Skocz do zawartości

Pracownicy -> Drukuj -> Inne dokumenty - długi czas oczekiwania na okno

Polecane posty

Witam po aktualizacji z 32.1.0 do 33.0.1 przy próbie drukowania innych dokumentów czas oczekiwania na pojawienie się okna dialogowego wynosi w przypadku naszej największej spółki ponad 10 minut, mniejsze nowsze spółki wygląda na to ze tez mają ten problem, ale w związku z znacznie mniejszą ilością danych nie stanowi (na chwilę obecną) jakiegoś większego problemu

 

Na szybko przeglądając listę zmian dla 34.0.0 nie zauważyliśmy jakiejkolwiek wzmianki rozwiązującej ten problem.

 

 

Link to postu

Nie do końca mnie interesuje jaka treść jest domyślna tylko czy zmiana na inną powoduje jakieś przyspieszenie.

I powtórzę w jednym miejscu pytania:

Czy tak samo długo trzeba czekać na pokazanie się okienka na przykład z drukowaniem umowy o pracę?
Rozumiem, że dzieje się tak za każdym razem i na każdym stanowisku?

A może dzieje się tak tylko gdy tworzony jest wydruk zbiorczy?

Link to postu
15 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Czy tak samo długo trzeba czekać na pokazanie się okienka na przykład z drukowaniem umowy o pracę?

Umowa o pracę wygląda na to, że podobnie, bo właśnie czekam już od 30 sekund - odpalona z modułu Umów.

15 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Rozumiem, że dzieje się tak za każdym razem i na każdym stanowisku?

Im większy podmiot, tym dłużej czekamy. Te małe są po kilku sekundach, duże w minutach.

Link to postu
2 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Rozumiem, że dzieje się tak za każdym razem i na każdym stanowisku?

To jeszcze przegapiłem. Stanowisko, konto, komputer, wyższe uprawnienia, wszędzie tak samo długo. Jedyna regularność, to im większy podmiot, tym trwa to dłużej.

Link to postu
10 minut temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Nie do końca mnie interesuje jaka treść jest domyślna tylko czy zmiana na inną powoduje jakieś przyspieszenie.

Zmiana domyślnej treści na Wniosek o urlop, nie dała efektu - okno się ładuje...

 

To chyba ostatnie pytanie, coś przegapiliśmy?

Link to postu
1 minutę temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

A może dzieje się tak tylko gdy tworzony jest wydruk zbiorczy?

Klikam na jednej osobie, która ma umowę o pracę, nie zaznaczam i nie wybieram nic zbiorczo.

1 minutę temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Czy czekanie na okienko wydruku listy płac też jest długie?

Listy płac, okno pojawia się praktycznie od ręki, o ile dobrze wybrałem:

obraz.png.7ca3d9ff216c1945ebc51d4d7b5bd5d0.png

 

P.S. Konserwacja bazy była robiona w piątek, po aktualizacji.

Link to postu

To już wszystko. I wskazanie jest jednak na nieoptymalny kod. Postaramy się to przyspieszyć w najbliższej wersji.

 

O jak dużym podmiocie mowa? Ilu jest tam pracowników?

Na naszym podmiocie - prawie 9000 pracowników - trwa to kilka sekund.

 

Czy byłaby możliwość dostania takiej bazy dla celów badania wydajności? Oczywiście po podpisaniu umowy powierzenia danych. Bardzo by nam to ułatwiło pracę.

Link to postu
Teraz, Jacek Filipkiewicz napisał:

O jak dużym podmiocie mowa?

Ten najgorszy, ma rozmiar pliku podmiotu 44042 MB, ale stosujemy Filestream i zapisujemy załączniki do FZ, więc może to wypaczać. Backup ma 14GB.

2 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Ilu jest tam pracowników?

366 rekordów, zarówno aktywnych jak i nieaktywnych. Ale generalnie mamy spowolnienie na wszystkich podmiotach, a mamy ich 6, niektóre mają kilkudziesięciu i też to się długo ładuje.

3 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Na naszym podmiocie - prawie 9000 pracowników - trwa to kilka sekund.

Mam wrażenie, że nie jest to wina ilości pracowników. Do czasu zaktualizowania w piątek do wersji 33.0.1 problemu nam kadrowa nie zgłaszała.

4 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Czy byłaby możliwość dostania takiej bazy dla celów badania wydajności? Oczywiście po podpisaniu umowy powierzenia danych. Bardzo by nam to ułatwiło pracę.

Umowę chyba mamy już załatwioną z wami, kiedyś Pan Roman się już nią bawił, kwestia dogadania się na możliwość udostępnienia, bo jak już wspomniałem jest to 14GB, ale to jak już na priv :)

Link to postu
  • 5 tygodni później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...