Skocz do zawartości

certyfikat

Polecane posty

Praca lokalna, program nie widzi odnowionego certyfikatu, tego który w innych programach na tym samym komputerze działa, podpisuje nim  płatnika i inne programy. Nie można go  zaczytac w tym programie. Mam opłacponego konsultanta , który polecił odinstalować podpis kwalifikowany i na nowo zainstalować, bo podobno ma czytac z windowsa z komputera. Wczoraj informatyk tak zrobił i niestety nie pomogło.

brak certyfikatu.png

Link to postu

Dzień dobry.

 

Pani obrazek wskazuje na to, że używa Pani certyfikatu który wygasł w marcu.

 

Po pierwsze:

Proszę sprawdzić przy podpisywaniu w nexo "Więcej opcji" czy tam nie ma aktualnego certyfikatu:
image.png.b832bbb965465159302b70363b6787eb.png
Jeżeli nie ma, to po drugie:
Sprawdzić w certmgr co jest w kontenerze osobistych certyfikatów:
image.png.7bc6893e524117874b1a05ca1cba88be.png
 
image.thumb.png.d83ddd31606142b0f61a098251c74f51.png
 
Można to również sprawdzić w Opcjach internetowych (w Panelu sterowania), zakładka Zawartość, zakładka Osobiste:
image.png.3d79800702c16695b33de743e52935e7.png
 
Jak w tych miejscach nie ma certyfikatu, to albo nie został on zainstalowany albo został zainstalowany niepoprawnie (z pkt widzenia nexo).
Proszę, żeby nie było nieścisłości, pokazać ekrany tych miejsc.
Link to postu

Proszę prawym klawiszem myszki kliknąć na deklarację (może być również plik JPK_V7), którą chce Pani podpisać i wybrać Podpisz podpisem kwalifikowanym:

 

image.png.1c92745e0349cc40ec43430ae42b1e7c.png

Pojawi się okienko z wyborem certyfikatu jaki zostanie użyty do podpisu. Jeżeli w systemie jest więcej niż jeden certyfikat, to w okienku tym dostępna będzie opcja "Więcej opcji", wciśnięcie której rozwinie listę wszystkich certyfikatów:

image.png.b67aa952103bce823c864e0c84f42d2e.png

 

Cytat

Mam przekazany pit 4, nr referencyjny jest nadany, nie można ściągnąć upo

Tego nie zrozumiałem. Dawny, już nieobowiązujący, PIT-4 to obecnie zaliczka od wypłat PIT, której nie wysyła się do US. 

 

Link to postu
3 minuty temu, Barbara Dura napisał:

znalazłam...tutaj widzi moj wazny, odnowiony certyfikat , ale w opcji certyfikaty jest dalej ten stary

Gubię się... Przecież na tym okienku u Pani jest obowiązujący certyfikat, ważny do 2023 roku:zrzut 2.png

 

Gdzie niby jest ten nieważny?

 

Do odbioru UPO nie jest potrzebny podpis (o ile deklaracja już została wysłana) - można śmiało pobierać.

Link to postu

na tym certyfikacie w dokumencie który wysłałam PIT 4R, który wyświetla się w certyfikatach. Zdjecie na poczatku wysłałam. 

Teraz po tym co pan kazał zrobić w PIT 11 jest już ok i pewnie tak bedzie. Myśle, że jak udało sie wysłac ten nieszczesny PIT 4 R z tym złym certyfikatem to pewnie on nie dotrze do bramki e -deklaracje. Czy mam go jeszcze raz wysłać? można ?

Link to postu

Tylko dopowiem:

Niestety, przy większej ilości certyfikatów może podpowiadać się, stary. Dlatego wówczas trzeba korzystać z opcji "Więcej opcji" by wskazać aktualny. Mamy to zapisane do poprawy w "wolniejszej chwili".

 

Proszę spróbować pobrać UPO do tego PIT-4R - zwrócony komunikat powinien powiedzieć jaki jest stan wysyłki. Deklaracja z nieaktualnym podpisem powinna zostać odrzucona. Wówczas deklarację należy ponownie podpisać właściwym podpisem i wysłać

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...