i druga w cenie 1gr), wtedy pozostaje kwestia wskazania / wybrania tych dostaw, można byłoby przyjąć założenie, że będą to dostawy z najstarszego dokumentu (do zastanowienia się według jakich dokumentów i której daty dokumentu określać kolejność), czyli powstałaby nam cena "średnia ważona z ostatniego dokumentu" (należałoby się jeszcze zastanowić na kontekstem magazynu - domyślnie wszystkie ceny pobierają dane ze wszystkich magazynów). W GT nie możemy dodawać nowych poziomów cen, ale można (poprzez rozwiązania dodatkowe) modyfikować istniejące poziomy ceny. 

Link to postu
20 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Dlaczego po prostu nie przyjmie Pan towaru w uśrednionej cenie ?

Uśrednianie jest pracochłonne oraz generuje rozbieżności w cenie końcowej dokumentu - o kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt groszy się rozjeżdżają kwoty uśrednianych towarów. 

BTW jeżeli zmienię w ustawieniach sposób wyliczania Vat to nie będzie się rozjeżdzało?

20 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

eśli rozważmy konkretną dostawę (jedną dostawę) to nie ma czego uśredniać, będzie to po prostu cena z ostatniej dostawy, jeśli chcielibyśmy uśredniać dostawy to musiałyby być co najmniej dwie (na przykład jedna w cenie normalnej i druga w cenie 1gr)

Cena z ostatniej dostawy  mi nie sumuje wartości dwóch pozycji, z jednym towarem bo te groszowe produkty mam na jednej fakturze.

 

Jeśli niema rozwiązania wbudowanego to trudno, nie jest to musthave dla mnie tylko chciałem podpytać bo troszkę czasu nam schodzi na uśrednianiu pozycji a jak wiadomo czas to piniądz.

:)

 

Pozdrawiam

Link to postu
1 godzinę temu, Łukasz Kasztanowy napisał:

BTW jeżeli zmienię w ustawieniach sposób wyliczania Vat to nie będzie się rozjeżdzało?

Nie rozumiem o co Pan pytania, więc odpowiem ogólnie - wartość magazynowa może się zmienić (matematyki się nie oszuka), ale wartość brutto dokumentu (i rozrachunek) będzie zgodna.

 

1 godzinę temu, Łukasz Kasztanowy napisał:

Jeśli niema rozwiązania wbudowanego to trudno, nie jest to musthave dla mnie tylko chciałem podpytać bo troszkę czasu nam schodzi na uśrednianiu pozycji a jak wiadomo czas to piniądz.

:)

Zaprzeczył Pan sobie w jednym zdaniu - niby czas kosztuje, ale nie spytał Pan nawet o kwotę ;)

Link to postu
4 godziny temu, Łukasz Kasztanowy napisał:

Cena z ostatniej dostawy  mi nie sumuje wartości dwóch pozycji

Bo w mechanizmie gospodarki magazynowej to są dwie różne dostawy, więc nie ma mowy o dwóch pozycjach ostatniej dostawy.

Panu natomiast chodziłoby o cenę typu "średnia ważona z ostatniego dokumentu zakupu", a takiej nie ma w Subiekcie.

Oczywiście teroetycznie można by zmodyfikować mechanizm wyliczania ceny z ostatniej dostawy, ale to już -> ostatnie zdanie postu Daniela ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...